Skocz do zawartości
mp_lasso

Kable do H/K AVR255 i Jamo 606 HCS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem na etapie kupna kabli i ewentualnie wtyczek bananowych do amplitunera H/K AVR255 i kolumn Jamo 606 HCS3 5.0. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy opłaca się kupić takie kable do tego zestawu: http://www.allegro.pl/item779373065_polski...2x2_50_mm2.html, długość kabli jakie muszę zastosować to: centralny: 1m, przednie: 2x 1.5m, tylne: 9m i 7m.

2. Czy opłaca się inwestować w drugą parę kabli dla kolumn przednich (bi-wiring)? Jeśli tak, to czy takie same jak pierwsza para?

3. Czy opłaca się kupować wtyki bananowe do tych kabli np. takie: http://www.allegro.pl/item777204768_wtyk_b...lastik_480.html?

Pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup Procab LS25 tani i bardzo dobry kabel.Jesli chodzi o bi-wiring to moim zdaniem nie ma różnicy,ale zawsze możesz spróbować.Ja mam podłonczone procab+technokabel.Kable najlepiej bezpośrednio bez bananów mniejsza strata na jakości.Zresztą tanie wtyki to nic dobrego mogą być z nimi problemy,szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam czy usłyszę różnice w dźwięku w sprzęcie w tej klasie cenowej, kupując kable ponad dwa razy droższe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable to ważny element całości i potrafią dużo zmienić. Nikt Ci nie powie czy usłyszysz czy nie bo i niby skąd ma to wiedzieć. Kub sobie na początek normalny tani kabel a potem w miarę casu baw się z innymi bo tylko wtedy będziesz mógł dokonać rozsądnego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable to ważny element całości i potrafią dużo zmienić.

Nie zgadzam m się z takim stwierdzeniem że kable "potrafią dużo zmienić" raczej wolałbym wydać pieniądze na poprawę np. akustyki pomieszczenia ,gdyż to na pewno wniesie duże zmiany w dźwięku na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...