Skocz do zawartości
PiRz

Brak dźwięku 5.1 na HDMI (ATI HD4670)

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tak: grafa (Radek HD4670) podłączona jest za pomocą DVI-HDMI do amplitunera (Yamaha RX-V565), a tenże też za pomocą HDMI do TV LCD. Obraz 1080i jest nienaganny, za to jest kłopot z dźwiękiem. Mimo moich różnych prób zmuszenia do współpracy, do amplitunera dociera niezmiennie dźwięk 2-kanałowy i nijak nie wiem jak sprawić by na wyjściu HDMI komputera (a konkretnie DVI/HDMI Radeona) pojawił się dźwięk 5.1.

Mam zainstalowane: Catalyst 9.9, MPC-HC, K-Lite Mega Pack z AC3Filter, ffdshow, itd. I to wszystko chodzi na Viście x64.

Ustawienia wyjść w AC3Filter i in. są oczywiście na 5.1.

Błagam, może ktoś mnie oświecić gdzie popełniam błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest tak: grafa (Radek HD4670) podłączona jest za pomocą DVI-HDMI do amplitunera (Yamaha RX-V565), a tenże też za pomocą HDMI do TV LCD. Obraz 1080i jest nienaganny, za to jest kłopot z dźwiękiem. Mimo moich różnych prób zmuszenia do współpracy, do amplitunera dociera niezmiennie dźwięk 2-kanałowy i nijak nie wiem jak sprawić by na wyjściu HDMI komputera (a konkretnie DVI/HDMI Radeona) pojawił się dźwięk 5.1.

Mam zainstalowane: Catalyst 9.9, MPC-HC, K-Lite Mega Pack z AC3Filter, ffdshow, itd. I to wszystko chodzi na Viście x64.

Ustawienia wyjść w AC3Filter i in. są oczywiście na 5.1.

Błagam, może ktoś mnie oświecić gdzie popełniam błąd?

Tu zaglądałeś? Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\konfiguruj\5.1 surround , a w zakładce właściwości zafajkowane DD i DTS?

Zakładam,że masz zainstalowane najnowsze sterowniki Realteka?

Edytowane przez Irek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wygląda obraz 1080i generowany z kompa na telewizorze?

A po co chcesz przesyłać obraz z interlace'm?

Dla komputera natywny obraz to 1080p i taki też polecam.

Ostatnio troszkę pograłem (powrót do czasów młodości) i jest naprawdę nieźle :wub:

Choć obraz w dużej mierze zależy od ustawień karty i jakości samego TV.

Musiałem podciągnąć trochę czerwony żeby dobrze wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek39 - Nie mam tych zakładek, o których piszesz, ale zamiana sterownika Microsoftu, który instaluje się z automatu, na Realteka pomogła :) Nie istalowałem go wczesniej, ponieważ pisali, że należy go instalwać tylko na XP, nie na Viście. Okazuje się, że na Viście x64 doskonale chodzi ten przeznaczony dla XP x64. Jest więc wreszcie 5.1 i mam z tego radochę ;)

Dzięki za pomoc.

Alcazar i Fantom - To prawda, że najlepiej byłoby odpalić 1080p, ale mam taki dziwny telewizor co to wprawdzie wyświetla 1920x1080, ale nie obsługuje Full HD. Najwyższym trybem jest 1080i. Wiem, to dość niecodzienne, ale ten typ tak ma :) A obraz 1080i z kompa wygląda przyzwoicie, choć widać takiej jakby "drgania" np. podczas przesuwania okienka, itp. Ale na filmach nie widzę nic denerwującego. Kolory odwzorowuje poprawnie, nawet bez specjalnego regulowania. A może to ja mało wymagający jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...