Skocz do zawartości
grave

LCD 37" do 2,5tys pomocy bo nie mogę sie zdecydować...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po raz pierwszy na tym forum i od razu z dylematem... ;)

Potrzebuję płaszczaka dla teścia, na pewno ma być 37" i do 2,5 tys. CHyba nie ma się co szczypać, więc FullHd i MPEG-r

Przeleciałem trochę ceneo.pl i opinie i taki mi się ukształtował wybór spośrod modeli jak niżej

1) LG 37LH3000 ok, 2100zł

2) Panasonic TX-L37S10E ~2300zł

3) Philips 37PFL5604H - ~2400

4) Samsung LE37B550 - ~2400

5) Toshiba Regza 37XV635 - ~2500zł

Tak na szybkiego to wydaje mi się, że ta Toshiba jest niezła... jedyne co ją wyróznia in minus to jasność tylko 450cd/m2 oraz brak jakichś korektorów dzwieku (tylko Dolby), ale teść nie jest wymagający ;) Co prawda ma magnetowid i tuner polsatu Samsunga, ale wkurzyło mnie to, że jak wszedłem na strone producenta nie znalazłem blizszych szczegółów technicznych jak np.kąt oglądania czy plamka... Z kolei LG ma chyba matryce IPS i dużo zwolenników, a może jednak Panasonic czy Philips? :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
................jak np.kąt oglądania czy plamka... Z kolei LG ma chyba matryce IPS i dużo zwolenników, a może jednak Panasonic czy Philips? ;):)

Jeśli matryce mają tę samą przekątną i taką samą rozdzielczość, to i plamkę muszą mieć identyczną. Inaczej być nie może ;). Co do wyboru... ja obstawiałbym pozycje 2 i 4.

Ale widzę, że kolega wybiera głównie na "parametry" katalogowe, a to wysoce kamienista droga i pod górę, do tego można trafić w ślepy zaułek, ale co kto lubi :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał pod uwagę tej Toshiby, miałem z nią styczność i według mnie jakość obrazu słaba (przynajmniej TV SD, nie wiedziałem HD), menu z zeszłej epoki, nawet pilot jakiś taki archaiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie brał pod uwagę tej Toshiby, miałem z nią styczność i według mnie jakość obrazu słaba (przynajmniej TV SD, nie wiedziałem HD), menu z zeszłej epoki, nawet pilot jakiś taki archaiczny.

Kurcze serio??? :) Aż tak żle z ta Toshibą?? Przecież to model 2009! Oglądałem go wczoraj w Euro w promocji , fakt jak leciało demo to po prostu zaje.bioza, ale jak podpieta byla kablówka to jakoś marnie.

Z kolei ten Panasonic też mi się podobał! Do Samsunga jakos nie mam przekonania...

A powiedzcie jak już to dlaczego Panasonic?

Aha mój teśc ma podpięty Polsat Cyfrowy, bez żadnych tam fajerwerków w stylu HD czy BlueRay... więc chciałbym, żeby to dobrze śmigało... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze serio??? :) Aż tak żle z ta Toshibą?? Przecież to model 2009! Oglądałem go wczoraj w Euro w promocji , fakt jak leciało demo to po prostu zaje.bioza, ale jak podpieta byla kablówka to jakoś marnie.

Ja oglądałem w warunkach domowych, obraz analog SD z kablówki i według mnie obraz był marny, szum, pikseloza, robaczki. Obrazu HD nie widziałem, jeśli jest świetny jak piszesz, a SD też dla Ciebie było słabe, to albo procesor obrazu/skaler w TV jest marny albo sygnał obu kablówek był tak zły. Ja też brałem niedawno ten TV pod uwagę (tylko w rozmiarze 42''), ale dla mnie kompletnie zdyskwalifikowała tę markę maksymalna rozdzielczość sygnału z PC - 1360x768. To jakiś bezsens, telewizor ma niby natywne wyświetlanie 1920x1080 a sygnał z komputera przyjmuje/wyświetla tylko 1360x768. To nie dość, że wyklucza ostry obraz piksel-w-piksel i zmniejsza obszar roboczy to przede wszystkim uniemożliwia korzystanie z PC jako playera filmów BD/MKV 1080p. Nieakceptowalne.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co kupiłeś Ghrom ostatecznie?

Kurna naprawdę już nie wiem co brać... :) Na pewno Philipsa nie wezmę, LG raczej też nie (choć na ceneo ma duzo zwolenników/kupców), podobnie jak Samsung... Myslałem o tej Toshibie, ale się coś zniechęciłem po wizycie tutaj :)... moze jednak ten Panas? Nie wiem jaką matrycę ma Tosiek, ale Panas ma IPS to chyba najlepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też akurat miałem kupić również komuś z rodziny, ostatecznie kupiłem Sony 40W5720 i Samsung 40B651, po przetestowaniu obu Sony pojechał do rodziny a Samsung zawisł na ścianie.

Jeśli Ci się najbardziej podoba ta Toshiba to może nie kładź na niej krzyżyka tylko przetestuj. Teść pewno nie będzie oglądał mkv 1080p z komputera więc ta przypadłość z PC go nie będzie obchodziła. Może wrzuć na gwizdek jakiś średniej jakości film divx i w sklepie go odtwórz z portu usb Toshiby, to powinno dać obraz dobrze symulujący sygnał z cyfrowego tunera SD. Jeśli będzie ok, to znaczy, że procesor telewizora dobrze sobie daje radę z blokami itd.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też akurat miałem kupić również komuś z rodziny, ostatecznie kupiłem Sony 40W5720 i Samsung 40B651, po przetestowaniu obu Sony pojechał do rodziny a Samsung zawisł na ścianie.

Jeśli Ci się najbardziej podoba ta Toshiba to może nie kładź na niej krzyżyka tylko przetestuj. Teść pewno nie będzie oglądał mkv 1080p z komputera więc ta przypadłość z PC go nie będzie obchodziła. Może wrzuć na gwizdek jakiś średniej jakości film divx i w sklepie go odtwórz z portu usb Toshiby, to powinno dać obraz dobrze symulujący sygnał z cyfrowego tunera SD. Jeśli będzie ok, to znaczy, że procesor telewizora dobrze sobie daje radę z blokami itd.

Teściu ma tylko PolsatC w wersji "mini", czasami szwagier oglada coś na video czy z dvd i tyle... chodzi mi o to, żeby głównie z tego byli zadowoleni, więc tak naprawdę nie wiem jak sprawdzić żeby było dobrze... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teściu ma tylko PolsatC w wersji "mini", czasami szwagier oglada coś na video czy z dvd i tyle... chodzi mi o to, żeby głównie z tego byli zadowoleni, więc tak naprawdę nie wiem jak sprawdzić żeby było dobrze... :lol:

W takim razie jestem zdecydowanie za telewizorem Panasonica. Co by tam nie nazdziwiali w elektronice, matryca IPSowa większość "wyleczy" sama z siebie, przy takim sygnale. Tak jak wspominałem w drugim wątku, to taki bezpieczny typ.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie jestem zdecydowanie za telewizorem Panasonica. Co by tam nie nazdziwiali w elektronice, matryca IPSowa większość "wyleczy" sama z siebie, przy takim sygnale. Tak jak wspominałem w drugim wątku, to taki bezpieczny typ.

Hmm, nie mogę się zdecydować... a ta Toshiba kiepska?

A moze jednak Samsung... teściu ma cały sprzęt tj. video i tuner Samsunga, ale chyba nie trzeba sie tym kierować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie jestem zdecydowanie za telewizorem Panasonica. Co by tam nie nazdziwiali w elektronice, matryca IPSowa większość "wyleczy" sama z siebie, przy takim sygnale. Tak jak wspominałem w drugim wątku, to taki bezpieczny typ.

No i chyba juz na 99,9% wezmę tego Panasonica L37S10E. W necie wyjdzie za ok, 2300, gwarancja 5lat, więc to ważne aby teściu miał dłuższy okres spokoju :) Kurcze gdyby model wyższy L37G10E był tańszy (ok. 2700) to wziałbym jego, bo tam jest 100Hz i panel10-bitowy. Teściu chciał tv na święta i nie wiem czy już kupować czy czekać do ostatniej chwili i liczyć na jakies obniżki, promocje, choć równie dobrze sprzęt moze byc droższy przed świętami... :lol:

Edytowane przez grave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...