Skocz do zawartości
Adri

Samsung PS 58B680 vs 55B7000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zakupić telewizor do salonu.

Zainteresowały mnie 2 modele :

SAMSUNG PS-58B680 - 58 cali 600hz plazma 7800zł.

SAMSUNG 55B7000 - 55 cali 100hz lcd led 9000zł.

I teraz pytanie co będzie lepsze?

A może jeszcze coś innego?

Odległość od telewziora 4m.

Oglądanie telewizji wieczorem.

Zresztą nie ma problemu bo mam żaluzje, jakbym chciał coś rano obejrzeć a słońce by było.

Do tej pory miałem 15 letniego sonego 32 cale :rolleyes: ale padł.

Proszę o pomoc i sugestie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Adri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 metrów odległości ? :o Z 3 metrów ogladam filmy na 100 calach (projektor) Z tej odległości (6 m.) to szkoda inwestowac w lepszy telewizor (mam na mysli full HD i polepszacze). Stań w sklepie w tej odleglosci i popatrz na wielkosc ekranu, na której widzisz szczegoly. Ale nie wszedzie wystawiaja 70 cali ;) .

Przepraszam, ze nie odpowiadam dokladnie na Twoje pytanie, ale tylko wyrzucisz pieniadze przy tych modelach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odpowiem tak, oba TV są bardzo dobre, ale ja bym wziął większy i tańszy, czyli plazmę, szczególnie, że będzie oglądana głównie wieczorem, gdzie docenisz nieporówywalną gradację szarości, detale, naturalne kolory, głębię obrazu,

czerń w LCD będzie również rewelacyjna dzięki LEDom, ale znacznie więcej detali w ciemnych scenach zobaczysz na plaźmie,

wadą plazmy będzie większe zużycie prądu, średnio ok. 350W w plaźmie, do ok. 200 W w LCD,

ale za to plazma jest większa i tańsza o 1500 zł;

jeśli jednak wolisz 2x mniejsze zużycie energii, cieniutki ekran (tylko 3 cm) i dużo będziesz grał w gry z konsoli, to LED LCD będzie raczej lepszym rozwiązaniem,

pozdr.

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z 4 metrow to juz mozna ogladac ;)

Do slonecznego salonu i ogladanie publicystyki tudziez sportu przy pelnym swietle to ten Samsung (chociaz ja uwazam te Samsungi za slepa uliczke i zdecydowanie za drogie, a obraz w stosunku do innych nie jest az taki super)-

Do filmow i lekko przyciemnionego pomieszczenia plazma ALE: zabierz najpierw rodzine do sklepu i im pokaz obraz, bo zle nastawy w LCD nauczyly ludzi neonowej bieli i landrynkowych kolorow, plazma przy nich wydaje sie pozolkla. Po kalibracji w moim Samsungu obraz zaczal przypominac plazme, ale po tygodniu zona oglada juz tylko tak i smiesza ja fabryczne nastawy.

A myslales o projektorze ? Za te pieniadze kupisz juz dobry HD ! Mecz na 100 calach (i w gore) to jest cos, a ty masz zaluzje w salonie. Do tego 20 cali TV na wiadomosci (ja to juz tego nie ogladam, wlacze kompa i w 5 minut wiem co potrzeba...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to zużycie energii.

LED ma średnie 220 a plazma 340.

Czy to duża różnica :blink: ??

Aha i do grania nie będzie w ogóle tv używany.

A jak to jest z internetem w tych samsungach?

Normalnie można przeglądać strony www po wifi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o internecie zapomnij :-), wolno i malo co, sa 4 wejscia HDMI wiec 100 razy lepiej podlaczyc kompa. Poza tym nie ma klawiatury na ktorej mozesz pisac, tylko trzeba wybierac litery pilotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tych dwóch kupiłem tę plazmę 58". Cudeńko, powiem tylko ... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...