Skocz do zawartości
hr.susel

MEGA-TEST: Turbodekoder HD z cyfrową nagrywarką od telewizji n

Rekomendowane odpowiedzi

Prawo Europejskie UE nie zezwala na podpisywanie umów na odległosc dłuzszych niz na rok. No i teraz zalezy od interpretacji. Nka uznaje ze to na odleglosc ale np. orange moze miec jak to w Polsc bywa swoja interpretacje i powie ze podpisałes odbierajac własnorecznie wiec nie było zadnej odległosci bo kurier stał obok no chyba ze ze trzymales kuriera za drzwiami a sam byles w mieszkaniu, ha ale biada ci jak kurier wtedy stal na wycieraczce bo wycieraczka to przeciez integralna czesc twojego mieszkania i wtedy tez nie było odleglosci ale wtedy mozesz sie kłocic ze przekazales wycieraczke społdzielni no bo korytrz sprzata dozorczyni no i wtedty wszystko zalezy od tego co powie dozorczyni wiec jaki z tego morał; trzeba zawsze zyc dobrze z dozorczynia nawet jesliby zona miala byc zazdrosna bo najwazniejsze jest w zyciu zeby umowa była jak najkrótsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo !!!!! dzwoniłem na info N i dostałem powierdzenie że po 12 miesiącach mogę wypowiedzieć umowę . Dzięki za info. :)

a masz dane osoby z Info ?

masz jakieś potwierdzenie tych słów?

żebyś sie kiedyś nie zdziwił(czytaj nie sparzył) jak po jakimś czasie nie potrafisz wyegzekfować tego co KTOŚ z info Ci powiedział ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a masz dane osoby z Info ?

masz jakieś potwierdzenie tych słów?

żebyś sie kiedyś nie zdziwił(czytaj nie sparzył) jak po jakimś czasie nie potrafisz wyegzekfować tego co KTOŚ z info Ci powiedział ;)

Oczywiście że mam , po prostu nagrałem rozmowę telefoniczną i KROPKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poinformowałeś konsultanta/-ke, że nagrywasz rozmowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poinformowałeś konsultanta/-ke, że nagrywasz rozmowę?

oczywiście , taki wymógł prawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawo Europejskie UE nie zezwala na podpisywanie umów na odległosc dłuzszych niz na rok. No i teraz zalezy od interpretacji. Nka uznaje ze to na odleglosc ale np. orange moze miec jak to w Polsc bywa swoja interpretacje i powie ze podpisałes odbierajac własnorecznie wiec nie było zadnej odległosci bo kurier stał obok no chyba ze ze trzymales kuriera za drzwiami a sam byles w mieszkaniu, ha ale biada ci jak kurier wtedy stal na wycieraczce bo wycieraczka to przeciez integralna czesc twojego mieszkania i wtedy tez nie było odleglosci ale wtedy mozesz sie kłocic ze przekazales wycieraczke społdzielni no bo korytrz sprzata dozorczyni no i wtedty wszystko zalezy od tego co powie dozorczyni wiec jaki z tego morał; trzeba zawsze zyc dobrze z dozorczynia nawet jesliby zona miala byc zazdrosna bo najwazniejsze jest w zyciu zeby umowa była jak najkrótsza.

kolego stosujesz nadinterpretację prawa umowa zawarta na odległość to tak, kiedy sprzedawca nie ma osobistego kontaktu z Tobą i kropka może Ci nawet na drugą stronę ulicy wysłać odległość ani sposób dostarczenia nie mają tu znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą, czy mogę pominąć punkt 3 i od razu od punktu 2 przejść do punktu 4 ?

Punkt trzeci wytrzymałem przez godzinę, więc chyba tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mam wyjątkowe szczęście ale używam Turbo najdłużej z Was, tj. od 19 października.

i żadnej zwiechy nie miałem. Tak na starym i nowym FW.

Skąd przyszło ci do głowy, że najdłużej? Ja po dekoder z serii CLRA poszedłem, gdy tylko dowiedziałem się, że dotarły do pobliskiego APSu. I już od południa 15 października z niego korzystałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mam wyjątkowe szczęście ale używam Turbo najdłużej z Was, tj. od 19 października.

i żadnej zwiechy nie miałem. Tak na starym i nowym FW.

To masz szczescie bo ja mam troche dluzej niz ty i mam zwiechy (wlasnie przed chwila musialem kabel zasilania odlaczyc "inne resety" nie ruszyly go) Juz 3 x z oprogramowaniem Turbo takie akcje.

A panowie z ADB niech wezma sie do roboty bo daje glowe, ze najblizsza aktualizacja cos naprawi i cos innego uwali, ja kurna nie moge odsluchac nagran w DD i do tego musialem ruszyc [beeep]sko z sofy by przywrocic dekoder do zycia!

Ciekawe jak dlugo beda "modernizowac" ten ich nBOK (strefa abonenta - ktora to juz modernizacja?) i czy zacznie to dzialac tak jak powinno!

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawo Europejskie UE nie zezwala na podpisywanie umów na odległosc dłuzszych niz na rok. No i teraz zalezy od interpretacji. Nka uznaje ze to na odleglosc ale np. orange moze miec jak to w Polsc bywa swoja interpretacje i powie ze podpisałes odbierajac własnorecznie wiec nie było zadnej odległosci bo kurier stał obok no chyba ze ze trzymales kuriera za drzwiami a sam byles w mieszkaniu, ha ale biada ci jak kurier wtedy stal na wycieraczce bo wycieraczka to przeciez integralna czesc twojego mieszkania i wtedy tez nie było odleglosci ale wtedy mozesz sie kłocic ze przekazales wycieraczke społdzielni no bo korytrz sprzata dozorczyni no i wtedty wszystko zalezy od tego co powie dozorczyni wiec jaki z tego morał; trzeba zawsze zyc dobrze z dozorczynia nawet jesliby zona miala byc zazdrosna bo najwazniejsze jest w zyciu zeby umowa była jak najkrótsza.

Umowa na odległość to umowa zawarta poza lokalem przedsiębiorcy lub jego przedstawiciela, a wycieraczka, korytarz czy w twoje mieszkanie nie jest lokalem przedsiębiorcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wchodzą USB Sticki . Ciekawe kiedy będą sprzedawane dla obecnych Abo i w jakiej cenie ?

Szkoda tylko, że DVB-T nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie do Płocka też coś dociera z Raszyna, więc też będę brać sticka, jak tylko będzie w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do mnie do Płocka też coś dociera z Raszyna, więc też będę brać sticka, jak tylko będzie w ofercie.

Dociera z Raszyna? Przecież to prawie 100 kilosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał ze Śremu przy mocy nadawania 50kW dociera aż do Wrocławia. Jedna z zalet DVB-T. Niedługo podniosą moc do 100kW i zmienią kanał na 23 (z 39).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dociera z Raszyna? Przecież to prawie 100 kilosów.

Jak spojrzysz na okolice Płocka, to zobaczysz w stronę Wawy zielone plamy. Ja tam właśnie mieszkam i bez problemów odbieram analogową. Ktoś też pisał, że w Kutnie odbiera sygnał cyfrowy a to jest w prostej linii trochę dalej. Życie zweryfikuje, zresztą za 4 miesiące powinienem już być w zasięgu Sierpca.

Edytowane przez igal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sygnał ze Śremu przy mocy nadawania 50kW dociera aż do Wrocławia. Jedna z zalet DVB-T. Niedługo podniosą moc do 100kW i zmienią kanał na 23 (z 39).

No właśnie Arsenal. Mam antenę naziemną ustawioną na Sobótkę (nadajnik Ślęza) i bez problemu mam 4 czeskie kanały DVB-T i kilka radiowych. Myślisz, że po skręceniu na Śrem odbiorę ich sygnał. Mieszam tuż przy granicy miasta (Wrocław) od strony Poznania, zatem całe miasto będzie z tyłu, ale na kierunku anteny Wzgórza Trzebnickie. Skąd masz wiedzę o możliwym odbiorze sygnału Śremu we Wrocławiu?

Ktoś to już przećwiczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, sam już "poszperałem" i okazuje się, że odbiór DVB-T ze Śremu we Wrocławiu jest możliwy. Trzeba mieć trochę szczęścia (brak przeszkód terenowych) i w miarę dobrze dobrany sprzęt. Dziś popróbuję i zobaczę co z tego wyniknie. Skoro moja antena ciągnie czeski sygnał na ppoziomie super, nie widzę powodu, aby nie złapała Śremu.

Wg oficjalnych danych Emitela we Wrocławiu na prezent świąteczny w postaci sygnału cyfrowego nie ma co liczyć.Technicznie są na tyle przygotowani, aby włączyć go choćby dziś, ale tego nie robią. Nie, bo nie.

No cóż, tak to już jest w tym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK, sam już "poszperałem" i okazuje się, że odbiór DVB-T ze Śremu we Wrocławiu jest możliwy. Trzeba mieć trochę szczęścia (brak przeszkód terenowych) i w miarę dobrze dobrany sprzęt. Dziś popróbuję i zobaczę co z tego wyniknie. Skoro moja antena ciągnie czeski sygnał na ppoziomie super, nie widzę powodu, aby nie złapała Śremu.

Wg oficjalnych danych Emitela we Wrocławiu na prezent świąteczny w postaci sygnału cyfrowego nie ma co liczyć.Technicznie są na tyle przygotowani, aby włączyć go choćby dziś, ale tego nie robią. Nie, bo nie.

No cóż, tak to już jest w tym kraju.

Dobra antena kierunkowa zawieszona odpowiednio wysoko, wzmacniacz selektywny i powinno wystarczyć. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez takie osoby jak ty ludzie myśleli, że już jest turbo

[1]

Przecież jasno i czytelnie podałem gdzie i od kiedy były Turbo w połowie października.

Sam napisałeś w październiku, że w niektórych APS-ach są.

Tylko, że tę swoją wypowiedź po paru dniach wykasowałeś.

Tak było czy nie ?

Podałem także telefony jeżeli masz za daleko na Ząbkowską 6 to tam zadzwoń.

[2]

Sprawa softu "Turbo" nigdy nie była przedmiotem moich wypowiedzi.

Nigdy także nie napisałem, że mam go w oficjalnym trybie.

Nie było także w październiku o czym pisać, bo dopiero soft turbo go postawił chyba 04.11.09 "na nogi".

Tu wyłącznie chodzi rzetelność moich i Twoich publicznych wypowiedzi a takimi są posty na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ktos sie oreintuje czy ten Stick USB bedzie współpracował ze starymi recorderami?

Tak, będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...