Skocz do zawartości
HDev

YouTube znika w grudniu z NMT

Rekomendowane odpowiedzi

Po dość długim okresie swobodnego udostępniania serwisu YouTube dla różnych odtwarzaczy multimedialnych i innch podobnych urządzeń, firma Google, właściciel serwisu, postanowiła zmienić zasady udostępniania materiałów wideo.

Nowe zasady nie dopuszczają dalszej możliwości korzystania z własnych interfejsów (API) opracowanych przez producentów odtwarzaczy. W związku z tym w pierwszych dnia grudnia 2009 serwis YouTube przestanie być dostępny dla odtwarzaczy NMT, Xtreamer i podobnych.

Wypowiedź Pana Alex Limberis'a z Syabas Technology:

http://digital.limberis.com/2009/11/wheres...pcorn-hour.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Tam YouTube jest na pudełku. Tak samo (chyba) nie wywalą np z LG

Wykupią licencję, albo już wykupili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak wywalili - Google reza równo wszystko. Zapłać sześciocyfrowy rachunek za licencję albo WON!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niby Google to jest jakaś charytatywna organizacja, że za darmo powinna udostępniać swoje usługi firmom, które na nich zarabiają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.chip.pl/news/wydarzenia/umowy-i-fuzje/2009/12/telewizja-n-bez-dostepu-do-youtubea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo niby Google to jest jakaś charytatywna organizacja, że za darmo powinna udostępniać swoje usługi firmom, które na nich zarabiają?

żeby nie miliony internautów którzy kręca filmy to by google w wieszości nie miała co udostepniać

dopiero teraz google oficjalnie planuje ekspansje po studiach produkcyjnych w celu streamingu programów autorskich stacji telewizyjnych stąd ta decyzja , i z tym się zgodze , kto chce to zapłaci i będzie oglądał

filmy internautów powinny byc udostepniane bez łachy

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filmy internautów powinny byc udostepniane bez łachy

Przecież są. Jeżeli korzystasz z przeglądarki internetowej to masz dostęp za "darmo", przy czym nie jest to do końca za darmo, bo Youtube stara się żyć z reklam.

Jeżeli taka organizancja zupełnie komercyjna jak telewizja N czy Syabas reklamują to jako funkcję i wartość dodaną to muszą za to płacić, bo reklam na tych urządzeniach wyświetlać na razie za bardzo nie można.

Myślisz, że Google ma łącze internetowe za darmo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filmy internautów powinny byc udostepniane bez łachy

I są, wystarczy wejść na YouTube i oglądać. Ale jeśli inny podmiot jak "N" ma zarabiać na usłudze YouTube, to przecież sprawiedliwe jeśli częścią zysku podzieli się z dostawcą usługi. Model całkiem normalny, trudno by Google inaczej do tego podchodziło. Google to spółka akcyjna która ma zarabiać kasę dla swoich inwestorów, a nie charytatywnie pomagać innym firmom w zarabianiu na swoich usługach.

EDIT: lol, napisałem praktycznie to samo co maxiuca wyżej, ale to nie zamierzone tylko przypadkowo w tym samym czasie skrobałem :P

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I są, wystarczy wejść na YouTube i oglądać. Ale jeśli inny podmiot jak "N" ma zarabiać na usłudze YouTube, to przecież sprawiedliwe jeśli częścią zysku podzieli się z dostawcą usługi. Model całkiem normalny, trudno by Google inaczej do tego podchodziło. Google to spółka akcyjna która ma zarabiać kasę dla swoich inwestorów, a nie charytatywnie pomagać innym firmom w zarabianiu na swoich usługach.

EDIT: lol, napisałem praktycznie to samo co maxiuca wyżej, ale to nie zamierzone tylko przypadkowo w tym samym czasie skrobałem :)

tak tylko że usługa youtuba na tych urządzeniach to dodatkowa reklama samego youtuba, widac wiec przeliczyli że bardziej im się bedzie oplacalo to zablokować i ściągnac haracz, tylko ciekawe kto się na to zgodzi mimo to że lepiej się ogląda youtuba na TV niż na kompie, i to jest opinia wielu osób

pewnie nic to nie zmieni ale ja bojkotuje Youtuba od dziś, i nic już tam nie zauploaduje :) nie będa inwestorzy zarabiali na mojej twórczości

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak tylko że usługa youtuba na tych urządzeniach to dodatkowa reklama samego youtuba, widac wiec przeliczyli że bardziej im się bedzie oplacalo to zablokować i ściągnac haracz, tylko ciekawe kto się na to zgodzi mimo to

Ta firma nie robi niczego bez setek analiz, prognoz itp, więc prawdopodobnie również taka reklama nie jest im potrzebna. Zresztą trzeba się zastanowić, który produkt bardzie reklamuje które, czy logo YouTube na pudełku nboxa czy popcorna poprawia wizerunek i sprzedaż tych urządzeń, czy może sprzedaż tych urządzeń jest reklamą dla YouTube. Raczej skłaniam się ku temu pierwszemu, tzn. dostęp do YouTube jest reklamą dla produktu, który go oferuje, chociażby ze względu na siłę i rozpoznawalność marki YouTube.

A kto się zgodzi na takie warunku. Pewnie wszystkie normalne i uczciwe firmy. Na pewno nie będzie to problemem dla LG, Samsunga, Sony, Sharpa i wielu innych firm produkujących odtwarzacze, telewizory, telefony komórkowe i tym podobne. Sądzę, że telewizja N też się obudzi, a na NMT pewnie pojawi się jakiś workaround w postaci softu "amatorskiego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że te firmy, które sprzedawały sprzęt opatrzony naklejkami, że są z dostepem do Youtube to nie mają innego wyjścia. Przecież to jest ewidentna niezgodność oferty i z tego tytułu reklamacja idzie jak nic. Miało być youtube, nie ma youtube'a znaczy sprzęt niepełnowartośćiowy. Inna sprawa, że mało kto zareklamuje np telewizor tylko z tego tytułu. Sam miałem youtube na popcornie ale praktycznie z niego nie korzystałem bo jeszcze do niedawna albo był tam chłam, albo w dziadowskiej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamo, fragmenty programów TVN na YouTube również były żywą reklamą dla ITI, prawda?. Filmy z logo stacji oglądało setki tysięcy ludzi. A jednak ITI z jakiegoś powodu nakazało Youtube usunąć materiały swoich stacji, najwyraźniej ich strategie marketingowe zakładają inne sposoby promocji i taka reklama im przeszkadzała a nie pomagała. I podobnie jest z YouTube. Zapewniam, że Google ma modele biznesowe dopracowane jak mało która inna firma na świecie, i "reklama" na pudełkach N czy PCH nie jest im do niczego potrzebna, za to pieniądze z licencji komercyjnych jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

Sądzę, że telewizja N też się obudzi, a na NMT pewnie pojawi się jakiś workaround w postaci softu "amatorskiego".

Soft amatorski - YouTube Light jest już od kilku miesięcy w grupie aplikacji użytkowników MSP Comunity. Interfejs prosty i szybki. I jak na razie działa.

(piszę o odtwarzaczach NMT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...