Skocz do zawartości
krosno13

Który LCD ?

Rekomendowane odpowiedzi

Sony KDL-40W5500 - Sony KDL-40WE5W a może Samsung LE40B650 ? :P

Proszę o poradę,w grę wchodzą te trzy lcd. Sony KDL-40WE5W bardzo mnie zainteresował (Pobór mocy (telewizor włączony) 88 W ) !

Sony KDL-40W5500 w teście MEGA TEST: LCD Sony KDL-40W5500 kontra LCD Samsung B7000 ( LED TV ) wypadł bardzo dobrze !

a Samsung LE40B650,jak to samsung-trochę kiczu ale ogólnie chwalony model (czekam na test !)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego testu nie będzie bo B650 i B7000 to funkcjonalnie identyczne telewizory, różnią się tylko podświetleniem (CCFL w B650, Edge LED w B7000) i grubością obudowy. B650 ma nieco lepszy kontrast (głębszą czerń) niż B7000.

A czy Sony czy Samsung, to zależy czego oczekujesz od telewizora. Samsung jest bardziej funkcjonalny: Internet (widgety, YouTube, wiadomości po polsku), MKV 1080p z DLNA i nośników USB, napisy, odtwarzacz mediów, gadżety we wbudowanej pamięci (typu bajki dla dzieci, książka kucharska, relaksacyjne plansze + muzyka albo kolekcja wyświetlanych obrazów), więcej nastaw obrazu, nieteatralne 100Hz, możliwość korzystania z WIFI przez dongle Samsunga, i według mnie lepszy obraz w pełnym świetle (zero odbić a mam słońce z boku ekranu).

Za to w Sony są jeszcze lepsze kąty (można praktycznie stać z boku TV), engine Bravia3, dyskretniejsza, bardziej elegancka obudowa która z kolei nie błyszczy w pełnym świetle tak jak ta od Samsunga, no i 5 lat gwarancji.

Z testów Gmeru i innych kolegów wychodzi, że Sony ma również głębszą czerń od Samsunga, dla mnie było identycznie, ale nie miałem skalibrowanych telewizorów kiedy porównywałem więc ufam zdaniu testujących.

Jeśli wybierzesz Sony 5500 to kup 5720/30/40, lepszy pilot niż w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takiego testu nie będzie bo B650 i B7000 to funkcjonalnie identyczne telewizory, różnią się tylko podświetleniem (CCFL w B650, Edge LED w B7000) i grubością obudowy. B650 ma nieco lepszy kontrast (głębszą czerń) niż B7000.

A czy Sony czy Samsung, to zależy czego oczekujesz od telewizora. Samsung jest bardziej funkcjonalny: Internet (widgety, YouTube, wiadomości po polsku), MKV 1080p z DLNA i nośników USB, napisy, odtwarzacz mediów, gadżety we wbudowanej pamięci (typu bajki dla dzieci, książka kucharska, relaksacyjne plansze + muzyka albo kolekcja wyświetlanych obrazów), więcej nastaw obrazu, nieteatralne 100Hz, możliwość korzystania z WIFI przez dongle Samsunga, i według mnie lepszy obraz w pełnym świetle (zero odbić a mam słońce z boku ekranu).

Za to w Sony są jeszcze lepsze kąty (można praktycznie stać z boku TV), engine Bravia3, dyskretniejsza, bardziej elegancka obudowa która z kolei nie błyszczy w pełnym świetle tak jak ta od Samsunga, no i 5 lat gwarancji.

Z testów Gmeru i innych kolegów wychodzi, że Sony ma również głębszą czerń od Samsunga, dla mnie było identycznie, ale nie miałem skalibrowanych telewizorów kiedy porównywałem więc ufam zdaniu testujących.

Jeśli wybierzesz Sony 5500 to kup 5720/30/40, lepszy pilot niż w standardzie.

A czym te modele się różnią ,tylko pilotem(Sony 5500 to kup 5720/30/40)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten sam dylemat. Który z nich wybrać głównie do filmów BR, DVD i PS3. Do tej pory posiadam Philips 5862D 32" ale jest za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czym te modele się różnią ,tylko pilotem(Sony 5500 to kup 5720/30/40)?

Drobnymi elementami obudowy, typu listwa szara lub czarna itp. dokładnie to musiałbyś poszukać bo na to nikt uwagi nie zwraca, do tego w modelach 5720/30/40 jest pilot od serii Z, z podświetleniem, innym układem klawiszy, jakimiś dodatkowymi funkcyjnymi itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są 46 calowe z tych serii 5720,30,40 i gzie je kupić

Oprócz innego pilota mają bodajże mniej trybów obrazu niż "zwykłe" w5500 ( tak przynajmniej twierdzą użytkownicy ja mam w5500). krosno13 a jak jest z nasłonecznieniem w pomieszczeniu? Bo w sony masz matryce matową (a w gwoli ścisłości pół-mat), czyli nie ma się sytuacji, że przeglądamy się w ciemnych scenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...