Skocz do zawartości
pawel_nopl

Odbieranie sygnalu cyfrowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam telewizor Sony Bravia KDL-32E4000

Telewizor posiada:

- Zintegrowany tuner MPEG-4 AVC – odbiór darmowych audycji naziemnych i kablowych HD i SD (oraz kanałów analogowych)*

- Zintegrowany tuner cyfrowej telewizji naziemnej o standardowej rozdzielczości (MPEG-2, umożliwiający także odbiór kanałów analogowych)

- Zintegrowany tuner cyfrowej telewizji kablowej (zależnie od kraju i tylko dla obsługiwanych operatorów)

Mam cyfrowy tuner satelitarny Ferguson. No ale skoro telewizor ma zaintegrowany, to czemu tego nie wykozystac, w dodatki jeden pilot mniej^^

No ale mam maly problem... Jak to podlaczyc?

Probowalem podlaczyc kabel (ktory jest w Fergusonie jako LNB in) do wejscia antenowego w TV. Wlaczylem wyszukiwanie programow cyfrowych z rodzajem transmisji naziemnej. No i nic nie znajduje :/

Jak zrobic zeby to smigalo?

Mam wejscie PCMCIA, no ale przeciez karte trzeba tylko do kodowanych. Na Fergusonie mialem kikla polskich programow (VIVA, 4funTV itp..)

Wiec bez karty tez powinno smigac, tak mi sie wydawalo....

Ktos wie moze jak to zrobic?

Z gory wielkie dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem. Co ty do tv podłączasz konkretnie tj jaka antenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel_nopl, chyba pomieszałeś trochę pojęcia, tak to nie zadziała.

Po pierwsze cyfrowa telewizja naziemna (czyli DVB-T) którą może odbierać Twój telewizor, na razie jest nadawana tylko testowo z kilku nadajników w kraju, musisz się więc najpierw upewnić, czy jesteś w jej zasięgu.

Po drugie, nawet jeśli będziesz w zasiegu, to DVB-T odbiera się ze "zwykłej" antenty, czyli paru drutów na dachu lub za oknem.

Po trzecie, do odbioru kanałów satelitarnych jak na Fergusonie potrzebny jest tuner DVB-S którego Twój telewizor nie posiada, więc z satelity nic na nim nie odbierzesz. Odbiornik DVB-T (MPEG-4 AVC) nie ma nic wspólnego z odbiorem programów z satelity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghrom

Dzieki za odpowiedz :)

Ogolnie to sie za bardzo nie znam... pewnie juz sie zorientowales :huh:

Zobaczylem logo DVB, takie same na Fergusonie i na TV, patrze jest wyszukaj programow cufrowych, potem mozliwosc wyboru kablowej albo naziemnej, to myslalem ze o to chodzi. Skoro jeszcze mam wejscie na CIA (do platnych programow).

Ale teraz to juz czaje o co chodzi :)

A jesli chodzi o zasieg itp. to sie nie przejmuj. Mieszkam w Norwegii, a tutaj wlasnie maja taka telewizje. Moze sie skusze, hehe

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...