Skocz do zawartości
andsie1

DVDO ISCAN Duo

Rekomendowane odpowiedzi

15rb7g041.png

175s7b_1.png

ISCAN Duo to pierwszy procesor wideo DVDO z podwójnym wyjścia video HDMI 1,3 umożliwiające połączenie dwóch oddzielnych wyświetlaczy.

ISCAN Duo posiada piętnaście wejść (w tym osiem HDMI 1.3) Ma trzy wyjścia HDMI 1.3, dwa z audio i video oraz jeden z audio w celu usprawnienia połączeń do dwóch HDMI / DVI wyposażone w wyświetlacze i jedno HDMI do amplitunera. Jeleno optyczne i jedno koncentryczne wyjście audio.

Ze wszystkich wejść można konwertować sygnał standardowej rozdzielczości do każdej rozdzielczości High Definition poprzez wyjścia HDMI z komputera albo film lub ze starszych amplitunerów AV.

ISCAN DVDO Duo zawiera rozwiązania Anchor Bay's Video Reference Series, VRS ™, technologii na ABT2010 ASIC, w tym:

Precision Deinterlacing™ – 480i/576i/1080i 10-bit Motion, Edge & Source Adaptive Deinterlacer

• Five-field motion adaptive deinterlacing


• Edge adaptive processing to produce smooth diagonal edges


• Maximum three frame video processing delay


• Game Mode with very low latency (sub-1 frame delay)


• Multi cadence detection including 2:2, 3:2, 3:2:2:3:2, 2:2:2:4, 4:6, 5:5, and 8:7

• Forced 2:2 modes for reliable PAL deinterlacing

• Forced 3:2 mode enables 1080p24 output



PReP™ - Progressive ReProcessing of 480p, 576p and 1080p input signals allows poor deinterlacing of any source to be undone and done correctly using Precision Deinterlacing™.



Mosquito Noise Reduction - Reduces random noise which appears along the edges of compressed images in SD and HD content

.

Fine Detail Enhancement – Extracts fine detail in low resolution or compressed SD or HD content.



Edge Enhancement – Sharpens edges without adding ringing

.

Precision Video Scaling II™ - 10-bit Scaling up to 1080p.



Rightrate™ – High-Performance Framerate Conversion which enables different output frame rates including 1080p24 and 1080p25 for film based content.


Precision A/V Lipsync™ - Intelligent digital audio delay technology to match Audio and Video timing.



AutoCUE-C™ – Automatic Chroma Upsampling Error detection and correction
.


Features



Two HDMI 1.3 video outputs supporting two display applications, for example LCD TV and projector.

Third HDMI 1.3 audio only output for connections to AV Receivers and Processors.

15 video inputs including 8 HDMI 1.3 inputs which process 480i/p-60, 576i/p-50, 720p-50/60, 1080i-50/60, 1080p-24/25/50/60, and VGA-SXGA@60Hz signals.

Flexible Digital and Analog Audio switching and routing – 8 HDMI 1.3 audio/video inputs, 6 assignable audio inputs (4 digital, 2 analog) with two HDMI 1.3 audio/video outputs and 3 digital audio outputs (HDMI/optical/coaxial).

Individual Picture Controls per input and per SD/HD format.

Flexible Input Aspect Ratio Control

High performance, multi-standard video decoder with 3D comb filter and supporting up to 1080p input resolutions.

Serial Port for automation.

Rear Panel IR input and output.

Two programmable 12V triggers (source 50mA each).


Intuitive Display/Source Setup Wizards make installation a breeze

.

User Definable Names for all inputs using keyboard entry.



On Screen ‘Hints’ available for all controls
.

External 12V Universal Power Supply (100–240 VAC @ 50–60 Hz).


Input Aspect Ratio Controls


•Presets: 4:3 full frame, 4:3 letterbox, 16:9 full frame, Panorama (non linear stretch).


•Flexible Horizontal and Vertical Zooming & Panning controls.

•Overscan Adjustment per input with separate memories for SD and HD

.

Output Aspect Ratio Controls.


•Presets: 4:3, 16:9 


•Underscan Adjustment to eliminate Overscan inherent in a display

.

Preset output resolutions: 



480p-60 (720x480@60Hz)


720p-60 (1280x720@60Hz)


1080i-60 (1920x1080@60Hz)


1080p-60 (1920x1080@60Hz)



576p-50 (720x576@50Hz)


720p-50 (1280x720@50Hz)


1080i-50 (1920x1080@50Hz)


1080p-50 (1920x1080@50Hz)



1080p-24 (1920x1080@24Hz)



VGA (640x480@60Hz)



Technical Specifications



Fifteen Video Inputs 


• 8 HDMI 1.3 (RGB or YCbCr) processes 480i/p-60, 576i/p-50, 720p-50/60, 1080i-50/60, 1080p-24/25/50/60, VGA-SXGA@60Hz

• 2 Component (YPbPr or RGB/S) processes 480i/p-60, 576i/p-50, 720p-50/60, 1080i-50/60, 1080p-50/60

• 1 HD15 (VGA, SVGA, XGA, SXGA @ 60Hz)

• 1 S-Video (NTSC/PAL/SECAM)

• 3 Composite (NTSC/PAL/SECAM)



Forteen Audio Inputs


• 8 HDMI 1.3 (Compatible with Multi-channel PCM, DSD, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS-HD, and DTS-HD Master audio formats)

• 3 Assignable Optical Digital

• 1 Assignable Coaxial Digital

• 2 Assignable Analog Pairs (L/R)



Outputs

• 2 HDMI 1.3 Audio/Video Outputs (for Connection to 2 Displays)

— Configurable for RGB or YCbCr

— Also carries digital audio (Compatible with Multi-channel PCM, DSD, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS-HD, and DTS-HD Master audio formats)

• 3 Digital Audio Outputs

— 1 HDMI 1.3 ‘Audio Only’ output for receivers with HDMI (Compatible with Multi-channel PCM, DSD, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS-HD, and DTS-HD Master audio formats)

— 1 Coaxial Digital

— 1 Optical Digital

Controls


• Intuitive On Screen Display (OSD) and easy to read 2 line, 20 character Front Panel LED Display.

• Front Panel Controls, included IR Remote Control (discrete codes available), 2 rear panel IR connectors (IN & OUT) & RS232 port.

• Mini USB port for firmware updates
.

• Fully programmable controls for each separate video input with non-volatile memories:


- Automatic input source detection & input priority selection


- Picture controls with memory for each input: Fine Detail, Edge Enhancement, Brightness, Contrast, Saturation, Hue


• 35 Built-in test patterns for ease of set up.


Physical Dimensions (height x width x depth)


• 10.4” x 17” x 2.2” (26.3cm x 43.4cm x 5.5cm)

Rack-mount kit : included

Sugerowana cena producenta: 1.299 dolarów

Źródło:

http://www.anchorbaytech.com/products/systems/iscanduo.php

AndrzejS

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no. Specyfikacje ma zacną a i cena bardzo przystępna. Jak tylko kupię nowy projektor, to sobie Edge'a wymienię na ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nas dwóch, bo i ja zamierzam wymienić VP50. Myślałem o Meridiania ale ta cena.

Pozdrawiam,

AndrzejS

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Meridiana niestety zabija, a fakt, że jest oparty na już kilkuletniej konstrukcji i mała liczba wejść HDMI dodatkowo odstrasza. Za to jakby Meridian zrobił swoją wersję na bazie tego procesora to byłby "kosmiczny wypas" ;)

No ale cena też pewnie meridianowa, więc zostanę przy "cywilnych" wersjach na razie. Ale kąsek bardzo smakowity.

Ciekawe jest to, że chyba oprócz nas dwóch to nikogo takie urządzenia nie obchodzą.

Kto by pomyślał jeszcze rok temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jest to, że chyba oprócz nas dwóch to nikogo takie urządzenia nie obchodzą.

... Było nas trzech .... z tym, że ja ciągle w dłoni trzymam młotek na czarownice. ;)

BTW - nie dam się sprowokować, szanse nie są równe - dwóch na jednego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jest to, że chyba oprócz nas dwóch to nikogo takie urządzenia nie obchodzą.

Kto by pomyślał jeszcze rok temu ;)

Inni wolą DDCi Faroudja lub Silicon Optix Reon

Co do Meridiana to masz rację. Kalibrowałem go z KURO (60 cali) i aktualizowałem oprogramowanie. Mnie bardziej podobał się obraz z Meridiana.

... Było nas trzech .... z tym, że ja ciągle w dłoni trzymam młotek na czarownice. :)

BTW - nie dam się sprowokować, szanse nie są równe - dwóch na jednego. :)

Myślałem, że już zakopałeś młotek i dałeś spokój czarownicy

Nie wiesz co tracisz.

Pozdrawiam,

AndrzejS

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inni wolą DDCi Faroudja lub Silicon Optix Reon

No niby tak, ale dając na to urządzenie taką cenę to moim zdaniem DVDO rozkłada na łopatki konkurencję.

Nie widziałem co potrafi zrobić z obrazem Crystalio, ale jakby na to nie patrzeć ich najtańszy model jest 2xdroższy od tego ISCAN duo.

Co do Reona to mam implementację tego chipa w Toshibie HD-XE2 i Onkyo 905 i mówiąc szczerze nie powala mnie. Śmiem zaryzykować twierdzenie, że obraz z Oppo 83 po przejściu przez ABT2010 jest lepszy niż po Reonie.

Nie wiem jak Realta.

Tak czy inaczej fajnie, że DVDO idzie w stronę "ludu" ze swoimi procesorami (bo z chipami to w sumie już dawno wyszli).

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy (takie jak ten DVDO) procesory obrazu wykorzystujecie RÓWNIEŻ do przesyłu obrazu HD (np. BluRay)? Czy tylko do obrazu SD dla upscalu ?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo się rzekło.

Dziś po południu zapuka do mnie kurier z iScan Duo.

A w tym tygodniu głośniki na tył Dynaudio Audience 42 oraz wtyki Van De Hul,a DIY Screw-On Speaker Connectors.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś po południu zapuka do mnie kurier z iScan Duo.

Oooo, odezwę się jakoś pod koniec tygodnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz cos wiecej jak sie sprawuje,gdyz i mnie nachodzi :)

http://cgi.ebay.co.uk/DVDO-iScan-Duo-High-...=item335eb7666d

Brać, nie pytać. Będziesz zadowolony. Na nowo odkryjesz świat SD I HD.

Może uda mi się w Weekend coś napisać. Za rekomendację niech posłuży fakt, że na rzecz iScan Duo pozbyłem się VP50 z SDI.

Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi z tym SDI.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i jak wrazenia? miala byc recka, a tu pusto, 3 lata minely...co slychac w temacie skalerow? moze mieliscie okazje testowac cos z HQV Vida ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...