Skocz do zawartości
  • 0
Gęsior

Problem z dźwiękim po HDMI

Pytanie

Witam,

pomóżcie bo mnie zaraz coś trafi. Jeśli pytam w złym dziale to wybaczcie lub wskażcie drogę do właściwego.

Pomagał mi już kolega apatch, ale nic nie wyszło.

Mam kartę graficzną ASUS 3650 z zintegrowana kartą dźwiękową Realtek HD Audio, wersja sterownika 5.10.0.5391, DirectX, 9.0c, kontroler audio HD Audio, kodek audio ALC883.

Podłączyłem kompa przez kabel HDMI (przejściówka z DVI) z amplitunerem Onkyo 606. Obraz jest, dźwięku nie ma. Inne podłączone sprzęty działają bez zarzutu. Co jest grane? W ampli mam ustawione, że audio przez HDMI jest wykrywane automatycznie, ale nic to nie daje. Wydaje mi się, że coś muszę pozmieniać w swojej karcie. Ale co? Jestem kompletnie zielony w tym temacie.

Wcześniej komp był podłączony do innego amplitunera, ale nie przez HDMI tylko optyka albo coaxiala i działało wszystko.

Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Najpierw sprawdź czy masz dobrze ustawione wysyłanie dźwięku po HDMI w Panelu Sterowania. Potem sprawdź czy aby ta przejściówka DVI-HDMI zapewnia przesyłanie dźwięku. Może nie jest "pełna".

Jeśli masz sterowniki ATI Catalist 8.4 to masz problem. Jest w nich bug związany z błędnym wysyłaniem audio z HDMI. Polecam powrót do Catalyst 8.2 z małą uwagą, że wersja 8.4 często źle się odinstalowuje pod Vistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

arsenal po kolei proszę.

Jak sprawdzić czy mam dobrze ustawione wysyłanie dźwięku w panelu sterowania? Czyżby chodziło o to , że mam wybrać połączenie przez HDMI? Bo jeśli tak to ja nie mam takiej opcji tam.

Jak sprawdzić tą przejściówkę? Apatch móił, że musi być oryginlna, szara od ATI, ale ja w zestawie dostałem żółtą DVI-HDMI i szarą, ale do połączenia zwykłego monitora.

Sterowniki Catalist mam w wersji 8.45 i zainstalowane pod XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W panelu sterowania w opcji dźwięk lub klikasz prawym przyciskiem myszy na ikonie głośności w tray'u, potem urządzenia do odtwarzania, i ustaw domyślnie urządzenie hdmi.

Co do przejściówki (pełna lub niepełna) - są dwa rodzaje wtyczek dvi (a co za tym idzie przejściówek): 19+1 pin oraz 24+1 pin. Tylko ta druga wysyła dźwięk. Najlepiej kupić od razu gotowy kabel hdmi-dvi 24+1 (pełno tego na allegro). Czasami też pomaga wyłączenie i włączenie ampli z prądu (wtyczka), żeby mógł wykryć nowe połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie mogę na ikonie w tray'u ustawić urządzenia HDMI. Po prostu nie ma go tam.

Przejściówkę mam 24+1 a odłączenie od prądu ampa nic nie dało.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Twoja karta dźwiękowa nie wykrywa urządzeń odtwarzających po HDMI. Może to być związane z tym o czym pisał wyżej Arsenal - bug w sterowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To mam ściągać tą niższą wersje?

Wcześniej odinstalować starą?

Czy w związku z tym utracę wszystkie ustawienia w filtrach i kodekach cyberlinka, ffdshow, hali i innychi , które miałem do tej pory ustawione do oglądania materiału HD? Trzeba będzie na nowo to wszystko robić dla nowych sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak odinstaluje to będę cokolwiek widział na monitorze? I które składniki odinstalować? Wszystko jak leci?

Odinstalowałem Catalysta 8.45 i zainstalowałem 8.2. Paczka z driverami ma symbol 8.453 itd...

W dalszym ciągu nie mam nigdzie do wyboru połączenia HDMI.

Edytowane przez Gęsior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zainstalowałem najnowszego Catalysta 09.10. Amplituner pokazał taką informację:

k4whht.jpg

gdy dałem OK pojawił się następny komunikat:

jjah5t.jpg

Czy tu chodzi może o to, że jednak muszę audio podłączyć osobnym kablem?

Edytowane przez Gęsior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na wszystkich innych wejściach jest dokładnie to samo i pokazuje się ta sama informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po tym jak dostałeś właściwy komunikat z panelu CCC o wykryciu urządzenia audio , wybierz je w panelu sterowania w zakładce z dźwiękiem i ponownie zmień ustawienia HDMI AUDIO OUT w ampie , wyłącz i ponownie włącz by amp je załapał, ustaw w ampie na video1 lub podobne i wybierz w ampie cyfrowe źródło dźwięku HDMI1 przyciskiem na przednim panelu - przynajmniej tak kiedyś było w starszych modelach.

Powodzenia

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie mam tego urządzenia w zakładce z dzwiękiem.

A oto co mogę ustawić w ampie:

1 Input assign

- hdmi input ->dvd hdmi1 (tak mam podłączonego kompa)

- comonent video input

- digital audio input ->dvd hdmi1

2 Speaker Setup

3 Audio Adjust

- multiplex/mono

- PLIIx/Neo:6

- dolby EX

- theater-dimensional

4 Source setup

- intelivolume

- A/V Sync

5 Listening Mode Preset

6 Miscellaneus

7 Hardware Setup

- remote control

- zone2

- tuner

- Analog Multich

- hdmi -> output resolution through (auto,480/576p,720p,1080i,)

- zoom mode full (normal)

- audio tv out off (on)

- lip sync disable

- x.v. color disable

- control disable

Ściągnąłem też stery ATI HDMI Audio Driver 3.5MB 9.10 10/22/2009, zainstalowałem (nie odinstalowałem poprzednich) i w panelu sterowania pokazuje mi, że ATI function driver for high definition audio ATI AA01 sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane (kod 28).

Edytowane przez Gęsior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wczoraj zaliczyłem własnie reinstalację systemu i aby usłyszeć dźwięk z ati hd 4XXX kolejno zainstalowałem:

-catalyst

-ATI HDMI Audio Driver

-ATI HDMI Audio Device (ze strony Realteka)

-ATI HDMI Audio Driver (ze strony Realteka)

mam przejsciówkę dvi>hdmi podłączoną do hdmi1 w onkyo 606.

stery ze strony Realteka są kluczowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie kumam. Po co instalowałeś w kroku drugim drivery by za chwile te same ściągnąć ze strony Realteka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no logiki w tym nie ma. napisałem co po kolei robiłem. po zainstalowaniu driverów ze strony ati dźwięku nie było. po realteku pojawił się. to nie te same drivery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dalej nic, ale coś się zmieniło.

Zrobiłem tak:

odinstalowałem całego Catalysta potem wgrałem:

tą paczkę - http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...Card/xp32-suite

potem te drivery ATI HDMI Audio Driver (na samym dole) - http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...r=xp32-optional

później - Audio Device http://www.realtek.com.tw/downloads/downlo...p;GetDown=false

i z tej samej strony Drivery z pozycji nr 3.

Jedyne co się zmieniło to, że menadżer urządzeń w kontrolerach dźwięku, wideo i gier pokazuje, że ATI HDMI Audio działa poprawnie. Natomiast dalej go nie widzi w panelu sterowania w dźwiękach audio. Cały czas mam dostępne tylko Realtek HD Audio output.

Jedno zasadnicze pytanie: czy aby na pewno po DVI leci audio? Ludzie z firmy, w której kupiłem apma twierdzą, że nie ma takiej możliwości i, że muszę odseparować dźwięk.

Edytowane przez Gęsior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ludzie z firmy widocznie nie wiedzą że wszystkie radki od modelu HD2xxx wzwyż wypuszczają dźwięk (różny w zależności od serii) po DVI tyle że potrzebna jest do tego właściwa przelotka. Zrób screena z menedżera urządzeń i panelu sterowania audio i wyłącz w biosie wbudowaną w płytę główną kartę dźwiękową. Urządzenie HDMI może być różnie identyfikowane przez system (ATI, REALTEK, HIGH DEFINITION AUDIO ...) ale praktycznie na każdym sterowniku powinno działać z pewnymi różnicami i funkcjonalnością. Mi to wygląda tak że po stronie peceta masz juz wszystko dobrze skonfigurowane o czym świadczył komunikat CCC o wykryciu dźwięku audio po DVI->HDMI, natomiast dźwięk nie dochodzi już do ampa , czyli połączenie lub ustawienia ampa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dmz8rn.jpg

k4fpyu.jpg

etcr55.jpg

2mmed14.jpg

Gdzie w BIOS wyłącza się kartę dźwiękową?

Może tu: Oboard Device Controll

Mam takie ustawienia:

High Definition Audio - enabled

Front Panel Type - HD Audio

Onboard 1394 Controller - enabled

Onboard PCIE GbE LAZ - enabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ten ostatni screen to chyba z karty audio na płycie. U mnie czegoś takiego nie ma.

Pierwsze dwa obrazki mam tak samo. Na trzecim jest inaczej ja mam "Realtek HDA HDMI Out".

Chyba karta z płyty ci wszystko psuje jak pisał apatch.

czyli High Definition Audio - > disabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Teraz z kolei nie widać nic w panelu sterowania/dźwięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sytuacja wygląda teraz tak:

Po włączeniu filmu wyskakuje taki komunikat:

2qlcnrq.jpg

Gdy naciskam w ampie Digital Input i ustawiam na HDMI Auto to przez chwile ten napis się utrzymuje by po chwili zamienić się na DVD Mono.

Kurrrrrr.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moja ostatnia koncepcja to odinstalowanie Realteka z płyty, wyłaczenie go i ponowna instalacja tamtej ściezki z hdmi. Jak to nie zadziała to uroczyście się poddaję.

Na pewno musisz mieć to urządzenie w panelu/dźwiękach. bez tego nic nie ruszy.

I jeszcze jedna uwaga . gdy właczam onkyo gdy już na kompie leci coś np na kmplayerze to mam ciszę. kolejność musi być odwrotna. Najpierw onkyo potem włączam kmplayera i wtedy dźwięk się znajduje.

Edytowane przez ErikViking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Której ścieżki? Bo już się gubię w tym wszystkim a moje wnerwienie sięga zenitu i zaraz wypieprze coś przez okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...