Skocz do zawartości
Rejter

Podłączenie avr 4308A z DVD-2500BT

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście amplituner z transportem jest podłączony kabelkiem HDMI ale chodzi mi o konfigurację sekcji audio w BD.

Opcja HDMI Audio OUT jest ustawiona na HDMI Multi /Normal/ i dzwięk jest wypuszczany przez HDMI OUT jako bitstream lub LPCM i tutaj nie mam żadnego proplemu.

Problem jest przy ustawieniu opcji audio BD Audio Mode.

Są dwa warianty.

1.)Mix Audio Output dzwięk jest wyprowadzony w formacie multi LPCM /w amplitunerze wyswietla się multi chanel/

2.)HD Audio Output dźwięk jest wyprowadzony jako bitstream zapalają się ładnie lampki w amplitunerze Dolby TrueHD , DTS MA ale dźwięk jest cichszy niz w multi LPCM mniej rozdzielczy mniej dynamiczny słowem gorszy.

Wiec jak powinien być ustawiny ten parametr. Serce podpowiada mix audio rozum HD audio.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Rejter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj rozumu - mix służy do dopuszczenia drugiego strumienia audio ( np. komentarze reżysera )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne ampli w tandemie z pIoneerem - nie mam takich roznic odsłuchowych u siebie

zacznij od aktualizacji fw playera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BD jest zaktualizowany. Jednak dźwięk w opcji mix audio jest dużo lepszy i serce boli.

Mobor Ty masz BD z dekoderami a to jest transport.

Edytowane przez Rejter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale każdy BD z dekoderami jest też transportem ;)

BTW mojego BD z dekoderami uzwam tez w zasadzie jako transportu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno. Jesli ktoś uważa że dźwiekowo avr 4308A z DVD-2500BT jest równy avr 4308A z PS3 to jest w błędzie. A spotkałem sie tutaj z takimi opiniami. Mam te sprzęty posłuchałem porównałem i wiem swoje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...