Skocz do zawartości
mozambiq

Odbiorniki TV-sat na linuxie

Rekomendowane odpowiedzi

Do niedawna rozważałem kupno PlayStation 3, glownie do wykorzystania telewizora HD w rozsadny sposób. Miałby mi on służyc do odtwarzania plików HD w mkv (1080p) no i blue-rayów (dodatkowy plus to oczywiscie gry :) ) ale od dawna siedze w technologii TV-Sat i to też chciałbym dołączyc do swojego kina domowego. Dlatego rozważam zakup porządnego Tunera na Linuxie. Wybierałem między własnie AzBoxem, głownie ze wzgledu, jak tu już wyczytałem, na świetne działanie odtwarzacza plików mkv - tego szukam. Z tego co wiem Dreamboxy - lepsze modele nie posiadaja tych funkcji albo wcale, albo zbyt rozbudowanych. Jesli jest inaczej, prosze mnie poprawic. Do tego jeśli doszloby dobre działanie kanalow z roznych satelit (SD i HD), dobra obsługa obrotnicy, i działanie pluginów związanych z cccam. Obecnie mam SkyStara 2 HD CI na PC, jednak raczej kiepsko działają na komputerze kanaly HD np. z Cyfry+. O ile C+ Film i Sport działają prawidłowo (co jakis czas zacina sie obraz i trzeba odswiezyc kanal) to już np Animal Planet HD, czy Filmbox HD albo nie ruszaja wcale, ale się zacinają przy duzym zuzyciu procesora (C+ Sport ok 30-40% procka). Chodzi mi o porządny tuner z możliwością ogladania plikow mkv w HD i ogladania kanalow SD i HD z obsluga obrotnicy. Czy taki jest AzBox HD ? Czytając wypowiedzi wielu użytkownikow mam mieszane uczucia. Chciałbym posłuchac konkretnych opinii czy warto wydac te ok. 1,3 tys na AzBoxa i czy bede zadowolony. Szukam głownie posiadaczy tego sprzetu, bardzo prosiłbym o kontakt na GG 8893907. Z gory dziekuje i pozdrawiam :)

Edytowane przez mozambiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do niedawna rozważałem kupno PlayStation 3, glownie do wykorzystania telewizora HD w rozsadny sposób. Miałby mi on służyc do odtwarzania plików HD w mkv (1080p) no i blue-rayów (dodatkowy plus to oczywiscie gry :) ) Z tego co wiem Dreamboxy - lepsze modele nie posiadaja tych funkcji albo wcale, albo zbyt rozbudowanych. Jesli jest inaczej, prosze mnie poprawic.

Jest inaczej. Kup DM8000 i odtworzysz .mkv

Za to nie słyszałem aby ktoś złamał soft/napisał soft alternatywny do PS3 aby z niej odtwarzać pliki video

Płyty BluRay powoli się kończą - sprzedaż spada. Przyszłość to wydawanie filmów HD na nośnikach typu karta SDHC lub pendrive których ceny stale spadają.

Wolę mieć 2 dyski 1,5TB z filmami i w 20sek. znaleść wybrany tytuł niż przekopywać się przez stertę płyt.

A Azbox to niestety rzęch. Opensat zarobił na wypuszczeniu ciekawego skrzyżowania MNT & STB opartego o b. ciekawy chipset ale bez należytej inwestycji w firmware (w takim tempie jak oni robią soft to należy przypuszczać że zatrudnili do tego PARU studentów na um-zlec.)

Wypuszczali nowe wersje softu przez PÓŁ ROKU sprzedaży Azboxa, który to termin upływa 01/10/2009. W większości krajów UE po 6 m-cach nie można odstąpić od umowy kupna z powodu niezgodności towaru ze specyfikacją więc wg moich prognoz w październiku zacznie się kończyć support.

Dokładnie tak samo było w przypadku KISSa. I nawet Linksys nie pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@geezer

Rozumiem, że nie nie masz azboxa hd a z kolei jesteś użytkownikiem DM 8000. Urządzenie fajne , ale za jego cenę można kupić azboxa hd, PS3 i jeszcze dużo zostanie. Co do końca sprzedaży płyt blu-rey to chyba się mylisz. Po uznaniu blu-rey jako standard to hd poszło w odstawkę, a nie wszystkich bawi ściąganie filmów w HD z internetu. Tak mówią, że DM ma lepszy soft na starcie i chyba tak jest, ale co do azboxa nie widzę tego tak czarno - już brakuje niewiele do poprawnej stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za to nie słyszałem aby ktoś złamał soft/napisał soft alternatywny do PS3 aby z niej odtwarzać pliki video

Możesz zawsze zainstalować na PS3 np Ubuntu (lub Xubuntu ... lub Lubuntu). A wtedy to masz już wszystko....

Edytowane przez xToudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Płyty BluRay powoli się kończą ..."

Bardzo odważna teoria, żeby nie powiedzieć idiotyczna!

Proszę takie komentarze zachować dla siebie....Nie wypada wyrażać się w taki sposób /// idiotyczna!///

janek_pl

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo odważna teoria, żeby nie powiedzieć idiotyczna!

W przeciwieństwie do Ciebie kolega myśli przyszłościowo i bardzo dobrze, płyta cd/dvd/blue ray już same w sobie są przeżytkami.

Wystarczy sobie podejść do jakiejkolwiek większej videoteki i spytać się o żywotność tych super turbo Blue ray, uszłyszysz pewnie bluzgi......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale niestety czy tego chcemy czy nie, takie nośniki jak BD czy DVD jeszcze długo będą gościć w naszych domach. Stoją przecież za tym potężne pieniądze. Do puki technicznie nie będzie możliwe szybkie przesyłanie takiej ilości danych jakie mieszczą się na BD to płyta BD będzie w użytku.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz rację, ale niestety czy tego chcemy czy nie, takie nośniki jak BD czy DVD jeszcze długo będą gościć w naszych domach. Stoją przecież za tym potężne pieniądze. Do puki technicznie nie będzie możliwe szybkie przesyłanie takiej ilości danych jakie mieszczą się na BD to płyta BD będzie w użytku.

Pozdrawiam :)

Pewnie jeszcze bardzo długo bedą szwędać sie po naszych pułkach i stojakach, nie mówiąc o półkach sklepowych.

Ciekawy jestem jaki rodzaj nośnika wybierze M$ dla swojej nowej konsoli, wróbelki ćwierkają o premierze w 2012, ale to tylko plotki........

Jestem pewny na 80% że nie będzie to napęd dla krążków

Pozdro JUR

Edytowane przez vonjur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobił się mały offtop :P

Ja nadal nie wiem co mam myslec o AzBoxie... Wypowiedziała się osoba która zdecydowała postawiła na nie raczej pod wpływem posiadania sprzętu konkurencyjnego. Chciałbym posłuchac osoby postronnej :)

Czy rzeczywiscie są problemy z programami w SD/HD? Jeśli tak to dlaczego? Jak z jakością?

Z góry THX.

Ta osoba poradziła Ci bardzo dobrze.........mam ten sprzęt i nie narzekam.........co prawda cena szukuje ( ok 4100 ), ale jest to cena spokoju

Edytowane przez vonjur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni posiadacze DM-boxów. Powiem krótko - robicie śmietnik na tym forum. Forum - ten wątek - poswięcony jest Azbox-owi HD. Kolega mozambiq usiłuje się coś dowiedziec konkretnego o AZbox HD a nie o DM 8000. Jak nie macie nic do powiedzenia poza psioczeniem to sami rozumiecie, że nic nie wnosicie do tego forum.

Jedno jest pewne, jeśli chodzi o azboxa hd to trzeba poczekać jeszcze na stabilny soft. Aby samodzielnie skonfigurować ten sprzęt ( do bardziej zaawansowanego wykorzystania ) niezbędna jest znajomość linux-a. Osobiście nie znam linux-a, ale mam wspomaganie od syna. Poprzez odpowiednie pluginy można osiągnąć fajne efekty. Nie wypowiem się o odtwarzaniu plików .mkv, gdyż ich nie posiadam - a nie wiem czy i gdzie takie filmy poza internetem są sprzedawane. Jedno jest pewne, że odtwarzacz blue-rey Sonego jest też na procesorze sigma. A co do DM 8000 to w życiu nie wdałbym takiej kasy na tuner satelitarny. Jeśli chodzi o jakość obrazu to z tym jest różnie. Kanały hd chodzą poprawnie a ich jakość uzależniona jest od nadawcy i posiadanego TV, to samo dotyczy kanałów SD, chociaż na kanale tvp info i canal+ sport info mam widoczny przeplot. A co do ps3 to żaden DM-box nie uzyska takiej jakości obrazu na tv jak PS3.

I jeszcze jedno. Tak naprawdę to nie trafiłem na dobre forum o azboxie hd, gdzie użytkownicy tego sprzętu wymienialiby się uwagami, radami, świadczyliby sobie pomoc. Forum azboxworld może jest i dobre, ale w większości w jęz. angielskim.

Pozdrawiam.

Edytowane przez bgr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bgr

Odpowiedz mi proszę jakim cudem sprzedawany jest tuner z softem w fazie beta (Azbox, Qbox)?

Dlaczego każe się czekac klientowi który nabył sprzęt na to co powinno działać od samego kupna?

Dlaczego funkcje które są w specyfikacji nie dziają lub działaja miernie ?

Ciekawe ilu klientów czuje sie oszukanych ?

Pozdro JUR

Edytowane przez vonjur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam swoje 3 grosze w kontekście tunerów.

od miesiąca mam ipbox9000 z dwoma głowicami dvb-s2 - niby wypas - ale softy DGS to pod względem ergonomii średniowiecze - chodzi na nich to jak muł

po wgraniu enigmy zyskuje szybkośc i ergonomię. ale niestety enigma nie jest na nim zbyt dopracowana - choć juz można powiedziec działa stabilnie (u mnie jest problem że moduł polsatu na kanałach HD wywołuje zwiechy ale poza tym jest prawie ok).

i teraz porównując ten tuner do dm800 który też mam to moge powiedzieć że w rozwoju oprogramowania dm800 na starcie (rok i 3 miesiące temu) miał więcej i działał lepiej niż obecnie ipbox.

to jest niestety coś za co DM kasuje dużą forsę - mianowicie - daje działającą pełną funkcjonalność (a nawet jak coś nie działa to szybko poprawią) i ergonomię.

szkoda że inni producenci nie rozumieją że mozna kasowac 500zł więcej o ile dostarczy się dobry soft.

obecnie chyba coolstream hd jest takim producentem - tuner pod względem softu ponoć bardzo dobry a cena jak na 1 głowicowca całkiem wysoka.

mi Azbox tez się bardzo podobał (bo szukałem tunera Twin PVR HD) - ale jeśli tylko producent robi dla niego soft to bałbym sie o jego przyszłość

w multimediach jest lepszy od dm8000 bo ten nie posiada wyjścia 1080p a to jest podstawa do oglądania ripów BD

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo odważna teoria, żeby nie powiedzieć idiotyczna!

Proszę takie komentarze zachować dla siebie....Nie wypada wyrażać się w taki sposób /// idiotyczna!///

janek_pl

Przepraszam za słowa "idiotyczna wypowiedź", jednak to co napisał kolega jest nieprawdziwe.

W przeciwieństwie do Ciebie kolega myśli przyszłościowo i bardzo dobrze, płyta cd/dvd/blue ray już same w sobie są przeżytkami.

Wystarczy sobie podejść do jakiejkolwiek większej videoteki i spytać się o żywotność tych super turbo Blue ray, uszłyszysz pewnie bluzgi......

A ja myślę w czasie teraźniejszym, bo dzisiaj żyję i korzystam z dobrodziejstw współczesnej techniki. Mało mnie interesuje co będzie za kilka, kilkanaście lat. Sorry za off.

Żeby jednak być trochę na temat, to przyznam się, że sam byłem zainteresowany Azboxem HD. Wrzesień/październik miał być momentem do którego dawałem czas na ustabilizowanie się spraw związanych z różnymi większymi i mniejszymi niedoskonałościami softu. Z tego co jednak czytam na różnych forach doszedłem do wniosku, że czas powiedzieć pass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest niestety coś za co DM kasuje dużą forsę - mianowicie - daje działającą pełną funkcjonalność (a nawet jak coś nie działa to szybko poprawią) i ergonomię.

To powinien być standart a nie jednostkowy przypadek, a co do ceny to jest dużo przesadzona, ale jeśli mam sie wk........ że kupiłem coś co nie działa to dzięki wolę dopłacić...........przykład proszę bardzo, kupiłem IPboxa bodajże w Lutym rok temu-nie działało praktycznie nic, nie mówiąc o tym że druga głowica nadawała sie tylko do szafy, problem rozwiązano dopiero po osmiu miesiącach od kupna tego tunka, miałem go dwa tygodnie i po serii nerwowych wyrwań wtyczki z fazy poszedł na allegro, po nim kupiłem dm800-myślę kurna drogo (2000), ale mając wcześniej 7000, wiedziałem że support jest niesamowity i co, i nie pomyliłem się po kupnie nie skanował kanałów HD Cyfry, ludzie piszczeli, że to wina wadliwych głowic itp. I co, i po bodajże 5 dniach fix do sterowników głowicy i po problemie........................jakie z tego wnioski wyciągniecie to juz wasza sprawa. Ja kupując tuner żądam aby on działał, a nie wiecznie czekac na nowe softy które jedną sprawę rozwiązują a drugą niweczą..............może jestem za bardzo wymagajacy co ?!

Większą nadzieję daje Qbox HD

Edytowane przez vonjur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem was wszystkich. Każdy ma gusty i guściki. Jeden woli, żeby coś było stale uaktualniane, by oprogramowanie szło do przodu z każdym dniem. Polecacie mi Dreamboxa DM 8000...

z tunerami nie jest tak jak z telewizorami

bo zasadniczo telewizor czy za 2tys zł czy za 10tys zł robi to do czego jest przeznaczony - czyli wyświetla obraz

niestety z tunerami jest tak że często one po prostu nie działają - dla mnie np. stwierdzenie że tuner sie co kilka godzin zawiesza oznacza że jest niesprawny

jeśli ci to nie przeszkadza bo mało nagrywasz a głównie oglądasz to da się z tym żyć - ja zasadniczo tylko nagrywam i oglądam wtedy gdy znajdę czas, czasami nie włączając tunera przez 2-3 dni bo zaplanowałem nagrania na cały tydzień z góry

ja bym na twoim miejscu do MKV wziął WD TV HD (niecałe 400zł) a tuner wybrał sugerując się tylko funkcjonalnością w zakresie sat (czyli chyba obecnie warty grzechu jest coolstream za 1400zł i ewentualnie opticum 9500 - jest tez bardzo chwalony i kosztuje tylko niecałe 800zł)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że byłoby to świetne rozwiazanie głownie jesli chodzi o cenę. WD TV obecnie kosztuje jedynie niecałe 350 zł, juz od dawna zastanawialem sie nad jego kupnem. Do tego byłby potrzebny jakiś dobry tuner ktory pracuje na linuxie. Coolstream widze ze po parametrach jest bardzo dobry, support jest OK, ale 1400 zł - troche odstrasza - przynajmniej dla mnie ;) Czy jest obecnie cos tanszego na linuxie i rownie funkcjonalnego? Bo nie wiem czy wspomniany Opticum jest na LNX. Czekam na propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co się tak uczepiłeś linuksa - coolstream ma unixa z neutrino (coś jak enigma)

ale azbox hd to ma jakieś własne rozwiązanie

wg mnie patrz na opinie o jakości głowic, współpracy z obrotnicą i czy po prostu działa, ewentualnie czy ma emu jakie potrzebujesz

opticum nie ma linuksa ale ma klienta szaringu po protokole newcamd - być może to Tobie wystarczy

jak już się wstępnie zdecydujesz to lepiej poczytać fora dokładnie bo pobierznie to wszystkim wszystko działa

a jak przejdziesz do szegółów to juz niekoniecznie.

ja własnie kupiłem ipbox9000 używany z 2 głowicami za 1230zł na allegro (jeszcze 0,5 roku na gwarancji) - @vonjur może to od ciebie? sprzedawałeś 1-1,5 miesiaca temu?

z pobieżnych opinii niby wszystko działa ale u mnie nie do końca - zasadniczo dm800 jest znacznie bardziej dopracowany choć też mnie kilka rzeczy wkurzało dlatego szukam czegoś lepszego (ipbox jest juz o włos od osiągnięcia satysfakcjonującej mnie stabilności (działa od 2 dni bez zwiechy z modułęm polsatu i kartą cyfry w domowym sharingu)

teraz jakbym miał wybierać jednogłowicowy to brałbym chyba coolstream'a

dobrym wyborem wydaje się kathi (ma soft chyba bardziej dopracowny niż ipbox a już na nim jest całkiem ok)

po prostu jak źle kupisz to będziesz miał ochotę porąbac tuner, że ten s...syn nie działa tak jak powinien.

za 400zł ja wolałbym miec spokój i radośc użytkowania niż wieczną frustrację.

z tego co piszesz nie masz kasy na ponowny zakup jak podejmiesz złą decyzję - więc niestety czasami lepiej dołożyć

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uczepiłem się linuxa... po prostu sądziłem ze tylko na tunerach "wyposażonych" w ten system da rade zainstalowac rozne pluginy jak cccam itp. Jesli nie - to bylem w bledzie - tym lepiej dla mnie :) Rozumiem ze polecacie ten Opticum w stosunku Cena / jakosc. Rozumiem ze aby wszystko bylo cacy trzeba jednak solidnie zaplacic - zdazylem sie do tego przyzwyczaic :)

Dzieki wszystkim za pomoc i opinie, bardzo ale to bardzo mi pomagacie... Raczej zdecyduje sie na zakup zestawu WD TV + jakis tuner bo to chyba bedzie najrozsadniejsze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linux jest tylko wtedy zaletą jak jest team który go rozwija

opticum 9500 to jest najtańszy tuner hd z portem lan i z dwoma modułami CI i dwoma czytnikami kart i niby działa dobrze - ale sprawdź szegółowo na forum (może ma np. problem z obrotnicą - ja nie wiem)

ja wybrałbym raczej collstreama lub ipbox lub kathi - po prostu nie ma nic lepszego od enigmy lub neutrino

bo kolejny element wyboru to ergonomia interfesju - tu rządzi enigma i neutrino - jak już raz posmakujesz tej szybkości i wygody to nic już nie będzie ci pasowało

a może nbox recorder - to jedyny tuner który pod względem ergonomii wg mnie może konkurować z enigmami/neutrino - tylko że wtedy nie przyda ci się obrotnica

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja własnie kupiłem ipbox9000 używany z 2 głowicami za 1230zł na allegro (jeszcze 0,5 roku na gwarancji) - @vonjur może to od ciebie? sprzedawałeś 1-1,5 miesiaca temu?

Ja mojego sprzdałem w Lutym zeszłego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...