Skocz do zawartości
hr.susel

MEGA-TEST: Turbodekoder HD z cyfrową nagrywarką od telewizji n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prośbę o pomoc w odpowiedzi na dwa pytania techniczne (świeżak jestem więc wybaczcie moją ignorancję). Zamierzam na dniach podpisać umowę z n-ką i zastanawiam się nad wyborem dekodera. Po przeczytaniu całego wątku (ufffff..... długi jest) brakuje mi jasności odnośnie poniższych kwestii:

1. Jaka jest różnica w oprogramowaniu recordera i turborecordera? Pomijam kwestię błędów w sofcie. Zgodnie z teorią w dystrybucji powinna być już tylko jedna platforma sprzętowa i w zależności od softu mam wersję okrojoną lub turbo. Czy w wersji okrojonej grafika jest tak samo ładna jak w turbo? Pytam, ponieważ nie specjalnie chce mi się płacić 150 zł extra za gry i youtube. Czy wizualnie to jest to samo, lecz z mniejszą ilością dostępnych funkcji?

2. O ile dobrze zrozumiałem to dysk w dekoderze non stop coś mieli, niezależnie od tego czy go w danym momencie używam czy nie. Czy VOD działa w ten sposób, że na dysk ściągane są filmy na bieżąco, a ja kiedy zechcę obejrzeć jakiś "zakupiony" film, to pobieram go od razu z dysku? Myślałem, że dopiero po zakupie, film ściąga się na dysk... :/

Umowa na odległość to umowa zawarta poza lokalem przedsiębiorcy lub jego przedstawiciela, a wycieraczka, korytarz czy w twoje mieszkanie nie jest lokalem przedsiębiorcy.

To nie jest to samo. Ustawa wyraźnie rozróżnia dwa typy umowy: zawarta poza lokalem przedsiębiorcy (rozdział 1) i zawarta na odległość (rozdział 2).

Po mojemu to nie takie proste. Nie sądzę, żeby ITI przegapiło taką lukę prawną. Wg mnie mają podpisaną umowę z firmą kurierską, zgodnie z którą kurier w momencie dostarczenia papierów i ich podpisywania reprezentuje ITI, czyli z punktu widzenia prawa to jest ich pracownik. W tej sytuacji zawarcie umowy może być traktowane jako zawarcie umowy poza lokalem przedsiębiorstwa, a nie zawarcie umowy na odległość. To jest osobny rozdział ustawy i tutaj już nie ma wzmianki o automatycznym przemianowaniu umowy trwającej ponad rok w umowę na czas nieoznaczony. Zatem zachowałbym umiarkowany optymizm. Skoro jednak na infolinii potwierdzili, że tak się da.... cóż, pozostaje wierzyć że tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam prośbę o pomoc w odpowiedzi na dwa pytania techniczne (świeżak jestem więc wybaczcie moją ignorancję). Zamierzam na dniach podpisać umowę z n-ką i zastanawiam się nad wyborem dekodera. Po przeczytaniu całego wątku (ufffff..... długi jest) brakuje mi jasności odnośnie poniższych kwestii:

1. Jaka jest różnica w oprogramowaniu recordera i turborecordera? Pomijam kwestię błędów w sofcie. Zgodnie z teorią w dystrybucji powinna być już tylko jedna platforma sprzętowa i w zależności od softu mam wersję okrojoną lub turbo. Czy w wersji okrojonej grafika jest tak samo ładna jak w turbo? Pytam, ponieważ nie specjalnie chce mi się płacić 150 zł extra za gry i youtube. Czy wizualnie to jest to samo, lecz z mniejszą ilością dostępnych funkcji?

2. O ile dobrze zrozumiałem to dysk w dekoderze non stop coś mieli, niezależnie od tego czy go w danym momencie używam czy nie. Czy VOD działa w ten sposób, że na dysk ściągane są filmy na bieżąco, a ja kiedy zechcę obejrzeć jakiś "zakupiony" film, to pobieram go od razu z dysku? Myślałem, że dopiero po zakupie, film ściąga się na dysk... :/

To nie jest to samo. Ustawa wyraźnie rozróżnia dwa typy umowy: zawarta poza lokalem przedsiębiorcy (rozdział 1) i zawarta na odległość (rozdział 2).

Po mojemu to nie takie proste. Nie sądzę, żeby ITI przegapiło taką lukę prawną. Wg mnie mają podpisaną umowę z firmą kurierską, zgodnie z którą kurier w momencie dostarczenia papierów i ich podpisywania reprezentuje ITI, czyli z punktu widzenia prawa to jest ich pracownik. W tej sytuacji zawarcie umowy może być traktowane jako zawarcie umowy poza lokalem przedsiębiorstwa, a nie zawarcie umowy na odległość. To jest osobny rozdział ustawy i tutaj już nie ma wzmianki o automatycznym przemianowaniu umowy trwającej ponad rok w umowę na czas nieoznaczony. Zatem zachowałbym umiarkowany optymizm. Skoro jednak na infolinii potwierdzili, że tak się da.... cóż, pozostaje wierzyć że tak jest.

Tu bym sie nie zgodził że kurier jest niby pracownikiem , musiał by mieć podpisaną umowę o prace itp, ja w tej kwesti się dowiadywałem na forum : http://www.federacja-konsumentow.org.pl , zadaj pytanie i ekspert ci odpowie a poza tym też dzwoniłem na Info do N-ki ( dla testu czy mówią prawde dzwonili moj znajomi) i potwierdzali chociaz nie chetnie że póżnie taka umowa po 12 miesiącach przechodzi na czas nieokreślony. A kolega ot tego postu to mi zalatuje pracownikiem N-ki , chyba że się mylę to sorki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam prośbę o pomoc w odpowiedzi na dwa pytania techniczne (świeżak jestem więc wybaczcie moją ignorancję). Zamierzam na dniach podpisać umowę z n-ką i zastanawiam się nad wyborem dekodera. Po przeczytaniu całego wątku (ufffff..... długi jest) brakuje mi jasności odnośnie poniższych kwestii:

1. Jaka jest różnica w oprogramowaniu recordera i turborecordera? Pomijam kwestię błędów w sofcie. Zgodnie z teorią w dystrybucji powinna być już tylko jedna platforma sprzętowa i w zależności od softu mam wersję okrojoną lub turbo. Czy w wersji okrojonej grafika jest tak samo ładna jak w turbo? Pytam, ponieważ nie specjalnie chce mi się płacić 150 zł extra za gry i youtube. Czy wizualnie to jest to samo, lecz z mniejszą ilością dostępnych funkcji?

2. O ile dobrze zrozumiałem to dysk w dekoderze non stop coś mieli, niezależnie od tego czy go w danym momencie używam czy nie. Czy VOD działa w ten sposób, że na dysk ściągane są filmy na bieżąco, a ja kiedy zechcę obejrzeć jakiś "zakupiony" film, to pobieram go od razu z dysku? Myślałem, że dopiero po zakupie, film ściąga się na dysk... :/

1. Różnica jest spora. 3xwiększy dysk do nagrań, zupełnie nowa grafika, nowa elektronika. Na tą chwilę mimo jeszcze błędów jest to jedyne rozsądne wyjście.

2. Filmy są od razu na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kolega ot tego postu to mi zalatuje pracownikiem N-ki , chyba że się mylę to sorki :)

Spokojnie, nie jestem pracownikiem n-ki. Po prostu na codzień mam do czynienia z różnymi umowami i spotkałem się już w praktyce z taką ilością myków prawnych, że głowa puchnie. Nie zawsze to co rzuci się pierwsze w oczy jest skuteczne bo może być jeszcze masa innych kruczków zależnych.

Ale skoro jest tak jak mówicie, to nie mam podstaw żeby Wam nie wierzyć.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po YouTubie w Turbaczu... "Dostęp do youtuba został zawieszony na czas nieokreślony"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest przykry fakt :angry: Ma się wyjaśnić na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto oto. Już w sumie o tym było na forum a teraz są efekty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość (jakakolwiek - np. większa odpłatność) otrzymania turbodekodera w promocji "Wielka rewolucja"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jest loteria. I nie ma możliwości dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to jest loteria. I nie ma możliwości dopłaty.

Czyli do promocji WR można dostać albo "stary" model rekordera, albo nowy turborekorder. Czy w tym ostatnim przypadku można korzystać z wszystkich udogodnień jakie on oferuje (hd menu, lepsze epg itd), czy są to opcje zarezerwowane dla droższych promocji? Proszę o wyrozumiałość, bo pogubiłem się w tym wszystkim już. Programowo odpowiada mi WR, ale chciałbym skorzystać z wszystkich udogodnień turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli do promocji WR można dostać albo "stary" model rekordera, albo nowy turborekorder. Czy w tym ostatnim przypadku można korzystać z wszystkich udogodnień jakie on oferuje (hd menu, lepsze epg itd), czy są to opcje zarezerwowane dla droższych promocji? Proszę o wyrozumiałość, bo pogubiłem się w tym wszystkim już. Programowo odpowiada mi WR, ale chciałbym skorzystać z wszystkich udogodnień turbo.

Turborecorder z aktywacją w Wielkiej Rewolucji - 199 zł

Turborecorder z aktywacją Full - 99 zł

W obu przypadkach oplata obejmuje aktywację opcji Turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Turborecorder z aktywacją w Wielkiej Rewolucji - 199 zł

Turborecorder z aktywacją Full - 99 zł

W obu przypadkach oplata obejmuje aktywację opcji Turbo.

Za 199 zł to chyba w promocji Hollywood, a nie w WR?

W WR niedostępny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj proszę ludzi w błąd: (@tomwro)

W "Wielkiej Rewolucji" możesz dostać jedynie dekoder, który w założeniu ma być nbox HDTV recorderem (dysk 250 GB, grafika 2D itd.). Takim dekoderem, hardware'owo może być albo "stary" typ dekodera, który ma wbudowany dysk 250 GB i nie ma możliwości upgrade'u software'owego na Turbodekoder HD, albo "nowy" typ dekodera, który pierwotnie jest taki, jak nbox HDTV recorder ze starej serii, jednak ma możliwości sprzętowe (większy dysk 500 GB, inna płyta główna i procesor), żeby software'owo zmienić go w Turbodekoder HD.

Taka zmiana jest tak, czy owak możliwa, jednak musisz się dowiadywać na infolinii lub w sklepie, jakie są jej warunki.

W promocjach "Hollywood" i "Full" możesz aktywować Turbodekoder HD, który jest taki, jak opisany w teście na początku tematu. Aktywacja to 199 PLN dla "Hollywood" i 99 PLN dla "Full".

Edytowane przez hr.susel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety o ile przewijanie nagranych filmów działało, to po ostatniej aktualizacji znów jest do bani. Praktycznie żeby było płynnie to prędkość x2 only. Kurcze a było już całkiem fajnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie turbo skończył się aktualizować, jest juz nowy soft, przewijanie działa OK, wyszukiwanie filmów jest poprawione-wpisywanie tytułów jak w smsie, można klawiszem N powracać do wcześniejszego programu, i trochę szybciej można sie poruszać po menu, do poprawienia jeszcze zmiana nazw nagrań bo nadal nie działa, nie wywalili ikony youtube więc może coś z tego będzie,

Edytowane przez J-B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam zamiar kupić n, ale jestem zielony w technologiach cyfrowej telewizji, mój ostatni kontakt to była wizja tv. Chciałem się dowiedzieć czy można w jakiś sposób zgrywać na kompa nagrany na dysk recordera materiał na komputer? Czy recorder jest jakoś widzialny w sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można i nigdy z oficjalnie dawanych dekoderów nie będzie można (nie pozwolą: wytwórnie, HD itd). Widzialny nie jest. Na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki za odpowiedź. W takim razie jaki jest sens posiadania takiego recordera? A może można wymontować HDD i włożyć do kompa np.? A można podłączyć n do kompa bezpośrednio?

Edytowane przez ms-trex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha, dzięki za odpowiedź. W takim razie jaki jest sens posiadania takiego recordera? A może można wymontować HDD i włożyć do kompa np.? A można podłączyć n do kompa bezpośrednio?

Jak to jaki sens? A po kiego licha mam chomikować gdzieś seriale czy jakieś programy (zresztą przy 300GB można spokojnie wiele rzeczy sobie zostawić "na zawsze". Taka nagrywarka służy do odciążenia swojego czasu, pauzowania i przewijania obrazu. Jak chcesz chomikować to niestety żadna nagrywarka cię nie zadowoli oferowana przez operatorów. Żaden dostawca satelitarny i kablowy tego nie daje i nie da. Piractwo. I bardzo dobrze.

Od biedy możesz kupić nagrywarkę SD DVD czy HDD i możesz sobie zbierać materiały. Albo zewnętrzny tuner (drogi ale są) pod C+ czy CP. Rozwiązań jest mnóstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jakięś inne różnice pomiędzy recorderem z cyfrową nagrywarką a turborcorderem prócz tego że ten drugi ma dysk 500gb?

Edytowane przez ms-trex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post 403. I dla przypomnienia ostrzeżenie. Czytanie nie boli : :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, ale nie chciało mi się czytać całego tematu żeby sprawdzić czy akurat może taka kwestia nie była poruszana. Mam jeszcze jedno pytanie, było o tym w poście 414, ale czy konkretnie ktoś wie, czy w opcji wielka rewolucja dekoder oznaczony jako dekoder z cyfrową nagrywarką to sprzętowy dekoder turbo ale bez oprogramowania turbo, czy może to stary nbox recorder? Na infolinii mi powiedzieli że przy opcji WR nie ma możliwości wymiany/zakupu turborecordera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...