Skocz do zawartości
iSiO

Błąd w najnowszym bulidzie XBMC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni mam problem z xbmc na Windows. W czasie odtwarzania materiału (obojetnie czy HD czy SD) po ekranie latają jakies poziome paski (nie jest to przeplot). Stało się to po aktualizacji wersji ściągniętej ze strony, do najnowszego bulidu 23253 (23220 też to miała) gdyż skóra której używam, wymaga właśnie najnowszej wersji.

Kombinowałem w opcjach z VSync i nic, czy ktoś spotkał się z takim problem i zna rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kompilowałem, ale wersje pod Linuxa i jest OK !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Od kilku dni mam problem z xbmc na Windows. W czasie odtwarzania materiału (obojetnie czy HD czy SD) po ekranie latają jakies poziome paski (nie jest to przeplot). Stało się to po aktualizacji wersji ściągniętej ze strony, do najnowszego bulidu 23253 (23220 też to miała) gdyż skóra której używam, wymaga właśnie najnowszej wersji.

Kombinowałem w opcjach z VSync i nic, czy ktoś spotkał się z takim problem i zna rozwiązanie?

Na początek:

http://en.wikipedia.org/wiki/Screen_tearing

Prawdopodobnie to t.z "tearing" Zazwyczaj wystarcza włączenie AERO, które odpowiada między innymi za synchronizację obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AERO? Zapomniałem wspomnieć że mam XP.

A na ekranie wygląda to dokładnie tak jak na obrazku w ww linku.

Poradziłem sobie z tym w ten sposób że powróciłem do oficjalnego bulidu (dostepnego na stronie w postaci pliku EXE) niestety nie działa wtedy skóra której używałem gdyż wymaga najnowszej wersji...

Edytowane przez iSiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam skórkę: Transparency!

A co do wersji XBMC to nowe mają bug. Musisz zainstalować ver. 22528. To ostatnia bez błędu.

Idz do strony: http://sshcs.com/xbmc/ potem "notes" i znajdz ta z dnia 31/08

Potem "download Windows" na dole i pobierz:

Update for Build #22528 - Updated on 8/31/2009 7:22:47 PM Download

Pozdro.

Edytowane przez BlackJack1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o skórę XBMC a ja myślałem ze o skórę Windowsa...

Używałem Transparency i zaraz sprawdzę i zainstaluje tak jak piszesz.

Edycja: Dzięki wielkie, działa tak jak chciałem.

Edytowane przez iSiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zainstalowałem Build #22528 i XBMC przestał mi odtwarzać filmy. Po kliknięciu filmu nic się nie dzieje, co może być przyczyną? Jak kliknę kilka razy to mi się wyświetla - "Odtwarzanie playlisty przerwane. Zbyt wiele błędów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...