Skocz do zawartości
SlawekR

Hybrid Power i Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Spieszę donieść, że pomimo zakończenia wsparcia dla tej usługi przez Nvidię i deklaracji MS o braku wsparcia w Windows 7, Hybrid Power śmiga jak złoto, co mnie osobiście bardzo cieszy. Mało tego, działa zdecydowanie lepiej niż w Viście, usypianie dyskretnej karty graficznej trwa około 2s i nie wymaga żadnych restartów i nie skutkuje też żadnymi dziwnymi zachowaniami ekranu.

Odpaliłem to w konfiguracji:

Asus M4N78 Pro z integrą GF8300 + Asus 9800GT Hybrid Power + Windows 7. Uruchomienie trybu Hybrid SLI nie wymagało żadnych specjalnych zabiegów, poza instalacją sterowników dołączonych do płyty głównej, no i oczywiście możliwie najnowszy bios wgrany do płyty.

Razem z Athlonem XII 245 (profilowany w K10stat) i dyskiem 1TB LP Seagate, system bierze w trybie "oszczędzaj energię" 43W. W trybie "popraw wydajność", 90W. Różnica jak widać jest zasadnicza i niepomijalna. W trybie oszczędzania energii karta dyskretna jest całkowicie wyłączana, wentylator na niej nie pracuje, radiatory są zimne, pobór prądu przez kartę w tym trybie jest zerowy.

Jak dla mnie bomba, mam bardzo uniwersalny system. Bardzo cichy, do normalnej pracy i filmów HD starcza GF8300 z nawiązką, działa nawet wsparcie Cuda w CoreAVC, czy też zwykłe DXVA. Pobór energii podczas odtwarzania filmu 1080p sięga 49W.

A jeśli potrzebuję więcej wydajności grafiki 3D, to włączam dodatkowo GF9800. Monitor oczywiście cały czas podłączony jest do karty na płycie głównej. W trybie 3D spadku wydajności grafiki 3D nie zauważyłem. Do tego wszystkiego "siódemka" i można komfortowo używać komputera :lol:. Bardzo mnie cieszy, że nie zablokowali wsparcia dla HybridSLI w W7, pomimo wcześniejszych deklaracji.

EDIT

Zapomniałem dodać, że w menu zarządzania energią, tym typowym przynależącym do systemu operacyjnego, można ustawić automatyczne wyłączanie karty dyskretnej po zadanym czasie bezczynności trybu 3D, to dla zapominalskich, żeby nie trzeba było ręcznie wyłączać. A to jest ciekawa wiadomość, szczególnie w kwestii deklaracji braku wsparcia dla tej usługi ze strony systemu operacyjnego :unsure:.

EDIT2

A tak to wygląda:

img0059d.jpg

Wentylatorek na grafice śpi

Okno przełączania trybów:

img0058qb.jpg

Mam nadzieję, że ta informacja pomoże niezdecydowanym, którzy zastanawiają się czy warto jeszcze próbować zestawić system z Hybrid SLI.

Dla przypomnienia, Hybrid Power z definicji posiadają karty choćby GTX260, a to już kawał wydajności 3D i w tej konfiguracji, nawet żadna nowa ATI z poborem energii 20W w idle nie podskoczy. 20W, jak by nie kombinował, to nadal będzie więcej niż 0W :lol:. Nie ma powodu żeby nawet tyle "ssać" jeśli nie korzystamy akurat z trybu 3D. Tak to przynajmniej jest ciszej i chłodniej, co w zastosowaniach HTPC znaczenie ma zasadnicze.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...