Skocz do zawartości
samir

Mam problem z pilotem Onkyo 507, pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem już wszędzie na ten temat i nic nie znalazłem, więc bardzo proszę o wszelką pomoc w rozwiązaniu sprawy. Cały problem tkwi w pilocie od ampli 507. Pilot Sam w sobie działa bo za każdym razem gdy naciskam jakiekolwiek przyciski, odpowiada dioda sygnalizując czerwonym światłem. Pilot nigdy mi nie upadł. Chodzi generalnie o to, że czasami w momencie gdy mam wyłączony ampli i chciałbym go włączyć pilotem, to oczywiście włączy się ale funkcja Zone 2, po włączeniu ampli bez pilota wszystko działa i jest ok. Ale później zaczyna się cała ceremonia kombinowania przyciskami na pilocie, żeby przynajmniej funkcja przełączania źródeł działała, ale jak już to zadziała to i mogę regulować głośność, ale z kolei nie działa przełączanie sposobu pracy (movie, music, game, stereo). I znowu zaczyna się kombinowanie przyciskami, raz mi się uda odblokować i jest ok, a czasami jeszcze gorzej sobie zablokuję.

Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Czy ktoś zna rozwiązanie? Błagam, bo mnie szlag trafi.

Edytowane przez samir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie się ktoś, kto będzie znał przyczynę i ewentualne rozwiązanie sprawy? Bo nie wiem co mam robić, może to tylko kwestia ustawień a może będę musiał wysłać pilot do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

Oddzielamy dwie kwestie:

a. pilot do ampli nie pozwala zmieniać funkcji przy włączonym dvd

b. po włączeniu przechodzi na Zone2.

ad. b miałem to samo ale sprawa jest prosta - w ustawieniach menu audio na ampli wyłącz po prostu Zone 2. Ma byc - off. I po problemie. Na pilocie masz przycisk audio i tam odpala sie setup gdzie to znajdziesz.

ad. a tutaj jeszcze nie wiem ale jak słucham płyty to nie mogę nic zmienić oprócz głosności a wszelkie sposoby odsłuchu musze podejść i nacisnąć z palca. Typuję kwestie podłączenia ale nad tym jeszcze pracuję.

ps. jeszcze jedno - w instrukcji obsługi masz napisane jak dokonać resetu ustawień.

pomogło?

M

Szukałem już wszędzie na ten temat i nic nie znalazłem, więc bardzo proszę o wszelką pomoc w rozwiązaniu sprawy. Cały problem tkwi w pilocie od ampli 507. Pilot Sam w sobie działa bo za każdym razem gdy naciskam jakiekolwiek przyciski, odpowiada dioda sygnalizując czerwonym światłem. Pilot nigdy mi nie upadł. Chodzi generalnie o to, że czasami w momencie gdy mam wyłączony ampli i chciałbym go włączyć pilotem, to oczywiście włączy się ale funkcja Zone 2, po włączeniu ampli bez pilota wszystko działa i jest ok. Ale później zaczyna się cała ceremonia kombinowania przyciskami na pilocie, żeby przynajmniej funkcja przełączania źródeł działała, ale jak już to zadziała to i mogę regulować głośność, ale z kolei nie działa przełączanie sposobu pracy (movie, music, game, stereo). I znowu zaczyna się kombinowanie przyciskami, raz mi się uda odblokować i jest ok, a czasami jeszcze gorzej sobie zablokuję.

Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Czy ktoś zna rozwiązanie? Błagam, bo mnie szlag trafi.

Edytowane przez unabomber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale okazało się, że problem tkwił w jednym przycisku RECIVER, który służy do wyboru urządzenia, który m chcemy sterować. Wystarczyło zerknąć do instrukcji, ale angielskiej, bo w polskiej nawet nie ma o tym wzmianki. A jak już to przeczytałem, to dowiedziałem się, że pilot, który posiadam można konfigurować do sterowania innym urządzeniami, np. DVD, tuner, Tv itp.

Ps. odnośnie niemożności zmiany trybu odsłuchu, to wystarczy, że również użyjesz magicznego przycisku RECIVER i po kłopocie.

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...