Skocz do zawartości
remik242

Onkyo TX-NR 807 czy Denon AVR-2310

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

jestem nowy na forum wiec proszę wybaczcie wpadki;)

Chce do końca roku wybrać jakiś dobry amplituner kina domowego Mój krąg zawęził się do dwóch modeli Onkyo tx-nr 807 i denon avr-2310.

Bardziej jestem przekonany do Onkyo. Posiada choćby gniazdo LAN, aluminiowy panel i ogólnie jest chyba lepiej wyposażony choć Denon też wydaje mi sie dobrym wyborem. Nie mam możliwości odsłuchania żadnego z nich. Który będzie lepszy do odsłuchu stereo?? który byście polecili??

Dodam że chcę na nim słuchać muzyki, oglądać filmy.

Kolumny Tonsil Maestro2 180W

źródła: DVD, Xbox 360, popcorn c200, Odtwarzacz CD

Może ktoś słuchał tych amplitunerów i może coś na ten temat powiedzieć

Edytowane przez remik242

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja wybierał brałbym onkyo, ale denon jest tez ok. Tutaj juz niuanse decydują co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to chociaż krótko opiszcie czemu wybralibyście taki a nie inny model.

Czy ktoś może coś więcej powiedzieć na temat ONKYO TX-NR807??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o NAD'a czy HK to odpada. Po prostu mi się nie podobają. Wiem że to nie specjalnie najlepszy argument przy wyborze sprzętu, ale chcę żeby zakupiony amplituner oprócz swoich walorów brzmieniowych i funkcji też podobał mi się z wyglądu.

Wydaje mi się że Onkyo czy Denon w przedziale 3500zł to już dobra klasa. Tylko teraz który??

Dalej będę naciskał na Onkyo, podoba mi się, posiada aluminiowy panel przedni oraz łącze ETHERNET tylko czy ktoś go słyszał???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o NAD'a czy HK to odpada. Po prostu mi się nie podobają. Wiem że to nie specjalnie najlepszy argument przy wyborze sprzętu, ale chcę żeby zakupiony amplituner oprócz swoich walorów brzmieniowych i funkcji też podobał mi się z wyglądu.

Wygląd wbrew pozorom jest ważnym argumentem przy kupnie sprzętu :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o NAD'a czy HK to odpada. Po prostu mi się nie podobają.

Faktycznie Onkyo jest mistrzem dizajnu.

Nie patrz na wygląd tylko jak "gra" dany model. Jeżeli zagra dobrze w stereo to tym bardziej w kinie domowym.

Pamiętaj, że w pięknym ciele cnoty niewiele. (przysłowie);

Firmy którym zależy na dobrej jakości, pieniądze które mają zainwestować w "upiększenie" urządzeniowa inwestują w lepsze komponenty i to jest ta różnica której nie dostrzeg większość kupujących i kupuje na tzw. "błysk" czyli oczami. Przykład- Fiat Bravo kontra VW Golf, Peugeot 308. Tak samo jest w elektronice i wiele innych gałęziach przemysłu konsumpcyjnego.

AndrzejS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że wygląd nie mówi wiele o sprzęcie. Onkyo posiada też wiele ciekawych opcji tylko nie mam możliwości go odsłuchać. Dlatego zależy mi na opiniach na jego temat oraz wypowiedziach tych którzy mieli z nim styczność.

Dowiedziałem się również od serwisu ONKYO że w urządzeniu znajduje się wentylator. Natomiast DENON nie stosuje jak to nazywa "zakłócających wentylatorów"

Czy naprawdę aktywne chłodzenie wprowadza jakieś zakłócenia??

Edytowane przez remik242

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybym ja wybierał brałbym onkyo, ale denon jest tez ok. Tutaj juz niuanse decydują co wybrać.

A możesz powiedzieć czemu wybrałbyś ONKYO??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na ONKYO TX-NR 807 moim zdaniem jest to bardzo dobrze wyposażony sprzęt no i oczywiście świetne wykonanie.

Jeden mankament do którego w zasadzie nie mogę się przyczepić to jego gabaryty. Jest on tak "głeboki" że nie mieści się w standardowej szafce RTV.

jego głebokość to 435,5mm

Postanowiłem przerobić szafkę:lol:

Jeśli ktoś posiada ten sprzęt i chce się podzielić swoimi spostrzeżeniami to bardzo prosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie kup starsza yamahe np 3800 1800 a nie te coraz to nowsze jajca

albo jak koledzy radza bierz NADa i nie patrz na wyglad mmmm co za spoleczenstwo :)

z roku na rok coraz gorzej tylko im w glowach mp3 i divix:) nie dziwota ze producenci coraz to wieksze [beeep] ładują do środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich miłośników dobrej jakości dźwięku.Jestem nowym użytkownikiem ,także proszę o wyrozumiałość. Stoję przed identycznym wyborem tj. ONKYO807 czy DENON2310. Jakie są moje spostrzeżenia, otóż zasadniczą różnicą oprócz gabarytów jest waga w/w urządzeń.Onkyo zgodnie z katalogiem producenta waży 18kg, Denon jest znacznie lżejszy waży 11,2kg.TA różnica przemawia na korzyść ONKYO, czy będzie ją słychać w domu, powiem szczerze nie wiem.Słuchałem ONKYO607 i DENONA1910 i szczerze mówiąc ten który grał w danym momencie wydawał się grać lepiej od poprzednika.Przełączamy kable i znów ten co gra wydaje się grać lepiej od tego którego słuchaliśmy przed chwilą i tak można by w kółko słuchać i nadal jest trudno się zdecydować.Druga bardzo ważna różnica to przetwarzanie wideo konwertujące rozdzielczość do1080i lub 1080p ONKYO dysponuje Faroudja DCDI cinema zaś DENON , Anchor Bay ABT2010.DENON powinien generować lepszy obraz .Różnic jest oczywiście znacznie więcej i każdy kto chce znajdzie je na stronach przedstawicieli obu firm.Jedno co pewne to rzeczywiście trudny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zobacz Brodaczu:)

Biorąc pod uwagę chociażby wagę, aluminiowy panel i pokrętło oraz więcej złącz co daje większa możliwość konfiguracji oraz złącze ethernet i moim zdaniem ładniejszy podświetlany pilot to ONKYO 807 wygrywa. Ja jestem prawie zdecydowany tego wyboru a Ty...???

Acha..

Mam jeszcze dwa pytania:

1. do czego właściwie służy złącze RS-232 w aplitunerze?

2. jak wygląda sygnał na wyjściu TRIGGER OUT czy jest to stałe napięcie 12V które jest tam cały czas jak ampli jest włączony czy tylko impluls w chwili włącznia??

Edytowane przez remik242

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Remik,aluminiowy panel,może i tak .Część sprzętu mam z alufrontem a część z plastikiem ale tak naprawde nie robi to wizualnie wielkiej różnicy a w graniu pewnie żadnej. Naprawdę nie zwracam na to uwagi.A pokrętła głośności w poprzednim amplitunerze nie dotknąłem praktycznie ani razu.

ONKYO jest świetnie poukładane wewnątrz ,popatrz na foty, w Denonie jakby większy bałagan.Pilot bezdyskusyjnie lepszy w ONKYO.Niestety, jak dla mnie zbyt głęboki.Ja zdecydowałem się na DENON 2310.Może to będzie błąd ,czas pokaże.Na razie czekam aż się pojawi w sklepie gdzie zamawiałem.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) Pracuję w markecie z elektroniką i właśnie dzisiaj dotarł do mnie Onkyo 807:) Denona mam już od jakiegoś czasu więc bylem ciekaw jak zagra onkyo...i zagral lepiej! Naprawdę byłem zaskoczony i szczerze mówiąc to zanim wyjąłem go z pudelka byłem bardziej przychylny denonowi, ale ostatecznie wybral bym onkyo do swojego domowego kina:) Denon przegral nietyle mniejszą ilością wejść, brakiem łącza ethernet, czy stylistyką a...dzwiękiem...tak poprostu. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zabieram się do kupienia Onkyo 807 tak gdzieś przed świętami :)

Jak go uruchomnię to coś napiszę. Proszę też użytkowników tego sprzętu jak równierz Denona 2310 o swoje uwagi i spostrzeżenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Powiem szczerze że wypowiedź semastive dała mi do myślenia.Jak otrzymałem telefon iż Denon dotarł i można go kupić ,poprosiłem o ponowne odsłuchanie,tym razem ONKYO807 i DENON2310 {poprzednio 607 i 1910}.Jednak nie zmieniłem zdania.Nie mam talentu by opisywać wrażenia z odsłuchu jak to niektórzy potrafią ale jedna rzecz która przykuła moją uwagę to podczas śpiewu wokalistki na ONKYO słychać ją było jakby za szybą,taki trochę przytłumiony wokal. W DENON -ie tego nie było .Przełączaliśmy sprzęt 3 razy wszystkie ustawienia na 0 i zawsze ten sam efekt.Zmieniam zdanie o pilocie,dziwny ale prosty i przejrzysty. Ogólnie dobrze się z nim współpracuje.Wejść jak dla mnie wystarczyło, jest jeszcze parę wolnych.Jeżeli poważnie myślisz o zakupie sprzętu to naprawdę idź do jakiegoś saloniku audio i odsłuchaj.Sam zdecyduj co Tobie odpowiada.Osobisty odsłuch i porównanie,to jest najlepsza metoda wybierania sprzętu.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, od kilku dni też mam ten sam dylemat onkyo 807 czy denon 2310 ;) skłaniam się za denonem, chcę w przyszłości kupić do niego głośniki kef iq50 +iq30 +iq60 + jakiś sub. Nie wiem co lepiej zagra z tym zestawem denon czy onkyo, może ktoś pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, od kilku dni też mam ten sam dylemat onkyo 807 czy denon 2310 :blink: skłaniam się za denonem, chcę w przyszłości kupić do niego głośniki kef iq50 +iq30 +iq60 + jakiś sub. Nie wiem co lepiej zagra z tym zestawem denon czy onkyo, może ktoś pomoże ?

Dzisiaj miałem okazję posłuchać wraz z żoną jak grają w stereo Denon 1910 i HK 255 w porównaniu do Onkyo 807. Odsłuch wykonany na MONITOR RX8. Powiem tak... jeśli możecie dołożyć kilkaset złotych do 807 to nie ma co się zastanawiać, bo różnicę w dźwięku na korzyść Onkyo czuć bardzo wyraźnie!! Harman zaznaczył basy dopiero jak podkręciłem kilka decybeli, co mi się nie spodobało. Nie zawsze chcę słuchać muzyki głośno. Nie pomogła nawet ręczna regulacja parametrów dźwięku. Na forach piszą, iż HK ma dobre stereo w swojej klasie. Czy to mit?! Nie wiem, może te głośniki nie dla niego uszyte, może nie wygrzany... a może nie potrafiłem go wraz ze sprzedawcą dobrze ustawić... naprawdę słabiutko. Obiektywnie patrząc nie wypadł dobrze. Denon zagrał lepiej, moja żona była zachwycona, ale jak dla mnie zbyt subtelnie, delikatnie... za delikatnie, ja lubię bardziej kontrastowe brzmienie w stereo. Poza tym jak posłuchaliśmy go dłużej zaczął nas męczyć i żonie też przestało się podobać. Na koniec odpaliliśmy Onkyo 807, żeby móc porównać w/w klocki do czegoś (jak pisali na formach) klasę wyższego. Chciałem mieć pewność, że nie ma co dopłacać do droższych modeli, bo ponoć stereo w amplitunerach za 2-3 tys nie zagra bez dodatkowego wzmacniacza... no i się zdziwiłem, zagrało !!!!! Słuchałem Bjork, słuchałem Alphaville, a na koniec Bregovicza, muzykę etniczną i Mozarta... i gdyby nie czas, który upływał, to siedziałbym i słuchał na okrągło od nowa tego samego :blink:) Mogę dziś z pełną świadomością stwierdzić, że Onkyo 807, który można kupić za 3'000,- ma bardzo dobre stereo w połączeniu z Monitor RX8.

Sprawdźcie sami, a uwierzycie.

PS. Sklep, w którym odbył się odsłuch, jakby ktoś chciał wiedzieć, to mogę Wam podać na Priv (woj. Dolnośląskie).

Edytowane przez Surround

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze.. chodzę własnie wokół 807ki. Na początku myślałem o KEFach iq90 do kompletu jako fronty ale teraz coraz bardziej skłaniam sie do Paradigmów s60. Powyższa opinia niestety jakoś mnie nie przekonuje bo bardziej zakrawa na marketing wirusowy niż prawdziwą opinię (vide pierwszy post na forum). Nie mniej jednak gdyby ktoś faktycznie posiadał ten klocek dłużej niż jeden odsłuch w sklepie na Dolnym Śląsku to chętnie posłucham opinii.

Od razu zaznaczam, że NAD'a 747 oglądałem ale dopłata 2tys za lepsze stereo trochę mnie zniechęca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od razu zaznaczam, że NAD'a 747 oglądałem ale dopłata 2tys za lepsze stereo trochę mnie zniechęca.

Doberek! :blink:

Moim zdaniem nie ma konieczności tyle dokładać.

Nie znam wprawdzie Paradigmów, ale mam KEFy (IQ30, IQ3) i najlepsze "wyniki" osiągnął z nimi Marantz, którego Ci mogę polecić.

SR6003 zrobił na mnie o wiele lepsze wrażenie w Stereo, niż Onkyo. Gra bardziej "subtelnie", nie tak "toporem ciosane".

Nie ma wprawdzie tyle bajerów, za to brzmi o niebo lepiej (jest to oczywiście moje osobiste, subjektywne wrażenie).

Nie znam się na cenach w Polsce, tu w Niemczech kosztują obydwa mniej więcej jednakowo (około 700,-)

Także, jeżeli LAN i scaler nie grają zbyt wielkiej roli, moim faworytem byłby SR6003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...