Skocz do zawartości
hr.susel

MEGA-TEST: Turbodekoder HD z cyfrową nagrywarką od telewizji n

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie właśnie wczoraj działało wszystko po componencie przez onkyo a dzis wyskakuje że jest problem z HDCP :)

N'ke podłączyłem do tv przez hdmi a do projektora przez component. Jak włączę tv to problem znika , wychodzi ze po prostu trzeba wyciagnąć kabel hdmi i pójdzie. Tylko czemu wczoraj działało ?

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz Gmeru, że potrzeb z pięć tygodni na dopracowanie softu w turbo. Naprawdę? Znowu!? Porównanie, że przecież playery HD też tak mają na starcie, jest po prostu niesmaczne. Za możliwość używania Popcorna czy innego WD nie wpłaca się co miesiąc nie tak znowu małych pieniędzy za subskrypcję. Nie dopłaca się za upgrade softu i nie wykłóca o swoje na infolinii. Popcorn to zakupiony sprzęt na własność, używany do odtwarzania wiadomo czego. Dekoder ITI to środek do oglądania wykupionej usługi. Skoro ITI kreuje N jako musthave dla klientów z zasobniejszym portfelem i markę lux, dlaczego po raz kolejny daje doopy i robi z nich beta testerów? Zrozumiałbym, gdyby turbo sporadycznie zawieszał się podczas dużego obciążenia dysku i procka ale wykładanie się na tak podstawowych pierdołach jak nie trzymanie formatu obrazu czy Dolby!? Naprawdę nikt nie sprawdza takich rzeczy?Niemożliwym było wybranie tysiąca abonentów do testowania za darmo przez miesiąc czy dwa by wyłapać takie kwiatki? Żałosne to wszystko i tyle.

Nadal lubicie płacić za niekompetencję innych ludzi? Szkoda mi was, poTURBOwani.

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na promocję FULL z turborecorderem i jak czytam to wszystko to się zaczynam bać :) Będę teraz codziennie czytał czy cokolwiek posuwa się do przodu z tym softem. Może do czasu gdy kurier dostarczy mi tuner większość będzie "naprawiona" :)

Swoją drogą ... wie ktoś jak wygląda procedura "uturbowenia" dostarczonego przez kuriera tunera ? Bo nie spodziewam się by dotarł do mnie wyposażony w najnowszy soft z grafą 3D ?

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale sie nie dziwie ze soft jest niedopracowany. I to zaczyna byc normalne.

To samo jest z samochodami których się już nie testuje tak jak kiedyś bo czasu nie ma. A jakby co zrobi się akcje serwisową.

Więc jakby ktoś chciał idealnego produktu to zapraszam do Nibylandi :)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą ... wie ktoś jak wygląda procedura "uturbowenia" dostarczonego przez kuriera tunera ? Bo nie spodziewam się by dotarł do mnie wyposażony w najnowszy soft z grafą 3D ?

No jak Ci się już aktywuje czekasz spokojnie aż pojawi sie plansza. Przyciskasz ok i dalej czekasz. Minutka może dwie i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie Turbo chodzi szybciej np.

...

Ze stoperem w ręku :) Przełączanie kanałów w Turbo średnio o 0,5 sekundy szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

Nadal lubicie płacić za niekompetencję innych ludzi? Szkoda mi was, poTURBOwani.

To nie jest niekompetencja, tylko premedytacja. Gdyby nie zbliżające się święta to pewnie za 1,5 miesiąca pojawiłby się bardziej dopracowany tuner.

A tak w ogóle to widzisz jakąś alternatywę? Bo ja nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest niekompetencja, tylko premedytacja. Gdyby nie zbliżające się święta to pewnie za 1,5 miesiąca pojawiłby się bardziej dopracowany tuner.

A tak w ogóle to widzisz jakąś alternatywę? Bo ja nie.

spokojnie ludzie , niech nie dzieli nas Tyrbodekoder :)

dla rozładowania atmosfery: W zeszłym tygodniu zamówiłem przez internet Wielką rewolucje i recorder, dziś zmieniłem zamówienie na Turborecorder i hollywod,

i na infolinii sie dowiedziałem ze oba moje zamówienie zostały zrealizowane , więc jedzie do mnie dwa kuriery :)) na pewno dwa bo jeden wyjechał wczoraj a dziś drugi jednemu mam powiedzieć sorry batory... :)

morał z tego taki że lepiej zamawiać przez infolinię , bo szybciej realizują zamówienia, a druga sprawa, po kolejnej rozmowie z infolinią usłyszałem cos takiego: teraz dla każdego dostarczamy nowe Turbodekodery, które są zablokowane, w zależności od opcji, prędzej czy później każdy dostanie nowe menu

ile w tym prawdy.....

no i nie wiem czy nie zostać przy Wielkiej Rewolucji , święta ida.. moze znów jakies promocje np turbooprogramowanie dla wszystkich nawet dla tych z mniejszej promocji..bez kolejnych dodatkowych 13 miesięcy umowy

Wielka rewolucja = 672 zł za całą umowę + dekoder

Holywood = 1423 zł za całła umowe + dekoder

różnicę można przeznaczyć np na Xtreamera i piwo i oglądac .mkv nowsze niż na NfilmHD

ot takie mam przemyślenia :)

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co źle robie, ale dzisiaj na nfilmhd2 leciał Maratończyk i same pojawiły się napisy. Wyłączyłem je, ale po kilku minutach pojwiły się znowu. I tak w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@j23, ty nic nie mozesz z tym zrobic! Musisz poczekac az ITI zdejmie ci "blokade" z napisow.

eh, teraz samoistnie, Turbo zrobil sobie dwukrotny reset z odstepem 5 min - ciekawe dlaczego? :)

Czy z racji tej "atrakcji" softowej moge w ramach rekompensaty cos "wyskrobac" z kwoty, ktora zaplacilem za aktywacje Turbo - dla zasady no bo wychodzi, ze dalem kase, a tu troche nie halo ze sprzetem :)

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak Ci się już aktywuje czekasz spokojnie aż pojawi sie plansza. Przyciskasz ok i dalej czekasz. Minutka może dwie i już.

Wtedy FW turbo ładuje się i trwa to ok 25 minut.

Czyli po drugiej aktualizacji masz full-turbo-firmware.

Może mam wyjątkowe szczęście ale używam Turbo najdłużej z Was, tj. od 19 października.

i żadnej zwiechy nie miałem. Tak na starym i nowym FW.

( ujawniam adres pochodzenia dopiero teraz bo tak się umówiłem: były już w połowie października w APS; Wawa, ul. Ząbkowska 6, o czym niedość, że nikt nie wiedział to jeszcze padały wtedy kategoryczne stwierdzenia "expertów", że produktu jeszcze nie ma)

Ciekawostka: krakowski BOK nie ma do tego APS-u numerów telefonów !

Niezłe.

Więc je podaję: 22 619 79 50, 502 424 092, 604 622 261.

Każdy więc może tam zadzwonić i zapytać od kiedy były Turba, żeby zamknąć temat o tym kto miał wtedy rację.

No i skoro mamy mieć tu pełny Wersal to czekam teraz na magiczne słowo: przepraszam !

Bo się należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna informacja. Pamiętajcie, że zamawiając przez Internet lub infolinię promocję FULL i Hollywood możemy rozwiązać w 13tym miesiącu trwania umowy. Informację potwierdziło mi kilku konsultantów oraz Izolda w jednym z tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą ... wie ktoś jak wygląda procedura "uturbowenia" dostarczonego przez kuriera tunera ? Bo nie spodziewam się by dotarł do mnie wyposażony w najnowszy soft z grafą 3D ?

1. Podłączamy i czekamy aż się wgra soft

2. Włączamy cierpliwość na ekranie aktywacyjnym

3. Czekanie się wydłuża więc telefon do BOK - każą czekać 24 h

4. Nie myślę tyle czekać więc reset

5. Pojawiają się się kanały i "stary" soft

6. Po nocy na czuwaniu aktywuje się nowy soft. Nie ściąga tylko aktywuje bo wersja taka sama (0x7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mam wyjątkowe szczęście ale używam Turbo najdłużej z Was, tj. od 19 października.

i żadnej zwiechy nie miałem. Tak na starym i nowym FW.

( ujawniam adres pochodzenia dopiero teraz bo tak się umówiłem: były już w połowie października w APS; Wawa, ul. Ząbkowska 6, o czym niedość, że nikt nie wiedział to jeszcze padały wtedy kategoryczne stwierdzenia "expertów", że produktu jeszcze nie ma)

Dziwne rzeczy wypisujesz. 15.10 turbo pojawił się w wielu aps-ach i był zwyczajnie do wzięcia z nową umową. Żadna tajemnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam ,czy jest możliwość przyporządkowania w nowym Turbodekoderze w ulubionych do danego programu nr kanału takiego jaki my chcemy?(np do tvn ,nr 8 a nie 3).I widzę że pilot został taki sam jak stary ,czyli źle umiejscowione przyciski które w nocy czasem prowadzą do irytacji(mogli by je zmienić ,żeby łatwiej było obsługiwać )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden problem. Pomimo tego, że mam ustawiony obraz na "rozciągnięty", na kanałach 4:3 ta opcja nie działa. Trzeba wejść w opcje ustawić na obcięci i wrócić na rozciągnięte, wtedy działa. Po powrocie na ten kanał znowu jest nierozciągnięty (nie weim jaki to format cos koło 4:3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtedy FW turbo ładuje się i trwa to ok 25 minut.

Czyli po drugiej aktualizacji masz full-turbo-firmware.

Może mam wyjątkowe szczęście ale używam Turbo najdłużej z Was, tj. od 19 października.

i żadnej zwiechy nie miałem. Tak na starym i nowym FW.

( ujawniam adres pochodzenia dopiero teraz bo tak się umówiłem: były już w połowie października w APS; Wawa, ul. Ząbkowska 6, o czym niedość, że nikt nie wiedział to jeszcze padały wtedy kategoryczne stwierdzenia "expertów", że produktu jeszcze nie ma)

Ciekawostka: krakowski BOK nie ma do tego APS-u numerów telefonów !

Niezłe.

Więc je podaję: 22 619 79 50, 502 424 092, 604 622 261.

Każdy więc może tam zadzwonić i zapytać od kiedy były Turba, żeby zamknąć temat o tym kto miał wtedy rację.

No i skoro mamy mieć tu pełny Wersal to czekam teraz na magiczne słowo: przepraszam !

Bo się należy.

Ciekawe co się należy? Przez takie osoby jak ty ludzie myśleli, że już jest turbo i byli w błąd wprowadzani. Bo był to zwykły recorder bez softu Turbo. Turbo masz od kilku dni. I jeszcze wtedy nie było promocji pod Turbo.... więc kto wtedy brał miał gorzej i jeszcze myślał, że kupił Turbo a tu rozczarowanie w domu (sam tak pisałeś) i dodatkowo robił zamieszanie w APS które nie miało prawa nic wtedy wiedzieć i głupiało o co biega temu kolesiowi. Więc już może nie mazgajmy się jak dzieci o jakieś przeprosiny. Litości....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Podłączamy i czekamy aż się wgra soft

2. Włączamy cierpliwość na ekranie aktywacyjnym

3. Czekanie się wydłuża więc telefon do BOK - każą czekać 24 h

4. Nie myślę tyle czekać więc reset

5. Pojawiają się się kanały i "stary" soft

6. Po nocy na czuwaniu aktywuje się nowy soft. Nie ściąga tylko aktywuje bo wersja taka sama (0x7)

Mam jeszcze do końca miesiąca C+ ( jedną z dwóch umów ) więc cierpliwości mam sporo:) Może sobie aktualizować i aktualizować .... upgade'ować i upgade'ować .... Oby tylko soft poprawili i usunęli te bugi.... Swoją drogą, czy mogę pominąć punkt 3 i od razu od punktu 2 przejść do punktu 4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedna informacja. Pamiętajcie, że zamawiając przez Internet lub infolinię promocję FULL i Hollywood możemy rozwiązać w 13tym miesiącu trwania umowy. Informację potwierdziło mi kilku konsultantów oraz Izolda w jednym z tematów.

Czy na pewno jest to zapisane w umowie którą siĘ dostanie , bo takie gadanie na gębę to ja nie wierzę . Gadać i zapewniać to można a jak dochodzi do np. rozwiązania umowy to ZONK!!!! . MUSI BYĆ CZARNO NA BIAŁYM NA PAPIERZE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być bo taka jest ustawa i przepisy o zawiązywaniu umowy na odległość ( internet , telefon ). Czas trwania umowy 12 miesięcy i okres wypowiedzenia 1 miesiąc. I pomimo, iż w promocji jest napisane 24 miesiące to dotyczy to umów zawieranych w APS. jeśli umowę zawieramy przez telefon lub internet i przywozi nam towar i umowę do podpisania kurier to obowiązuje 12 miesięcy. Jednym słowem możesz wypowiedzieć umowę w promocji FULL tak jak napisał igal. I nie muszą tego potwierdzać ani Tristan , ani Izolda, ani konsultanci w BOK ( ale robią to , w moim przypadku kilka razy podczas rozmowy telefonicznej ) bo takie są przepisy i kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie musi być bo taka jest ustawa i przepisy o zawiązywaniu umowy na odległość ( internet , telefon ). Czas trwania umowy 12 miesięcy i okres wypowiedzenia 1 miesiąc. I pomimo, iż w promocji jest napisane 24 miesiące to dotyczy to umów zawieranych w APS. jeśli umowę zawieramy przez telefon lub internet i przywozi nam towar i umowę do podpisania kurier to obowiązuje 12 miesięcy. Jednym słowem możesz wypowiedzieć umowę w promocji FULL tak jak napisał igal. I nie muszą tego potwierdzać ani Tristan , ani Izolda, ani konsultanci w BOK ( ale robią to , w moim przypadku kilka razy podczas rozmowy telefonicznej ) bo takie są przepisy i kropka.

Jeżeli jest to możlie może ktoś przytoczy jaka to ustawa i nr paragrafu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli jeżeli np zawarłem umowę z Erą przez internet i podpisałem ją przez kuriera to też mogę ją rozwiązać po roku mimo, że jest na 2 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm czyli jeżeli np zawarłem umowę z Erą przez internet i podpisałem ją przez kuriera to też mogę ją rozwiązać po roku mimo, że jest na 2 lata?

też mnie to interesuje, podpisałem w Orange w identyczny sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...