Skocz do zawartości
pinochio

DTS 23.976 z MKV na DTS 25.000

Rekomendowane odpowiedzi

Maxiuca w jednym wątku kiedyś napisał:

Sciągamy ac3filter tools: http://ac3filter.net/releases/ac3filter_tools_0_1a

I programikiem valdec konvertujemy dts do wav. Następnie programem eac3to konwertujemy wav do ac3 (nie zapomnieć o switchu wymuszającym 640 kbit/s).

Sprawa dotyczyła dts do ac3, ale to robi bez problemu w eac3to.exe

Notatnik otworzyć (Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Notatnik)

I następujące wklepujemy:

“Adres_do_eac3to.exe_w_ EAC3to 3.16_folderze” “Adres_do_AudioTrack.ac3” “Adres_zapisz_w_nazwa.ac3” -448 -speed

Można także, zamiast -448 inną wartość wpisać, np, zgodną z oryginałem.

W notatniku na „Plik“ -> „Zapisz jako…“ i jakąś nazwę dla pliku Batch podać.

Ważne: końcówka musi być .bat albo .cmd. (np. Nazwa.bat).

I trzeba tylko uruchomić plik .bat.

Natomiast dts na dts nie jest takie proste, bo nie wiem, jak np. w programie Eac3to and More Gui wskazać w sekcji Force Filter programu EAC3toandMoreGUI na zainstalowane dekodery DTS. Nie mogę wybrać, bo nie widzi tych wtyczek *.dll, by eac3to właśnie przerobił bez problemu DTS fps 23.976 na DTS 25.000. Ale wolałbym tak jak czytałem, najpierw do wav, a później do dts.

Jak to się robi? Szukam opisu, jak skonwertować plik dts 6 kanałów do wav tym programikiem valdec. Zakładam, że tak jak przy ac3to robi się to za pomocą komend w bat lub cmd. Ale jakie są komendy, gdzie to mogę znaleźć?

Lub jak instalować te wtyczki DTS, by program EAC3toandMoreGUI je widział lub ręcznie jak wykonać komendę dla eac3 z tymi wtyczkami?

Edytowane przez pinochio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast dts na dts nie jest takie proste, bo nie wiem, jak np. w programie Eac3to and More Gui wskazać w sekcji Force Filter programu EAC3toandMoreGUI na zainstalowane dekodery DTS. Nie mogę wybrać, bo nie widzi tych wtyczek *.dll, by eac3to właśnie przerobił bez problemu DTS fps 23.976 na DTS 25.000. Ale wolałbym tak jak czytałem, najpierw do wav, a później do dts.

Jak to się robi? Szukam opisu, jak skonwertować plik dts 6 kanałów do wav tym programikiem valdec. Zakładam, że tak jak przy ac3to robi się to za pomocą komend w bat lub cmd. Ale jakie są komendy, gdzie to mogę znaleźć?

Lub jak instalować te wtyczki DTS, by program EAC3toandMoreGUI je widział lub ręcznie jak wykonać komendę dla eac3 z tymi wtyczkami?

Oczywiście dla użycia programu eac3to do konwersji dts (23.976) do dts (25.000) potrzebne są zainstalowane płatne dekodery. Ale mnie najbardziej interesuje, czy tym programikiem valdec w tym przypadku też jest lepiej dts skonwertować do wav i potem wav do dts fps 25.000 poprzez eac3to?

Oryginalny plik audio dts ma zawsze 16 bit? Jak to sprawdzić? Ze skonwertowanego pliku wav do dts (25.000) poprzez eac3 coś takiego wyświetla w logfile "The original audio track has a constant bit depth of 16 bits.

The processed audio track has a constant bit depth of 32 bits." Jest to ok?

Edytowane przez pinochio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maxiuca w jednym wątku kiedyś napisał:

Dobrze napisane: "kiedyś". Pamiętam, że eac3to wtedy nie budziło pełnego zaufania.

Tak czy inaczej i w skrócie: żeby zakodować DTS potrzebne są komercyjne programy. Kilka "krąży" po sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze napisane: "kiedyś". Pamiętam, że eac3to wtedy nie budziło pełnego zaufania.

Ale jak to jest z tymi bitami, bo jak startuję konwersję bezpośrednio w eac3to dts (23.976) do dts (25.000), to mi pokazuje coś takiego:

eac3to v3.16

command line: "C:\Projekty\eac3to316\eac3to.exe" "C:\Projekty\xxx-720p_Track2.dts" "C:\Projekty\xxx.dts" -1536 -spee[beeep]

------------------------------------------------------------------------------

DTS, 5.1 channels, 2:26:16, 24 bits, 1509kbps, 48khz

Czy to znaczy, że film miał na starcie pliki audio dts o lepszej jakości dźwięku niż 16 bitów/48 kHz? Czy to jest może informacja że do 24 bitów z 16 następuje pierwsza konwersja do wav?

Jak to jest z tym programikiem waldec, jest sens w tym przypadku przepuszczać ścieżkę dts (fps 23.976) najpierw do valdec, a potem plik wav przez eac3to do dts (fps 25.000), ew. do ac3 (fps 25.000)?

Kod prawidłowy jest chyba jest taki:

valdec "f:\audio encoding\name.dts" -w Test.wav -spk:6
valdec "f:\audio encoding\name.ac3" -w Test.wav -spk:6

Tak czy inaczej i w skrócie: żeby zakodować DTS potrzebne są komercyjne programy. Kilka "krąży" po sieci.

Ale ten surcode ma jakiś felerny cr..k

Edytowane przez pinochio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...