Skocz do zawartości
tomhd

nturbo:HDMI vs component

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co zrobic aby poprawic jakosc SD i nie popsuć jakosci HD na turbox'ie. Mam podłączone póki co kablem HDMI, QED Qunex i o ile do jakosci HD nie mam zastrzeżen to do SD mam duże. Wiem ze scalerek w nbox jest jaki jest, kiepski jest, ale czy jak sugerują inni gdy podłącze componentem uzyskam lepsze SD scalowane do 1080i nie psując przy tym HD? Czy ktos sprawdzał, czy jest sens i jesli juz to jaki component aby był dobry i w dobrej cenie. TV mam stary 42" Panas PV 60 ale wiem ze i w super nowych tez narzekają na zamazane SD w n.

Pozdr, i z góry dziekuje za rzeczowe info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gów... bata nie ukręcisz. Jedyne co możesz to zmienić telewizor bo to on ma główny wpływ na jakość SD z tego co jest dostępne na satelicie czy w naziemnej ; ) I to chyba tyle w temacie. Kabel nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z gów... bata nie ukręcisz. Jedyne co możesz to zmienić telewizor bo to on ma główny wpływ na jakość SD z tego co jest dostępne na satelicie czy w naziemnej ; ) I to chyba tyle w temacie. Kabel nic nie da.

Rzeczowo i konkretnie, dziekuje. Gmeru, czy 42 albo 47 PHILIPS PFL 9664 jest rzeczywiscie tak dobry jak o nim piszą? Widziałem, bawiłem sie i mi lezy ale wiesz co w domu to w domu a nie w sklepie. Kupowałbym na raty i w razie niezadowolenia mógłby byc problem. Doradzisz? dzieki z góry. Myślałem tez o samsungu 47" 8000 lcd, sony boje sie przez clouding i troche mi sie tez nie podoba design-tylko sie nie smiej:)

Pozdr,

P.S Plazma mi sie juz znudziła, na 5090 mnie nie stac no chyba ze v10 panasonika ale jakis taki ciemny był, przygaszony bez efektu WOW

Edytowane przez tomhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z gów... bata nie ukręcisz. Jedyne co możesz to zmienić telewizor bo to on ma główny wpływ na jakość SD z tego co jest dostępne na satelicie czy w naziemnej ; ) I to chyba tyle w temacie. Kabel nic nie da.

Rozumiem, ze ten pomysl odnosi sie do tego, ze nie ma co liczyc na poprawe jakosci SD z dekoderow N i jedynie trzeba liczyc na poprawe kupujac nowy TV, ktory potrafi z goowna bata ukrecic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie to miałem na myśli. Miałem na myśli to, że z SD nigdy nie zrobisz HD i czego by się nie robiło to jest to SD i kropka. Jest już tak dużo kanałów HD, że wypada się po prostu przesiąść na nie a takie kanały jak TVN24 nie są tragiczne więc nie widzę problemu przy posiadaniu płaskiego ekranu. A że zmienić panel? Cóż, najnowsze panele nawet nieźle obrabiają SD i tuner ma naprawdę niewiele do gadania... bo niby co można zmienić w oficjalnych tunerach platform? Chyba nikt nie sądzi, że w środku znajdzie się jakiś skaler za 10000$.

Zmiana kabla na pewno nie pomoże a takie było pytanie w poście.

tomhd, jeszcze odpiszę ;' )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co może pomóc, to zmiana platformy satelitarnej .

Nie ma tylko za bardzo na jaką, bo wszystkie pakują w kosmos kanały SD z beznadziejną jakością i tego już nie odwrócisz, niestety.

Tak też robią kablówki cyfrowe, ściskają pakiety kanałów do takich wartości, że porównanie z naziemną telewizją analogową wypada

jednoznacznie - cyfrówka w polskich realiach to kibel jakich mało, dziecko to zauważa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze dekodery n daja slabe SD, wiec zeby polepszyc odbior kanalow SD (HD) to poza zmiana TV trzeba zmienic platforme - mozna "zaszalec" z Cyfra i niezaleznym dekoderem - abonent nie jest uwiazany na sile do firmowych klamotow Cyfry.

To co napisal BoDeX odnosnie jakosci w 100% sie zgadza - nie wazne co sie zrobi i tak bedzie kibel - roznica jest taka, ze bedzie mniejszy lub wiekszy kibel!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można nadawać dobrze - jeśli masz N-TV i zeza na Astrę, to znajdziesz żyleciarskie SD na kanałach niemieckich, więc sam tuner

nie jest tu słabym ogniwem, a to, że nadawca zbliża się jakością do kanałów Al-Jazzirra , a to dopiero jest MEGA KIBEL ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...