Skocz do zawartości
Ghrom

Radeon HD5870 - nowy król pod każdym względem

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że można taki dysk włożyć, co zresztą zamierzam zrobić. Ale nie ukrywam, że dobrze by było jakby system i dane nie były na tym samym dysku, dlatego na system przydałby się jakiś SSD. Nie musi być duży, 32GB powinno wystarczyć. Co do systemu to niestety nie wliczacie go do swoich wyliczeń, czyli zakładacie, że w HTPC należy używać kradzionego oprogramowania. Tymczasem żeby mieć pełną funkcjonalność, łącznie z HD Audio i odtwarzaniem Blu-ray to przydałby się najtańszy Windows 7 Home za 350 zł i jakiś odtwarzacz Blu-ray software'owy za $100.

W tym miejscu robi się też trochę problem, bo na razie bitstream HD Audio w HD5xxx wspomaga tylko PowerDVD, które jednak nie pozwala odtwarzać blu-ray ze struktury katalogów (a nawet nie lubi się zbytnio z napędami virtualnymi). Czyli tak naprawdę zostaje Xonar a jak wiadomo to zwiększa koszt całej zabawy.

PS. Corsaira zasilacz też posiadam. W jednym kompie jest BeQuiet DarkPower 750W (bodajże albo 700W) a w drugim Corsaira 700W. Ciche są obydwa, ale do ideału trochę im brakuje. Oczywiście tutaj mają trochę więcej sprzętu do obsłużenia, a takim HTPC sądzę, że 350W pasywnie chłodzone będzie wystarczające.

Z tego co wiem to jeszcze TMT wypuszcza bitstream , piszesz kradziony a sam masz wszystko legalne ? Szczególnie filmy bluray skoro piszesz że potrzebujesz żeby komp czytał ze struktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi wystarczyły 2 dyski w obudowach (podłączane USB). Komputer spokojnie je obsługuje. Żadnego szukania jak to zasugerowałeś.

Jak się ma 10 dysków, to co wtedy?

Dodatkowo trzy w obudowie , dwa spięte w RAID a trzeci na dane.

W takiej sytuacji obudowa Zalman HD503 jest idealnym rozwianiem albo Popcorn.

Rozpatrywałem budowę HTPC tylko do oglądania filmów i faktycznie za kwotę 2500-3000 zł. można taki złożyć na płycie mATX i jednym dysku SSD o pojemności 32GB. W takim zestawie najdroższa będzie obudowa i dysk SSD. Jeżeli wykorzystamy obudowę np. ze starego odtwarzacza CD i zaadoptujemy ją na potrzeby komputera-odtwarzacza to cenę możemy obniżyć do około 2000-2200 zł.

AndrzejS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to jeszcze TMT wypuszcza bitstream

No tak, o to chodziło, TMT wypuszcza bitstream ale tylko po Xonarze... PowerDVD wypuszcza bitstream po Auzentechu i po HD5xxx, ale za to nie pozwala na odtwarzanie struktury. To trochę jest paranoja, ale pewnie się ustatkuje i wszystko zacznie działać na obydwu programach. W każdym razie rzecz w tym, że jeżeli chce się mieć bitstream HD audio program czytający strukturę (i nie robiący problemów z AnyDVD HD, co jest ważne w przypadku płyt z regionu A) to zostaje tylko Xonar (800 zł?) i TMT (wpomniane $99 w wersji z SimHD)

piszesz kradziony a sam masz wszystko legalne ? Szczególnie filmy bluray skoro piszesz że potrzebujesz żeby komp czytał ze struktury.

Prosta sprawa: kupuję sporo płyt Blu-ray, mam bardzo dużo znajomych, którzy kupują płyty Blu-ray i nawzajem sobie te płyty pożyczamy i przegrywamy. Jakbyś nie wiedział jest to zupełnie i w 100% legalne w Polsce.

W przeciwieństwie do instalowania "pirackich" wersji oprogramowania na komputerach. I tu nie chodzi o to, co Ty czy ja mamy legalne czy nielegalne, bo każdym ma jakiś programik na dysku, który jest piratem, pewnie nawet szef ZAiKSu i nawet może o tym nie wiedzieć... Chodzi o to, że w swoich kalkulacjach nie uwzględniacie oprogramowania, czyli nie są one do końca prawdziwe. Co najmniej 700 zł trzeba wydać na sam system i aplikację do odtwarzania Blu-ray. Do tego jeszcze 45 zł na CoreAVC (oczywiście nie trzeba, można korzystać z innych, darmowych, filtrów). W przypadku Popcorna nie płacisz tylko za sprzęt ale również za oprogramowanie.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem Panowie po co ta dyskusja.

Lipa_ml po co usiłujesz człowiek przekonywać na siłę do swoich preferencji. On ma dostatecznie dużo wiedzy i doświadczenia, aby ocenić co jest dla niego dobre i najważniejsze wie czego chce. To ty nie potrafisz zrozumieć, że to co w HC moze zrobić urządzenie o wielkości pudełka po papierosach, ty zaprzęgasz duży, głośny, prądożerny i kosztowny komputer.

To są Jego pieniądze więc nie próbuj mówić Mu jak ma je spożytkować najlepiej. IMHO dyskusję na temat oprogamowania i rippów, jest nieporządana ze względów prawnych, a przy tym brzmi nieco cynicznie. Nie chcesz się chyba licytować kto ma więcej oryginalnego stuff-u.

Co do kwestii moralnej. Czy naprawdę nagannym jest ściągnąć film ze strefy w której jest osiągalny (oficjalnie czy też nie) na kilka miesięcy wcześniej niz w naszej, a później kupić go, mając świadomość, która wersja jest najlepsza. Chcesz naprawdę roztrząsywać takie kwestie?

Wracając do sedna, są ludzie, którzy z różnych względów wymagają oryginalnego oprogramowania i wtedy jest to koszt dodatkowy, którego nie wolno Ci pominąć w wyliczeniach, co do których usiłujesz przekonać. W playerach koszt oprogramowania masz wliczony w cenę.

Wszyscy widzimy, że komputery stają się coraz bardziej przystosowane do HC. Zakładam, że jeśli za rok czy dwa, wrócisz do tej dyskusji, to zobaczysz, że maxiuca dostał to na co czekał w zakresie HTPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...W przypadku Popcorna nie płacisz tylko za sprzęt ale również za oprogramowanie.

No ja posunąłbym się dalej, uważam że płaci się tu głównie za soft a jeszcze bardziej za jego aktualizacje, sprzęt jest raczej tani jak barszcz (może niekoniecznie C-200).

Przeca Syabas to firma software'owa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem Panowie po co ta dyskusja.

A ja wiem po co :)

Próbuję (bezskutecznie) wytłumaczyć, że powszechna opinia jakoby komputer HTPC nie dało się złożyć za mniej niż 2-3 tyś jest błędna.

Co więcej, opinia taka, odstrasza ludzi którzy by chcieli sobie taki sprzęt poskładać.

Absolutnie nie próbuję przekonywać nikogo do wyższości jednego (HTPC) lub drugiego (Media Tank) rozwiązania. Bo to byłaby faktycznie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja wiem po co :)

Próbuję (bezskutecznie) wytłumaczyć, że powszechna opinia jakoby komputer HTPC nie dało się złożyć za mniej niż 2-3 tyś jest błędna.

Co więcej, opinia taka, odstrasza ludzi którzy by chcieli sobie taki sprzęt poskładać.

Ok, i tutaj oczywiście żeby nie było z mojej strony żadnych niedomówień, to obydwoje (Ty i lipa_ml) macie rację. Cichy, funkcjonalny i nawet ładny HTPC można złożyć w dzisiejszych czasach spokojnie za te 2-3 tyś. Jednak nie będzie miał on wszystkich funkcji które oferuje taki PH C-200. Oczywiście z drugiej strony taki HTPC oferuje mnóstwo innych możliwości i może mieć ogólną funkcjonalność pewnie wiele większą niż C-200.

Żeby złożyć HTPC, który będzie powielał wszystkie możliwości C-200, który będzie naprawdę bezgłośny i do tego na legalnym oprogramowaniu to trzeba te 1600-2000 dorzucić. Ale na dzień dzisiejszy. Za kilka miesięcy pewnie to się zmieni,.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój konfig:

Gigabyte GA-MA770T-UD3P

AMD Phenom II X2 550 Dual Core + Noctua CPU NH-U9B 4x

HDD Samsung 1TB HD103UJ

Sapphire Radeon 4870 Vapor-X 2GB

Xonar HDAV 1.3 De Luxe

Kingston KVR1333D3N9K2/4GB

Bequiet DarkPower Pro 550W

LG GGC-H20L

Lascala LC20S-M

Noctua NF-R8 (x3)

Vista HP x64

i jak dobrze ucho przystawić to n-recorder jest głośniejszy. A komputer nie boi się niczego... łącznie z HD audio i... HD DVD. Czasami słychać dysk... ale póki co SSD za drogie, a materiał HD "ciężki". No ale biorąc pod uwagę, że 1 GB na płycie jest prawie 2 razy droższy niż na dysku, to chyba nie ma wątpliwości, co się bardziej opłaca.

Moim zdaniem warto było.

Edytowane przez balbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to właśnie chodzi. Każdy ma to co lubi.

Maxiuca lubi jak mu nic nie trzeszczy i wyje.

Tylko należy pamiętać, że przy oglądaniu filmów to nikt nie słyszy komputera chyba, że wyłączy się dźwięk.

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zrobiłem małe doświadczenie w którym udział brała żonka, oczywiście ona o tym nie wiedziała, zostawiłem włączonego kompa na 3 dni z uruchominym XBMClive z pendriva, wiatraczki tylko na procesorze AMD5050e (45w) i w jakimś starym zasilaczu.

Żona w ogóle nie zwróciła na niego uwagi!!!

A tak w ogóle to czemu wszyscy (oczywiście nie wszyscy :-) ) upieracie się z montowaniem HDD lub nawet paru.. w komputerze MC, podejrzewam że to będzie drugi komp, to nie lepiej HDD włożyć do tego 1-ego kompa który i tak zazwyczaj jest włączony 18/24h choćby dla programów P2P i z niego ciągnąć po LANie? I ciszej i chłodniej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety aby utworzyć RAID potrzebne są przynajmniej dwa dyskii a trzeci na dane.

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety aby utworzyć RAID potrzebne są przynajmniej dwa dyskii a trzeci na dane.

AndrzejS.

Pytanie czy w komputerze który służy tylko do filmów potrzebny jest raid ? I co on tak na dobrą sprawę da w htpc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w dzisiejszych czasach wydaję się być retoryczne. Jesli ten komputer ma byc playerem, a szybkim magazynem, streamującym kilku strumieni jednoczesnie (do innych urządzeń), to RAID wydaję sie być psu na budę. Zwłaszcza RAID typu Stripe, to idea samobojcza. Co innego jak chcemy zabezpieczyć dane RAID typu 1 albo 5. Wtedy zalety wydaja się być oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety aby utworzyć RAID potrzebne są przynajmniej dwa dyskii a trzeci na dane.

System na macierzy też można postawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCS5870.jpg

Coś dla fanów ciszy i podkręcania: PowerColor LCS HD5870 Liquid-Cooling - 5870 chłodzona blokiem wodnym. Premiera za 4 dni, cena niestety dziś nieznana.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 5770 jest cicha w idle i myślę że jak by się trochę pobawić obniżeniem prędkości wentylatora to będzie naprawdę cicha szczególnie że w idle bierze tylko 20w. Pobawiłem się nią trochę w wekeend i sobie ją zostawię. Po hdmi bez problemów idzie audio oczywiście dts hd master i truehd jeszcze nie bo ostatnia dostępna wersja pdvd nie ma jeszcze opcji wysłania hd audio. Nie mniej jednak poprzednio różnie z audio po hdmi wychodziło teraz 5770 wykrył ładnie amplituner w informacjach o dźwięku wyświetla że wysyła DD,DTS,DTS HD MASTER,DD TRUEHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile pobiera energii w dekodowaniu materiału 1080i

Nie miałem aż tyle czasu żeby wszystko po testować , najbliższy wekeend posiedzę i sprawdzę .

No i pierwszy model pasywny do hdcp http://www.powercolor.com/Global/NewsInfo.asp?id=834

Problem z bitstreamem w pdvd ma już się rozwiązać w tym miesiącu bo ma wyjść patch do 9 . Oby :) info http://www.arcsoft.com/forum/forum_posts.a...76932f796a5d33b

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sweet! Przy czym z tego co wyczytałem na avsforum wynikało, że PDVD już obsługuje te karty (że już jakiś patch jest) i ludzie pisali, że im chodzi. Dziwne.

Teraz tylko żeby Arcsoft zechciał łaskawie zaimplementować obsługę tego i dream-HTPC zbliża się długimi krokami :P

lipa_ml, widzę, że orientujesz się w temacie, wiesz może jak wygląda sprawa underclockingu w tych kartach? Czy możliwa jest modyfikacja biosu i podmiana, żeby procek i pamięci taktowały niżej? A może jakaś aplikacja, która zaraz po starcie Windowsa obniży taktowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dream-HTPC" to będzie jak się pojawi wersja zintegrowana z chipsetem płyty głównej, z serii HD5xxx. Wtedy będzie można mówić o prawdziwej wersji pod HTPC, bo ta to mimo wszystko cały czas jednak w idlu ssie niepotrzebnie. Ta grafika do HTPC, to jak z armatą na muchę. Albo jak zostawić samochód na parkingu na noc z włączonym silnikiem, aż serce boli :P.

EDIT

A tak przy okazji, własnie zauważyłem że WIn 7 usypia dyski fizyczne, po jakimś czasie bezczynności. Aktywny pozostaje tylko systemowy. To bardzo miła opcja, bo można niewielkiego SSD dać na system, a na dane normalny o dużej pojemności, który usypia się i podnosi samoczynnie, wedle potrzeb. A nic nie konfigurowałem pod tym kątem, wybrałem tylko domyślny plan zasilania, czyli "zrównoważony".

W połączeniu z obsługą Hybrid Power, o której napisałem w tym wątku http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=18708 , otrzymujemy bardzo interesujący i elastyczny energetycznie system.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie w dzisiejszych czasach wydaję się być retoryczne. Jesli ten komputer ma byc playerem, a szybkim magazynem, streamującym kilku strumieni jednoczesnie (do innych urządzeń), to RAID wydaję sie być psu na budę. Zwłaszcza RAID typu Stripe, to idea samobojcza. Co innego jak chcemy zabezpieczyć dane RAID typu 1 albo 5. Wtedy zalety wydaja się być oczywiste.

Proponuję trochę lektury na ten temat.

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sweet! Przy czym z tego co wyczytałem na avsforum wynikało, że PDVD już obsługuje te karty (że już jakiś patch jest) i ludzie pisali, że im chodzi. Dziwne.

Teraz tylko żeby Arcsoft zechciał łaskawie zaimplementować obsługę tego i dream-HTPC zbliża się długimi krokami :(

lipa_ml, widzę, że orientujesz się w temacie, wiesz może jak wygląda sprawa underclockingu w tych kartach? Czy możliwa jest modyfikacja biosu i podmiana, żeby procek i pamięci taktowały niżej? A może jakaś aplikacja, która zaraz po starcie Windowsa obniży taktowanie?

Nie miałem niestety czasu jeszcze się wgryźć w temat a od tygodnia walczę ze swoim zdrowiem i nie mam ochoty kompletnie się pobawić . Chętnie taki patch pobiorę ale na stronie cyberlinka nie ma go jeszcze a przynajmniej najnowszy który wyszedł 2.11 w opisie nic nie piszą na temat dts hd master.

Co do poboru prądu to ja i tak muszę mieć grafe zewnętrzną bo mam jednocześnie podpięty tv lcd i projektor a na zintegrowanej pod dwoma cyfrowymi się tak nie da a po drugie gram na tym kompie na proju w jedną grę nba 2k10 i integra sobie z tym nie poradzi. Zresztą ile więcej weźe komp w idle z 5770 od integry ? 20w ? w skali miesiaca pewnie z 10 zł więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję trochę lektury na ten temat.

AndrzejS.

Wydaję mi się, że z racji wykonywanej profesji, wiem o macierzach wystarczająco duzo.

Mozesz się Kolego pochwalić jaką to macierzą dysponujesz? Moze wtedy bedziemy mogli nawiązać dialog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się z Tobą licytował w tej sprawie.

Od kilku lat mam Rajd i wiem jaka jest różnica z i bez.

Największą zaletą jest zwiększenie transferu danych. Zarówno podczas odczytu jak i podczas zapisu. Przyspieszenia pracy dysku jest bardzo duże i można zauważyć już od startu systemu, który ładuje się znacznie szybciej, kopiowanie oraz zapis dużych plików przebiega niemal ekspresowo.

AndrzejS.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...