Skocz do zawartości
misiaczek

TV do małego pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! :)

Mam następujący dylemat: stoję przed wyborem nowego telewizora. Nie spieszy mi się specjalnie z jego zakupem, ale poszukiwania zacząłem już jakiś czas temu. Dałem kolegom i rodzinie czas na wybór i zakup zanim sam dla siebie coś utrafię, więc miałem już trochę styczności z dwiema obecnymi na rynku technologiami - plazmową i LCD, a teraz powoli przychodzi czas na mój wybór. :D

Stąd też zwracam się z prośbą o podpowiedź i pomoc, przy wyborze "tego jedynego" egzemplarza, do fachowców. ;)

Moje możliwości i wymagania:

budżet: ~3000 PLN (nieprzekraczalny)

miejsce: pokój 2,5x3,5 (ok. 9 m2) z oknem na południe (jest jasno od rana do wieczora, ale są żaluzje w oknie)

odległość oglądania: ok. 2,5 m, więc interesuje mnie przekątna 32-37"

co będzie podłączone: komputer przez wyjście DVI oraz analogowa kablówka z UPC (pewnie za jakiś czas cyfrowa telewizja od tego samego operatora)

co będzie oglądane: DivX/XviD, DVD, przeróżnej maści MKV/mp4 - staram się, żeby były dobre jakościowo, a także, od czasu do czasu, telewizja (wspomniana kablówka analogowa), ale to nie za często ;)

co bym chciał: obecnie jestem na 90% zdecydowany na plazmę, ale przyjmę pod rozważenie poważne oferty LCD

co mnie nie interesuje: absolutnie nie będę używał wbudowanych głośników - dźwięk poleci do wzmacniacza stereo i przez kolumny (tak, wiem, że to archaiczne rozwiązanie, ale nie ma miejsca na nic więcej :( )

Na tej podstawie na dzień dzisiejszy wybrałbym plazmę Panasonica model TX-P37X10Y (strona producenta: klik).

Widziałem ją w akcji w MediaMarkcie i o dziwo jak na ten sklep obraz był jak dla mnie super (zarówno ciemne obrazy, jak i dynamiczne, jasne - pokazany filmik reklamowy teamu Toyota-Panasonic F1). Niestety kolejna wizyta w Saturnie i pokazówka z piłką nożną ukazały mi delikatne, ale jednak wyłapane zielone duchy, co troszkę mnie odstraszyło.

Jednak zanim cokolwiek wybiorę mam parę pytań:

1) czy wszystkie telewizory mają możliwość przełączenia z trybu panoramy do 4:3 i czy zawsze przy zmianie proporcji obrazu widać szare pasy, a nie czarne po bokach?

2) czym połączyć komputer i TV? przeglądając forum znalazłem masę sprzecznych opinii nt. kabli i podłączeń, choć skłaniam się ku połączeniu DVI-przejściówka na HDMI-kabel HDMI-HDMI w TV

3) na co patrzeć przy kupowaniu kabla HDMI? potrzebuję kabel długości 4-5 m najlepiej przyszłościowy, który przeniósłby 1080p.

Za wszelką pomoc będę wdzięczny. :)

Nieaktualna sprawa.

Edytowane przez misiaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pewnei chciałbyś tv w usb? łatwiej podpiąc dysk z filmami, może w taki razie LG LH4000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...