Skocz do zawartości
Jado?

Klient Bittorrent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , sporo wiadomości w temacie Dvico 6500 zaczerpnąłem z tego forum,jednak nie odnalazłem szczegółowych informacji na temat instalacji klienta sieci Bittorrent. Mam prośbę do zawanasowanych użytkowników,o szczegółowy opis takiej instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, nie ma takiej mozliwości, chyba, że sam napiszesz nowy soft. Jest taka mozliwość i nazywa się OpenTVIX (oprogramowanie umozliwiajace napisanie własnego softu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wejść na stronę webową? Przy któryms sofcie wchodziłem bezproblemowo, a teraz nie mogę :blink: wpisuje adres ip w przegladarke i wywala mi bład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://wiki.opentvix.com/GettingStarted6500 o obsłudze Ctorrent z poziomu przeglądarki napisali tak:

YODCTCS (dctcs) Web based torrent manager using the Enhanced ctorrent CTCS interface. This package required the dctcs daemon to be running. You can connect to the daemon via port 18000 on the TViX using your web browser. E.g. http://tvix:18000. The default login for the torrent manager is opentvix/opentvix. Configuration settings are in /etc/dctcs.conf.

Mnie bardziej interesuje, czy komuś działa poprawnie Trasmission 1.74 lub 1.75 na TVIX'ie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety to nie działa, nawet wszedłem na strone opentvix w tvixie http://<ip tvix\'a>:81 i zainstalowałem go(opentvixa), ale na strone wejść nie mogę

tvixopentvix.jpg

tvixopentvix.jpg

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką cichą nadzieję że w końcu przy kolejnym firmware coś z tego tytułu się zacznie. Ostatnie firmware nie zbiera pochlebnych opini w sieci,do tego to "RU". Na wszelki wypadek nie instaluję zostanę przy ....16 póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, mnie juz działa klient torrenta - ctorrent.

mam tylko problem ze sciaganiem. pojawia sie taki komunikat "Downloading 0% warn, connect to tracker failed: Connection timed out " nie wiem dlaczego, bo ten sam torrent na kompie działa znakomicie.Porty miałem przekierowane a nawet ustawiłem DMZ'ta na tvix i ciagle to samo.

Edit: 12.12.2009 12:01

dalej nie sciaga plików, wywaliłem błedne-nie działajace-trakery i teraz mam taki komunikat "Downloading 0% warn, get tracker's ip address failed" .

Teraz to juz nie wiem w czym rzecz. otworzyłem porty od 2106 do 2606 a nawet zrobiłem strefe zdemilitaryzowaną dla tvix'a i ciagle ten sam komunikat.

Pomijam fakt ciagłego wyłączania sie ctorrenta(trzeba robic restart dctcs w Daemons i wtedy znów jest aktywny. Nie zmienia to faktu, ze nie chce pobierać.

Próbowałm na różnych torrentach i na kazdym to samo. Co robic :?:

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hurra!!! Działa i ściaga! Jestem dumny z siebie :)

Pózniej opisze co i jak.

Bardzo dziękuje wszystkim za wszelakie porady. Były bardzo pomocne. pomimo tego, ze na linuksie znam sie na zasadzie "A co to jest linuks?" to wszystko smiga jak nalezy. zapewne bedą jeszcze jakies przewidziane "nieprzewidziane problemy" ale jakos z Wasza pomoca poradzimy sobie :lol:

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hurra!!! Działa i ściaga! Jestem dumny z siebie :D

Pózniej opisze co i jak.

Bardzo dziękuje wszystkim za wszelakie porady. Były bardzo pomocne. pomimo tego, ze na linuksie znam sie na zasadzie "A co to jest linuks?" to wszystko smiga jak nalezy. zapewne bedą jeszcze jakies przewidziane "nieprzewidziane problemy" ale jakos z Wasza pomoca poradzimy sobie :)

No to gratuluję :) I jednocześnie składam prośbę,jako do jednej z najsolidniejszych pomocnych osób tutaj,o tutorial,co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak obiecałem, opiszę jak zainstalować opentvix'a oraz uruchomić klienta torentowego ctorrent na tvix'ie 6500. Scalam dotychczasowe informacje oraz dopisuje nowe.

1. Najpierw musimy zainstalowac firmware przerobiony przez BadeIP. Odpowiedni plik sciagamy ze strony http://tvix.yakumo.se/. Najlepiej najnowszy lub taki o którym chodzą opinie , że jest stabilny.

Ja wgrałem 1.5.11-R2 http://tvix.yakumo.se/files/fw_badeip/1.5-...0_1.5.11-R2.fwp

2. Po zainstalowaniu nowego firmware wchodzimy na stronę svn.opentvix.com i sciągamy najnowsze oprogramowanie opentvix w wersji stabilnej.

Ja wgrałem wersję 107 http://svn.opentvix.com/tar/opentvix-6x00-stable-107.tar.b2z .

Teraz robimy tak:

  1. Pobrałem najnowszą paczkę .b2z stąd: http://svn.opentvix.com/tar/
  2. Stworzyłem folder na dysku o nazwie opentvix
  3. Wypakowałem za pomocą Winrar\'a plik .b2z do folderu opentvix
  4. Podłączyłem TViX\'a do komputera poprzez kabel usb (ja to robiłem poprzez sieć, czyli sambe albo ftp'a - dopisek Slawko)
  5. Włączyłęm TViX\'a
  6. Przekopiowałem folder opentvix bezpośrednio na dysk w TViX\'ie
  7. Po tej operacji udało mi się włączyć stronę konfiguracyjną OpenTViX http://nr_IP_TVIXa/

przed wejściem na strone tvix'a należy najpierw go zrestartować

w tym momencie mamy juz zainstalowanego i opentvix'a i klienta ctorrent.

3. przystepujemy do konfiguracji opentvix'a a dokładniej uaktualnienia oprogramowania oraz sprawdzenia czy uruchomiony jest klient torrenta

otwieramy przegladarke( w moim przypadku firefox) i wpisujemy adres tvix'a klikamy "enter" i jestesmy na stronie opentvix'a.

Po lewej stronie klikamy zakładkę "Update opentvix". Pojawi nam sie taki obraz

configureopentvix.jpg

Nad tabelką klikamy "configure" i mamy taki obraz

ustawieniaupdatetvix.jpg

zaznaczamy wszystkie pola kwadratowe dokładnie jak na obrazku powyzej oraz klikamy "save".

W tym momencie wracamy do pierwszego obrazka i klikamy nad tabelką "Check for new version" otworzy sie taka strona

updateopentvix.jpg

i klikamy "Force update". Teraz otworzy sie następna strona z duzymi kropkami po lewej i napisami po prawej. Jesli wszystko jest ok, pod napisami z kropkami nie pojawi sie zaden napis a kropki beda zmieniały kolor na zielony.

Jak wszystko pójdzie ok, robimy reboot tvix'a i mozemy przejśc do sprawdzenia czy klient torrenta jest uruchomiony. W tym celu wchodzimy na stronę Tvix'a i wchodzimy w zakładke Daemons

tak to powinno wygladać oraz tak wszystko zaznaczone

daemons.jpg

jesli przy opcji "dctcs" jest czerwony krzyzyk to zaznaczamy pole "start" oraz klikamy "execute". To "dctcs" to nasz dostep do klienta ctorrent.

W tym momencie mamy wszystko juz uruchomione, teraz zostało tylko skonfigurowac adres ip oraz adres serwera dns dla klienta torrentowego.

Uwaga! adres IP oraz DNS ustawiony w tvix'ie nie jest tozsamy z adresem IP i DNS samego klienta. Dokładniej chodzi o adres podsieci. standardowo jest "0". W moim przypadku to "2" dlatego miałem takie problemy.

Na strone klienta ctorrent wchodzimy poprzez port 18000 ( http://ip_tvix:18000 )

Zapominamy o porcie 81, to nie działa i robi same szkody.

Zapominamy tez o Sambie, mapowaniudysku oraz miejscu sieciowym - teraz to nie działa.

Ja próbowałem to uruchomić ale opentvix sie wykrzaczył i przestał działac.

Mozna spróbowac jak ktos chce w zakładce Daemon uruchomić Sambe.

zaznaczamy pole "enable" i klikamy execute, po dłuzszym czasie pojawi nam sie czerwony krzyzyk przy polu Samba, wtedy zaznaczamy pole "start" i znów "execute" Wtedy samba sie uruchomi, ale jak byłem na tym etapie wykrzaczyło mi sie.

musiałem zacząc od poczatku, czyli najpierw firmware , opentvix itd.

teraz ustawiamy adres ip oraz DNS klienta torrentowego.

odpalamy klienta ftp'a łączymy sie z tvix'em i wchodzimy do nastepujacego katalogu /disk1/opentvix/etc z tego katalogu ściagamy pliki:

auto.net

resolv.conf

następnie edytujemy je w notatniku

auto.net to adres ip naszego klienta i ma postać taką

#!/bin/sh echo "$1 -fstype=nfs,ro 192.168.2.10:/$1" zmieniamy w adresie tylko adres podsieci(w moim przypadku zmieniamy z "0" na "2")

resolv.conf to adres serwera DNS i po otworzeniu w notatniku ma postać

nameserver 192.168.002.001 tu tez zmieniamy adres podsiieci na taki jaki mamy u siebie ( w moim przypadku dokładnie tak samo jak przy auto.net)

Po edycji i zapisaniu zmian w tych plikach kopiujemy je dokładnie tam gdzie były czyli tu /disk1/opentvix/etc (zamieniamy ze starymi).

Teraz znów wchodzimy na strone opentvix'a i w zakładke Daemon, zaznaczamy przy opcji "dctcs" pole "restart" i klikamy execute.

teraz cieszymy sie w pełni działajacym klientem bittorrenta :D

jeszcze jedno, jesli mamy router z NAT'em to musimy w nim otworzyć porty od 2106 do 2706.

Enjoy :)

Bym zapomniał. na strone klienta ctorrent wchodzimy przez http://adres IP Tvix'a:18000 hasło i login opentvix

A tak wyglada działajacy ctorrent

ctorrent.jpg

I jeszcze jedno, warto sciagnietego torenta sprawdzic na stronie http://torrenteditor.com/ sprawdzic torrenta i usunąc nie działające trakery.

sciagamy torrenta na dysk i korzystajac z podanej strony uzywamy opcji "from file".

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zgadza się, wszystko jest ok, tez tak miałem. zdaje sie, ze najpierw musisz ustawic te adresy IP w plikach auto.net i resolv.conf. Spóbuj.

Ja juz nie pamietam co dokładnie zrobiłem, ale miałem identyczny objaw. robiłem dziesiatki kombinacji az w końcu ruszyło, dlatego mogłem w opisie napisać coś w nie takiej kolejności.

Spróbuj tez w ustawieniach tvix'a na stronie NETWORK ustawic od nowa adres ip, maske , brame , adres ip serwera DNS(ja ustawiłem adres serwera netii, bo takiego mam dostawcę) oraz adres MAC (ostatnie 6 znaków bez dwukropków - fabrycznie sa one jednoczesnie hasłem do logowania poprzez ftp'a).

Przy okazji moge napisac, ze wyłączenie tvix'a nie powoduje utraty ustawień w ctorrencie. Jedynie co, to torrent jest w stanie stopped. Byc moze za krótko czekałem. Nastepny objaw to jak juz wcisnąłem start, to bardzo długo sie hash-uje, ale między czasie sciaga dalej plik.

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Udało mi się w końcu zainstalować opentvix i nie ma problemu aby sie dostać do tvixa przez przeglądarkę.

Ale mam kilka pytań do znawców:

1) Co to jest soft "unlocked" zmodyfikowane BadeIp przes #serena - dodam , że od czasu jak miałem 1.3.74 tylko ten nowy BadEIP_M-6x00_1.5.11-Seres_unlocked+NOBDTrail_R2 zainstalował się poprawnie a na pozostałych ciągłe booting/loading

2) Mimo iż http://ip_tvix działa dobrze to nie moge sie dostać do ctorrenta przez http://ip_tvix:18000 - wyświetla się okno logowania i po wpisaniu opentvix/opentvix dostaje komunikat "Authorization error !!!" - czy jakoś tak .... i za nic nie wchodzi dalej, sprawdzałem na sofcie opentvix ver. 112 oraz ver.107

Narazie portów nie przekierowywałem ale nie sądze aby to było przez to.

Daemon - dctcs - oczywiście aktywny.

3) Pytanie do #Slawko

Co to jest ades klienta ctorrent w pliku auto.net ? czy to jest IP Tvixa w sieci ?

W pliku resolv.conf - DNS jest podstawiony 192.168.0.1 czyli IP Bramy rozumiem że jak ktoś ma TPSA to może wpisac 194.204.152.34 - czy tak ??

z góry dzięki wszystkim za pomoc

Tomanek

Edytowane przez Tomanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to jest soft "unlocked"
wersje koreańskie były zablokowane na modyfikacje, dlatego powstał taki soft. nie wiem dokładnie co to za blokada, ale dystrybucji europejskiej nie dotyczy. Zdaje sie, ze chodziło o język, co bys nie wgrał zawsze był koreański.
a na pozostałych ciągłe booting/loading
ja zawsze wgrywan z pendrive'a w trybie safeupgrade. gdy robiłem z dysku albo w trybie normalnym zawsze miałem jakies przygody.
wyświetla się okno logowania i po wpisaniu opentvix/opentvix dostaje komunikat "Authorization error !!!"
jaka przegladarka?

Dokładnie tak samo miałem w IE, a teraz mam tak:

  Nie można wyświetlić strony sieci Web 

  Najbardziej prawdopodobna przyczyna:
?Część zawartości lub niektóre pliki na tej stronie sieci Web wymagają programu, który nie jest zainstalowany.

  Możesz spróbować wykonać następujące czynności: 
 Wyszukaj w trybie online program, za pomocą którego można wyświetlić tę zawartość sieci Web.  

 Wpisz ponownie adres.  

 Przejdź do poprzedniej strony.

teraz korzystam z firefoxa i nie mam problemu

Co to jest ades klienta ctorrent w pliku auto.net ? czy to jest IP Tvixa w sieci ?
tak, to jest adres Ip tvix'a w sieci. Ten wpisany w auto.net musi być taki sam jak Ip tvix'a. Inaczej ctorrent nie działa, a w zasadzie działa, ale posługuje sie tym adresem co jest w pliku auto.net.

Ostatnio doczytałem , ze w wersji opentvix'a 112 jesli usuniesz te dwa pliki przed zainstalowaniem, to opentvix sam je utworzy z poprawnymi adresami. Nie sprawdzałem, czy to prawda, wiec nie wiem czy to działa.

W pliku resolv.conf - DNS jest podstawiony 192.168.0.1 czyli IP Bramy rozumiem że jak ktoś ma TPSA to może wpisac 194.204.152.34 - czy tak ??
tak. ja co prawda ucieszony, ze zaczął działac nie sprawdzałem tego. Wpisałem IP routera.

to teraz ja zadam pytanie :)

Po wyłączeniu tvix'a i ponownym właczeniu, pliki w ctorrencie maja status "Stopped 0%" i nie startuja same, tylko ręcznie. Co zrobic aby same automatycznie po uruchomieniu tvix'a startowały?

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki #Slawko za pomoc.

Faktycznie winna była przeglądarka - ani na IE ani na Operze nie bangla , poszło dopiero na Firefoxie.

Udało się odpalić ale strasznie wolno to działa - transfery są marne :(

Co znaczy że trzeba otworzyć porty od 2106 do 2706 ? cały zakres ?

U mnie w serwerze kazdy port okresla się osobno (nie można wpisac zakresu) to wszystkie bym musiał wklepać ?? :blink:

Otworzyłem tylko jeden port udp i tcp 2106 i działało.

Myślę że wystarczy tylko jeden rodzaj tcp ale nie miałem czasu sprawdzić no i te transfery mnie zniecheciły.

pozdrawiam

PS. zawsze soft wgrywam z pena w trybie safeupgrade i tak nie wszystkie chcą działac :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale strasznie wolno to działa - transfery są marne
u mnie też, choc raz miałem dochodzące do pełnego łącza
Co znaczy że trzeba otworzyć porty od 2106 do 2706 ? cały zakres ?
chodzi o otwarcie portów na routerze, zeby inni mogli Cie widzieć. dlaczego te i taka ilość, nie wiem, tak było napisane na innych forach i w instrukcji opentvix'a.
PS. zawsze soft wgrywam z pena w trybie safeupgrade i tak nie wszystkie chcą działac
ja w sumie nie miałem problemu z żadnym, od kiedy wgrywam z pena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie odinstalowałem opentvix'a. Brak samby, brak możliwości przenoszenia plików pomiędzy katalogami(bez użycia USB) oraz parę innych drobiazgów było powodem. Tvix pobiera ponad 50W, więc wolę korzystać z komputera i przy okazji z bittorrenta.

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...