Skocz do zawartości
Gęsior

Samsung PS42C7HX/XEH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ktoś, coś wiem na temat tej plazmy?

Mam okazję(?) kupić to pudło za tysiaka z zaufanego źródła. Sprzęt ma 3 lata. Będzie używany głównie do oglądania kablówki analogowej/cyfrowej, jakieś Divixy.

Warto? Proszę o jak najwięcej opinii lub pokierowanie może do jakiś testów tego sprzętu.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia z tym modelem, ale oznaczenia wskazują na najniższy model, 2 generacje do tylu.

Literka C świadczy o zaszeregowaniu modelu do najniższej grupy, Q ozanczałoby model Premium. Jedna cyfra wskazuje na generację modelu. Później były jeszcze dwucyfrowe, przykładowo C62 i Q91. Jeszcze później, Samsung zmienił całkowicie oznaczenia na Bxxx.

Czyli mamy do czynienia z modelem 3 - 4 letnim. W przypadku plazmy wielce istotne są warunki w jakich była eksploatowana. Co innego telewizor pracujacy okazjonalnie, 5 razy w tygodniu po 3 godziny, a co innego taki chodzący 16 godzin na dobę, dzień w dzień w jakimś pubie.

Przebieg telewizora możesz odczytać w menu serwisowym. Informację jak do niego wejść znajdziesz w google, czy też nawet na naszym forum.

Drugą rzeczą, którą warto byłoby sprawdzić to ewentualne utrwalone powidoki. W tym celu najlepiej wyświetlić jakąś ciemno szarą planszę i przyjrzeć się obrazowi.

Kolejnym krokiem powinno być wyświetlenie możliwe najjaśniejszego obrazu. Biała plansza byłaby w sam raz. Wtedy też można zobaczyć ewentualne pozostałości powidoków. Dodatkowo przy takim obrazie, można sprawdzić kondycję zasilacza, czy nic nie brzęczy i czy kondensatory w przetwornicy są w dobrym stanie.

Dopiero posiadając takie informacje, można będzie coś powiedzieć o potencjalne opłacalności takiego zakupu.

Dla porównania, mojego 42Q91H, czyli model premium z poprzedniej linii produktowej, półtorarocznego, jeszcze na gwarancji, sprzedałem za 1400zł jakieś 2 miesiące temu. Nawet było ogłoszenie u nas na forum w odpowiednim dziale przez chwilę. To z całą pewnością był telewizor wart zakupu w tej cenie.

Co do tytułowego modelu z wątku, to wszystko zależy od stanu technicznego. W każdym razie te 1000zł, to raczej maksimum jakie warto za ten telewizor zapłacić.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...