Skocz do zawartości
braavoo

FAQ - Popcorn C-200

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie będziemy umieszczać gotowe porady dla innych userów C-200. Dyskusję proszę prowadzić w osobnych wątkach

Popcorn Windows 7 - konfiguracja sieci

Po stronie PC-ta w Windows 7

1.

Start/Panel sterowania/Konta uzytkownikow/Zarzadzaj innym kontem/

wlacz konto Guest

Start/Panel sterowania/Centrum sieci i udostepniania/Wybierz grupe domowa i opcje udostepniania/

tutaj zaznaczyc ptaszkiem "Przeslij strumieniowo moje obrazy ....

nastepnie kliknac na

Zmien zaawansowane ustawienia udostepniania....

zaznaczyc ptaszkiem

wylacz udostepnianie chronione haslem

i zapisac wszystkie zmiany

2.

-W Eksploratorze Windows wybrac folder ktory chcemy udostepnic i na gorze okienka rozwinac polecenie "Udostepnij" i wybrac "grupa domowa (odczyt). Mozna tez na folderze kliknac prawym klawiszem myszy i po wybraniu Udostepnianie tez wybrac "grupa domowa odczyt.

-kliknac na wybranym folderze prawym klawiszem myszy i wybrac "Udostepnij" nastepnie "Okreslone osoby". W okienku rozwijalnym wybrac nazwe "Guest" i nacisnac Dodaj nastepnie nacisnac Udostepnij

Po stronie Popcorn C200

1.

Ustawienia/Dysk sieciowy/dodaj/

Nazwa dysku sieciowego: wpisz dowolna nazwe

URL: wpisz smb://adres IP komputera z ktorego zasysasz dane/nazwa udostepnionego folderu np.: smb://192.168.1.6/filmy

nacisnac Dodaj

(jesli wywali blad po wcisnieciu dodaj to znaczy ze cos jest blednie wpisane w url)

Nazwa uzytkownika: zostawic puste

Haslo:zostawic puste

To wszystko

Gotowe

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja firmware w C200

1. Sciagamy ze strony najnowszy firmware i rozpakowujemy go na pendrive sformatowanego FAT32 lub ext3. Prosze nie tworzyc na pendrive zadnych katalogow.

2.Na pendrive powinny sie pojawic nastepujace pliki:

- 02-01-091007-19-POP-408-000.bin

- apps.nmt

- Checksum.md5

- README.txt

- release_notes.txt

- usbupdate.html

3. Tak przygotowanego pendrive wkladamy w dowolne wejscie USB w C200

4. Na ekranie głownym C200 powiniena pojawic sie aktywan ikonka USB, jesli tak jest to ok, jesli nie ma to:

a) zrob jeszcze raz formatowanie pendrive do systemu FAT32 ale odznacz w opcjach formatowanie "szybkie formatowanie" (to moze troche trwac). Powtorzyc kroki od punktu 2 do 4a.

Jesli nadal nie ma aktywnej ikonki USB to:

:blink: sprobowac sformatowac pendrive ext3. Powtorzyc kroki od punktu 2 do 4a.

Jesli nadal nie ma aktywnej ikonki USB to:

c) zmienic pendrive na inny. Powtorzyc kroki od punktu 2 do 4a.

5. Najechac na plik "usbupdate.html" wcisnac Enter.

Powinna pojawic sie strona html z poleceniem aktualizacji firmware.

6. Jeszcze raz kliknac Enter i poczekac jak zakonczy sie aktualizacja firmware i zresetuje sie C200

Koniec

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogę prosić o konfigurację sieci z XP?

Poza tym mam kilka pytań początkującego usera.

1. Jak odtwarzać pliki muzyczne z folderu po kolei ciągiem bez każdorazowego wchodzenia w dany utwór i startowania? Z panelu sterowania na płycie czołowej chodzi bez problemu, ale z pilota muszę załączać każdy utwór z osobna.

2. Podczas odtwarzania muzyki w formacie dts nie mogę sterować głośnością odtwarzacza. Dźwięk jest odtwarzany jedynie przy poziomie głośności "0". Każdorazowa zmiana głośności, niezależnie w którą stronę skali, wyłącza dźwięk lub są słyszalne szumy.

3. Czy jest gdzieś dostępna instrukcja w języku polskim?

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Jak odtwarzać pliki muzyczne z folderu po kolei ciągiem bez każdorazowego wchodzenia w dany utwór i startowania? Z panelu sterowania na płycie czołowej chodzi bez problemu, ale z pilota muszę załączać każdy utwór z osobna.

Wciskaj przycisk "play" zamiast "enter"

3. Czy jest gdzieś dostępna instrukcja w języku polskim?

Quick Start po Polsku - http://www.humanmedia.pl/download/C200_QuickStart_PL.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się zdecyduje i napisze jak skonfigurować PC z XPekiem ? Proszę

Edytowane przez nimro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja praktycznie taka sama a nawet prostsza. W XP udostepniasz dyski, w popcornie dodajesz dysk sieciowy i zamiast pisac dane ciskasz przeszukaj siec, wybierasz swoj dysk i tyle.

W XP we wlasciwosciach systemu mapujesz dysk i tez przegladasz siec, wybierasz dysk share z popcorna, login i haslo, i po zawodach.

A no i konto gościa potrzebne ale to nie klopot

Edytowane przez kufcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po stronie Popcorn C200

1.

Ustawienia/Dysk sieciowy/dodaj/

Nazwa dysku sieciowego: wpisz dowolna nazwe

URL: wpisz smb://adres IP komputera z ktorego zasysasz dane/nazwa udostepnionego folderu np.: smb://192.168.1.6/filmy

nacisnac Dodaj

(jesli wywali blad po wcisnieciu dodaj to znaczy ze cos jest blednie wpisane w url)

Nazwa uzytkownika: zostawic puste

Haslo:zostawic puste

W najnowszym firmware troszkę zmieniła się zakladka ustawień dysku sieciowego, mógłby ktoś uaktualnić ustawienia.

Jeśli idzie o ustawiania sieci to raczkuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie Piszę w sprawie Popcorna C-200 jaki działa u mnie wspaniale i bez zastrzeżeń z naprawdę elegancka jakością obrazu.Działają DVD, BR,MKV i wiele innych formatów zrzuconych na dysk. Jedno co mam zastrzeżenia to chciałem Was się spytać czy filmy Divix czyli robione DVDRip około 700mb Wam dziwięk też się nie pojawia? U mnie są szumy na wielu filmach. To co zauważyłem to jakość dźwięku w tych filmach jest kiepska i często spada do zakresu 130.000Kbps a gdy pojawia się powyżej 400.000kbps działa super. Obraz oczywiście jest super. Co Wy na to ? Dodam że mam najbardziej aktualne oprogramowanie. Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepuść film przez program AVI-Mux_GUI-1.17.8.3 i ustaw dźwięk na VBR i będzie ok. Na stronie CDRinfo jest gdzieś opis jak to zrobić jak byś nie dał rady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Przepuść film przez program AVI-Mux_GUI-1.17.8.3 i ustaw dźwięk na VBR i będzie ok. Na stronie CDRinfo jest gdzieś opis jak to zrobić jak byś nie dał rady.

Pozdrawiam

Czy taką operację należy przeprowadzać dla wszystkich divx-ów. Czy te problemy z dźwiękiem pojawiają się zawsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane aplikacje nmt na wewnetrznym 2,5 hdd.Jak zainstalowac aplikacje nmt na pendrive,a te z hdd usunac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W najnowszym firmware troszkę zmieniła się zakladka ustawień dysku sieciowego, mógłby ktoś uaktualnić ustawienia.

Jeśli idzie o ustawiania sieci to raczkuje ;)

Dołączam się do tej prośby , mam problem z konfiguracją serwerów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może czy da się edytować utworzoną playlistę np. dodawanie usuwanie np. mp3 z istniejącej playlisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie będziemy umieszczać gotowe porady dla innych userów C-200. Dyskusję proszę prowadzić w osobnych wątkach

Popcorn Windows 7 - konfiguracja sieci

Po stronie PC-ta w Windows 7

1.

Start/Panel sterowania/Konta uzytkownikow/Zarzadzaj innym kontem/

wlacz konto Guest

Start/Panel sterowania/Centrum sieci i udostepniania/Wybierz grupe domowa i opcje udostepniania/

tutaj zaznaczyc ptaszkiem "Przeslij strumieniowo moje obrazy ....

nastepnie kliknac na

Zmien zaawansowane ustawienia udostepniania....

zaznaczyc ptaszkiem

wylacz udostepnianie chronione haslem

i zapisac wszystkie zmiany

2.

-W Eksploratorze Windows wybrac folder ktory chcemy udostepnic i na gorze okienka rozwinac polecenie "Udostepnij" i wybrac "grupa domowa (odczyt). Mozna tez na folderze kliknac prawym klawiszem myszy i po wybraniu Udostepnianie tez wybrac "grupa domowa odczyt.

-kliknac na wybranym folderze prawym klawiszem myszy i wybrac "Udostepnij" nastepnie "Okreslone osoby". W okienku rozwijalnym wybrac nazwe "Guest" i nacisnac Dodaj nastepnie nacisnac Udostepnij

Po stronie Popcorn C200

1.

Ustawienia/Dysk sieciowy/dodaj/

Nazwa dysku sieciowego: wpisz dowolna nazwe

URL: wpisz smb://adres IP komputera z ktorego zasysasz dane/nazwa udostepnionego folderu np.: smb://192.168.1.6/filmy

nacisnac Dodaj

(jesli wywali blad po wcisnieciu dodaj to znaczy ze cos jest blednie wpisane w url)

Nazwa uzytkownika: zostawic puste

Haslo:zostawic puste

To wszystko

Gotowe

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewna firma oferuje popcorna c200 z napędem BR i dyskiem 3,5" Jak to w popcornie zmieścić jedno i drugie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy HBR-200 : http://www.popcornhour.com/onlinestore/index.php?pluginoption=catalog&mainItemId=26

Gdzie taki zestaw widziałeś?

Pozdrawienia 4all.

Oczywiście na allegro. Ale jak się okazało firma udziela tylko 4 miesiące gwarancji i sprzęt powystawowy. Nie wiadomo jak długo działa dysk i napęd. Biorąc pod uwagę że nowy dysk ma 3 lata gwarancji cena ostatecznie nie wydała mi się atrakcyjna ale zainteresowałem się możliwością instalacji dysku 3,5" i napędu jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...