Skocz do zawartości
TylerDurden

Odtwarzacz BD czy DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek chciałem wszystkich powitać i od razu przechodzę do mojego pytania.

Mam zamiar zakupić stacjonarny odtwarzacz BD jednak kilka rzeczy jeszcze mnie powstrzymuje.

!. Moja kolekcja składa się jak na razie w 100% z krążków DVD a filmy na blu-ray traktuje raczej jako inwestycję przyszłościową (dopiero za rok czy dwa).Jak wiadomo odtwarzacze te odczytują także normalne płyty DVD.Ostatnio jednak moja uwagę zwrócił pewien artykuł,którego fragment teraz zacytuję:"...odtwarzacze BD czytają płyty DVD ale znacznie gorzej niż maszyny wyspecjalizowane do krążków DVD.Implementowane na pokładzie tych pierwszych procesory multimedialne często nie są tak wyrafinowane jak specjalizowane ceinterlacery stosowane w odtwarzaczach DVD.A nawet jeśli są to niestety gorzej zaimplementowane..."

Z tego by wynikało że jednak odtwarzacze blu-ray gorzej sobie radzą z płytami DVD niż odtwarzacze do tego przeznaczone (oczywiście w zbliżonej klasie sprzętu)

2. Jak wygląda sprawa ze zdejmowaniem blokady regionalnej w odtwarzaczach BD ale tylko dla filmów DVD ponieważ mam kilkanaście pozycji z regionu 1?

Tak więc nie wiem czy w moim przypadku jest sens kupować już teraz odtwarzacz BD? Może lepiej będzie zakupić odtwarzacz DVD ze średniej półki jak Denon 1940 który mnie interesuje niż np Samsung BD 2500 czy też LG BD 370?

Za jakiekolwiek rady będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto kupić bd chociaż należny sie zastanowić jaki. Do regionu 1 trzeba by było zakupić samsunga 1400 przerobionego. Przeróbki swego czasu robił maxiuca. Wtedy będziesz miał region 1 dla dvd i bd.

Odnośnie jakości dvd na bd to ja osobiście tego nie widzę. Moim zdaniem jakość po upscalu jest lepsza , sprawdzam to na 100", choć przyznaję ze robię to rzadko.

Pozdrawiam

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początek chciałem wszystkich powitać i od razu przechodzę do mojego pytania.

Mam zamiar zakupić stacjonarny odtwarzacz BD jednak kilka rzeczy jeszcze mnie powstrzymuje.

!. Moja kolekcja składa się jak na razie w 100% z krążków DVD a filmy na blu-ray traktuje raczej jako inwestycję przyszłościową (dopiero za rok czy dwa).Jak wiadomo odtwarzacze te odczytują także normalne płyty DVD.Ostatnio jednak moja uwagę zwrócił pewien artykuł,którego fragment teraz zacytuję:"...odtwarzacze BD czytają płyty DVD ale znacznie gorzej niż maszyny wyspecjalizowane do krążków DVD.Implementowane na pokładzie tych pierwszych procesory multimedialne często nie są tak wyrafinowane jak specjalizowane ceinterlacery stosowane w odtwarzaczach DVD.A nawet jeśli są to niestety gorzej zaimplementowane..."

Z tego by wynikało że jednak odtwarzacze blu-ray gorzej sobie radzą z płytami DVD niż odtwarzacze do tego przeznaczone (oczywiście w zbliżonej klasie sprzętu)

2. Jak wygląda sprawa ze zdejmowaniem blokady regionalnej w odtwarzaczach BD ale tylko dla filmów DVD ponieważ mam kilkanaście pozycji z regionu 1?

Tak więc nie wiem czy w moim przypadku jest sens kupować już teraz odtwarzacz BD? Może lepiej będzie zakupić odtwarzacz DVD ze średniej półki jak Denon 1940 który mnie interesuje niż np Samsung BD 2500 czy też LG BD 370?

Za jakiekolwiek rady będę bardzo wdzięczny.

Mam lg 390 i denona 1940, jak dla mnie denon skaluje lepiej, ale i tak lepiej od nich obu skaluje onkyo 875 więc jego właśnie używam. Niemniej różnicę widziałem tylko przyglądając się z bliska, przy normalnym oglądaniu (42" z ok 2,5m) różnicy już nie widać. Tu muszę dodać, że jestem krótkowidzem (to be honest ślepym jak kret ;) ), może to mieć znaczenie.

Chcę jeszcze porównać dźwięk i tu podejrzewam, że denon będzie lepszy (mam na myśli audio cd) ale tak czy tak denona będę chyba sprzedawał, więc gdyby Kolega zdecydował się na dvd to zapraszam na PW :)

Pozdrawiam,

silver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...