Skocz do zawartości
Alcazar

Jak ustawic antene pod tv "N"

Rekomendowane odpowiedzi

szukam i szukam i nie znalazłem a to dość ważny temat.

Zakupiłem cały komplecik pod rekordera, antene 100TD , konwertert Twin , przelacznik 5/2 , kabel , filtry przeciw przepieciowe , gniazdko aboneckie , no dobra itd itp.

Pytanie brzmi jak ustawic talerz, ok mam instrukcje do ustawienia na HB, ale jak ustawic na HB i ASTRE?

Bardzo prosiłbym o prosty poradnik dla laika , najlepiej z obrazkami , kont taki i taki , tu i tu , skrec w prawo lub w lewo , wycentruj uchwyt , lewy ustaw na tyle stopni prawy na tyle , ten patrzy na HB a ten na ASTRE.

Zgóry bardzo dziekuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok mam instrukcje do ustawienia na HB, ale jak ustawic na HB i ASTRE?
Witam

Najlepiej wejdz na stronę n.pl tam znajdziesz dokładne opisy ustawienia anteny.

az tak pieknie to niema :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ustawiałem "na oko" i udało mi się złapać 98% siły i 99-100% jakości przy ok 3E3 w ustawieniach ogólnych bo wiadomo że na każdym programie te ustawienia są inne w zależności od jakości programu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3h ustawiania i poległem ;( podaje się jestem stworzony do czegos innego , dzwonie po instalatora ;(

nawet w satelite nie wcelowałem :(

Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wcale nie jest trudne

najpierw popatrz np po sąsiadach w którym kierunku masz skręcić antenę, konwerter ma być dołem skręcony lekko w prawo (coś takiego \\ ) i jak już złapiesz te 10% siły to potem krecisz anteną góra dół prawo lewo by złapać lepsza siłę i jakość, a jak złapiesz najlepszą to potem już tylko konwerterem kręcisz i przybliżasz lub oddalasz by złapać ja jakości

Edytowane przez J-B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15min 100zl w lapke i po problemie , moc sygnalu 86% jakość 100% zero błędów , co fachowiec to fachowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...