Skocz do zawartości
Dutch

Jak to wszystko połączyć? Doradźcie bo ja już skapitulowałem...

Rekomendowane odpowiedzi

Dysponuję amplitunerem onkyo 705 i do niego mam podłączone (po hdmi):

- n'ke,

- x360,

- kompa.

Amp jest połączony z tv (tosia 52z30330) za pomocą kabla hdmi. Teraz staram się podłączyć do amplitunera mój stary odtwarzacz dvd za pomocą kabla 3xRCA component ale nic z tego nie wychodzi tzn, po podłączeniu nie ma ani obrazu ani dźwięku. W instrukcji wyczytałem że: AV receiver must be connected to tv via the same type of connection - czy oznacza to że mam ampa podpiąć też za pomoca kabla 3xRCA?

Tak wygłada tył dvd:

92d2372be5788165.jpg

Edytowane przez Dutch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłeś co trzeba w menu ampa? Tam trzeba wskazać to i owo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. W menu wszytko przypisane i dalej nici....:-( Podłączyłem - w opcjach Onkyo 705- Component Video Input - ustawiłem IN1 (tam jest podpięty kabel) i zonk - nie ma obrazu. Podpiąłem do kolejnych wejść i to samo.

oto zdjęcie tyłu apmplitunera. Wejscia hdmi mam zajęte więc wykorzystałem IN1

onkyo-txsr705-rear-1542.jpg

Edytowane przez Dutch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to banalne pytanie ale czy w DVD ustawiłeś obraz na component? Jeżeli tak to dziwne..

Aha, Zapewne jak podłączysz do TV ampa przez component to będzie ok bo w ampli masz rozdzielacz componentu ale masz też jedno out na TV. Chociaż u mnie idzie też po HDMI. Sorry muszę zobaczyć jak to ja mam zrobione bo X360 mam po component i potem idzie obraz na wyjściu HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dvd to stary sony dvp-s725d i nie bardzo wiem jak mam w nim ustawić component.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdź (pogrzeb w menu) bo na pewno trzeba mu wskazać obraz na component na 1080i czy p czy jakoś... inaczej nici.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw podłączyć dvd (powiedzmy za pomocą kabla euro) do tv i szukać w nim ustawień obrazu na component..ok. Spróbuje i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, dzięki za rady. Rozwiązanie bylo banalne (jak zresztą zauważyłeś)- czyli ustawić w dvd - component. Teraz wszystko działa z tym że mam pytanko: zapuściłem Predatora z dvd i film po jakimś czasie przerywa, tzn. włącza się zielony obraz a dialogi i muzyka lecą dalej. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...