Skocz do zawartości
janek_pl

Problemy z C-200 /HARDWARE/

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi jest w stanie powiedzieć, czy zasilacz w C-200 bez problemu pociągnie płytę główną na ION-ie.

Wtyczka zasilania wygląda na standardową, jednak boję się usmażyć swoją nową płytę główną...

czekam na jaką fachową opinię :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co przerabiasz C-200 ?.

Mam do zasilacza podłączony dysk 750 GB, napęd Combo BD/DVD oraz dysk po USB to zasilacz jest gorący, ale wytrzymuje.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przerabiam...ale mam płytę na ION i nie mam narazie obudowy...

Nie chce rozwalać puki co bebechów na wierzchu z dużym zasilaczem ATX bo to nie zbyt ładnie wygląda a po drugie łepki mają śliskie paluszki ;)

Zastanawiam się tylko czy na 100% jest to zasilacz ATX ??

We wtyczce są wolne miejsca, gdzie nie ma żadnych przewodów i to mnie tak zastanawia >>>>

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj wracam z pracy a dioda włącznika miga zielony/czerwony box głuchy na pilota i przyciski na skrzynce.Wyłączyłem z prądu i włączyłem znowu ale efekt żaden. Czyżby czekał go serwis ? Miał ktoś taki przypadek ? Skrzynkę mam po gwarancji ale kupioną w Humanmedia.

Pozdrawiam

Max01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozkręcałem go ale na zewnątrz przycisk tak właśnie miga - nie znam angielskiego PSU to zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przerabiam...ale mam płytę na ION i nie mam narazie obudowy...

Mnie pozostała obudowa po bebechach C-200.

Ale czekam jak znajdę trochę czasu i natchnienia to złożę HTPC na płycie ASUS AT5IONT-I AtomD525 NVIDIA ION DDR3 VGA USB 3.0 mini ITX lub

ASUS AT5IONT-I, NM10 (dual PC3-6400S DDR3) (90-MIBDJ0-G0EAY0KZ).

Do tego ładny wyświetlacz, pilot i zasilacz.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie rozkręcałem go ale na zewnątrz przycisk tak właśnie miga - nie znam angielskiego PSU to zasilacz?

Właśnie wczoraj wieczorem padł mi w ten sposób zasilacz w c200. Upewnić się, że to awaria zasilacza możesz podpinając zwykły zasilacz ATX. Jak wszystko ruszy to znaczy, że padł popcornowy zasilacz.

Rozkręciłem dziada (zasilacz) i się okazało, że wywaliło (wybrzuszony) kondensator. Po wylutowaniu zepsutego i wlutowaniu nowego wszystko działa jak należy. Koszt operacji 2.5pln + chwila czasu z lutownicą.

Jak nie chcesz się bawić w wylutowanie, a masz nadmiar gotówki to możesz kupić nowy zasilacz ze strony popcorna. Bodaj ok 50$ z przesyłką. humancośtam w pl (dystrybutor popcorna) nie sprzedaje zasilaczy więc trzeba prosto z Chin.

Edytowane przez arekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem dziada (zasilacz) i się okazało, że wywaliło (wybrzuszony) kondensator. Po wylutowaniu zepsutego i wlutowaniu nowego wszystko działa jak należy. Koszt operacji 2.5pln + chwila czasu z lutownicą.

Dokładnie miałem to samo tylko że od razu wymieniłem nie tylko ten wybrzuszony ale pozostałe też bo jak jeden padł to tylko patrzeć jak poleci reszta.

Przed rozebraniem zasilacza warto się zaopatrzyć

2200 uF / 10V - 3 szt.

1100 uF / 25V - 2 szt.

4,7 uF / 400V - 1 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam głupie pytanie... Te duże żółte kostki wewnątrz zasilacza to także są kondesatory? Jeśli tak, to o jakich parametrach?

A jeśli nie, to co to jest? Nie mogę znaleźć na nich żadnych oznaczeń...

Plastikowej osłonki od dołu płytki drukowanej jeszcze nie zdejmowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pierwsze odpalenie nowo zakupionego C-200 i już problem... Nie reaguje pilot. Popcorn włączony, nowe baterie w pilocie (podświetlenie działa) i żadnej reakcji. Antenka wkręcona, szary kabelek wydaje sie na miejscu (od anteny do płyty głównej), nawet firmware nowy wgrałem. Jakieś pomysły czy tylko wysyłka mi pozostaje? Przy pomocy przycisków na panelu przednim odtwarzacza też niewiele moge sprzęt potestować bo o ile wybrać opcje z menu głównego moge (góra, dół) to już po wejściu do podmenu "setup" nie zdziałam już nic. To normalne? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij na 30 sekund baterie z pilota. Włóż ponownie i pilot powinien się automatycznie dostroić do C200.

Jak to nie pomoże to już chyba tylko serwis. Świecą Ci się klawisze na pilocie? Jak nie, to baterie padły.

Edytowane przez Sanctrum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacje wg instrukcji oczywiście robiłem. Podświetlenie pilota, jak już pisałem, działa wiec to nie jest wina baterii. Dowiedziałem sie też, że podobno jest coś takiego jak blokada pilota po kombinacji klawiszy setup i play ale wszystko wskazuje na to, że pozostaje mi już tylko wysyłka całego sprzętu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W poniedziałek odebrałem nowego C200. Mój problem polegał z pilotem. Baterie sprawne (sprawdzane napięcie miernikiem. Dostrajanie nie pomagało. Pilot działał ale tylko z odległości maksymalnie 1,5 metra. Założenie dłuższej anteny od routera nie pomagało. Dzisiaj zdjąłem odbudowę i się okazało , że kabel od anteny nie jest wpięty w płytę główna. Po wpięciu pilot działa jak należy (nawet z łazienki :) ). Wpinając wtyczkę musiałem użyć siły i było słychać klik. Tak więc podejrzewam , że kabel nie wysunął się podczas transportu tylko podczas montażu go nie wpięto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie skończyło sie wymianą pilota. Teraz działa wszystko... poza kablem hdmi, który znowu (już drugi) jest uszkodzony. Też macie wrażenie, że jest badziewny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam nowego HD do C200. W związku z tym mam pytanie jak najszybciej przekopiować dane na nowego twardziela. W menu w popcornie nie ma opcji kopiuj. Robię to z poziomu komputera przy pomocy Total Commandera ale transfery ok 4 4 kb/s (strasznie wolno) Oba twarde dyski są podłączone do portów SATA w C200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W menu w popcornie nie ma opcji kopiuj.

Jak nie jak tak :D

Na pliku który chcesz skopiować naciskasz FILE MODE i wybierasz Dodaj plik do listy. Możesz dodać jeden lub więcej.

Potem przechodzisz na drugi dysk i w odpowiednim folderze znowu naciskasz FILE MODE i wybierasz Skopiuj tutaj pozycje z listy bezpieczniejsze od Przesuń tutaj pozycje z listy. Po skopiowaniu możesz skasować zbędne pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, że też wcześniej nie wpadłem na to. Polecenie "Przesuń tutaj pozycje z listy." nie kojarzyło mi się z "Kopiuj".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, że też wcześniej nie wpadłem na to. Polecenie "Przesuń tutaj pozycje z listy." nie kojarzyło mi się z "Kopiuj".

"Przesuń tutaj pozycje z listy." - wytnij/wklej mniej bezpieczne, takie mam wrażenie że gdy zabrakło prądu a akurat było to realizowane to nie przekopiował a już usunął mi pliki i dlatego teraz zawsze korzystam z Skopiuj tutaj pozycje z listy dopiero po skopiowaniu i sprawdzeniu usuwam wcześniejsze pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak jest z wejściami usb na przednim panelu, czy powinny działać obydwa?

U mnie pena widzi tylko w dolnym.

Czy to usterka gniazdka?

Dodam, że niedawno wymieniałem w serwisie płytę główną ale na poprzedniej też tak było.

Pozdrawiam

P.S.

Nie wiem czy coś źle robię czy mam reklamować bo odtwarzacz ma jeszcze 2 tyg gwarancji.

Edytowane przez geniedm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...