Skocz do zawartości
maxiuca

Onkyo 805 vs. 806 vs. 905 - co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ważne jak wygląda, ważne jakie ma przetworniki.

Owego czasu kupiłem wzmacniacz stereo Alchemist Kraken. Wyglądał strasznie, ale jak grał. Żona nie pozwoliła postawić go w regale i chciała mnie wyrzucić z domu razem z nim .Nie dość, że brzydko wyglądał to miał jeszcze oddzielny zasilacz którego nigdzie nie można było schować. Chowałem go do szuflady

A tak wyglądał:

67b9c8ea3f14d811m.jpg 226001e733aa34b9m.jpg a3b58645d9c386ccm.jpg

Pozdrawiam i życzę zadowolenia z zakupu.

Andrzej S

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie bardzo rozumiem z tym czekaniem, przecież 1007 już jest w sprzedaży:http://www.avland.co.uk/aasp/onkyo/0920/txnr1007/txnr1007.asp

Nie rozumiem tego bajzlu. Niby w 607 zrezygnowali z kopalnianych wejść S-video a w wyzszych z serii xx7 są :)

W końcu 2 wyjścia HDMI..

PS. Fajna strona z pikczerami klocków Onkyo:

http://www.gspr.com/onkyo/_ok_photolib_fr.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andsie1,

dzięki, nie wiem czy to "efekt nowego zakupu", czy efekt prawie 30kg sprzętu, rozbudowanej sekcji zasilającej, lepszy przetworników itp, ale mam wrażenie jakby to Onkyo jednak lepiej bujało moje głośniki :)

A żonie muszę przyznać rację, w tej wersji z tym młotkowanym "frontem" w nieokreślonym kolorze wygląda paskudnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku wzmacniacza i gwarancji na rok to można spróbować. Przez rok wszystkie ew. wady wyjdą na jaw, a jak pogra rok to powinien długo posłużyć.

Widzę że masz sporo doświadczenia z factory refurbished i wnioski są niejednoznaczne. Ale faktycznie jeżeli wytrzyma jeden rok to powinien nadal służyć dobrze. Ewentualny zakup byłby dokonany u autoryzowanego sprzedawcy, więc obaw o oryginalność raczej nie ma. Chyba na gwiazdkę trzeba zrobić sobie prezent. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli od oficjalnego dystrybutora, to bym zaryzykował. Zwłaszcza, że to bardzo dobra cena za ten klocek.

Z tymi produktami factory refurbished to jest tak, że jeżeli wszystko pójdzie tak jak jest w założeniu, tzn. wada zgłoszona przez klienta zostanie zidentyfikowana i naprawiona to wtedy taki produkt, jest w pewnym sensie lepszy niż nowy, bo prawdopodobieństwo (czysto statystyczne), że jeszcze raz się popsuje jest niewielkie. Niektórzy, zwłaszcza w USA, gdzie to jest bardzo popularne, kupują tylko takie factory refurbished produkty.

Z drugiej strony jest niebezpieczeństwo, że serwisowiec nie znalazł żadnej wady, a że w krajach takich jak USA czy UK można oddać produkt bez większego problemu tłumacząc się że coś tam nie działa (i dostać zwrot pieniędzy) to do producenta trafia mnóstwo w pełni sprawnych produktów, to pewnie serwisanci często robią tylko jakiś standardowy zestaw testów i jeżeli urządzenie je przejdzie to zostaje dopuszczone do sprzedaży. Niestety w przypadku wad "ukrytych" nie da się ich zidentyfikować normalnymi procedurami. No ale po to jest gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O maxiuca witaj w klubie Onkyo :-). Ja swojego 905 tez katuje juz troszke czasu i nie moge powiedziec na niego zlego slowa. Na samym poczatku mialem problem z wejsciami HDMI ale po wizycie w serwisie, gdzie wymienili mi expresowo (1 dzien) caly modul we-wy wszystko smiga jak sie patrzy.

Jesli chodzi o design to faktycznie wyglada nieciekawie ale nadrabia za to tym jak gra. Power w nim jest potezny. Mam pod niego podpiete KEF-y, ktore sprawdzalem w roznych konfiguracjach: bi-amping, bi-wiring (front). Muzyczka gra w sposob spokojny i naturalny, natomiast jak odpalisz kino domowe to kapcie z nog. Moje maluchy uwielbiaja ogladac bajki z efektami specjalnymi. Dwa wyjscia HDMI w tym modelu niestety mozesz tylko uzywac wymiennie. Albo Main albo Sub, nie da rady wypuscic tego samego sygnalu jednoczesnie na obu wyjsciach. To najzwyklejszy matrix wiec nie uda sie to. Moze w nowyszych modelach cos innego wymysla :-). Jesli chodzi o temperature pracy to jesli nie bedziesz go katowal to temperatura bedzie sie ksztaltowala na poziomie srednim. Musisz jednak sie przyzwyczaic do wyzszych rachunkow za prad po 1 miesiacu uzytkowania tego kolosa :-).

Ceny tego klocka widze trzyma sie bardzo dobrze i nie spada ponizej 4 kola (model black) co samo mowi za siebie. Ja swojego legal in Poland wyrwalem za niecale 4 kola jakis czas temu. Znajomym tez kupowalem te modele (u jednego gra juz grubo ponad 2 lata w salonie 100m kwadratowych i zero problemow, a jak daje czadu to glowa mala :-).

A tak wogole to zycze ci udanego uzytkowania.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxiuca

Jak emocje opadną to napisz jak skonfigurowałeś połączenia z procesorem, TV i projektorem.

AS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak emocje opadną to napisz jak skonfigurowałeś połączenia z procesorem, TV i projektorem.

Najpierw mi muszą odesłać procesor z USA, bo od miesiąca siedzi w serwisie ;)

Mieli do piątku albo go naprawić albo wymienić ale się nie odzywają :o

Tak więc na razie zacząłem korzystać z usług Reona... A że implementacja w tym Onkyo jest cienka to wiele on nie daje (ale i tak jest lepiej niż bezpośrednio TV)

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czemu wszyscy najeżdżają na wygląd Onkyo, mi się bardzo podoba, no ale wygląd to kwestia gustu, więc nie ma co się nad tym rozwodzić...

co do sprzętu, bezsprzecznie jego waga (30 kg) dzięki potężnej sekcji wzmacniającej 1000 WATT to główny atut Onkyo,

na tym poziomie cenowym to mistrz mocy (średnio 2x więcej mocy od alternatywnych klocków), stąd jego temperatura i wyższe rachunki za prąd :)

ale wiesz dobrze jak to ciągnie, pamiętasz u mnie na Kung Fu Panda, berety, kapcie i kalesony spadają...masakra, uwielbiam go za to.

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że design to kwestia gustu. Ale ten wyświetlacz... Koloru, rozdzielczości i czcionki nie zmienili od co najmniej dziesięciu lat:

Onkyo-TX-DS939-AV-5-1-Receiver-10-numara__19568853_1.jpg

Mam 3 kompy z zasilaczami o mocy w sumie ponad 2kW, plazmę i notorycznie zapominam gasić światło a H/K miał nominalnie 930W. Chyba procentowo większego przyrostu nie zauważę.

No i zaoszczędzę na mikrofalówce, bo od wczoraj posiłki podgrzewam na Onkyo. Bardzo praktyczne rozwiązanie, nie trzeba się sprzed telewizora do kuchni ruszać :)

A swoją drogą to ktoś rozgryzł dlaczego Reon nie ma radiatora i dlaczego ten wzmak najbardziej grzeje się nie tam, gdzie człowiek się tego spodziewa, tylko nad sekcją wideo i innych płytek z chipami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie mam 905 tylko 805, ale przy sredniej glosnosci pobiera okolo 170-200 watt.

Tak wiec czy to czasem nie jest tak ze 800Wat to pobiera przy pelnej glosnosci i jeszcze jak wszystkie kanaly graja.

Ale przeciez na full to nawet przy 60mkw trudno wytrzymac, zreszta powyzej 0 nigdy nie podglasnialem no moze na chwile.

W 40m salonie najczesciej mam pomiedzy 35-45 .

Naporstujecie mnie jezli sie myle, ale sprawdzalem na 2 licznikach pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Onkyo-TX-DS939-AV-5-1-Receiver-10-numara__19568853_1.jpg

Jeszcze się męczysz z tym 939 bez DTS-u , czy fota archiwalna ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fota archiwalna i nie moja. Chodziło o to, że w 905, które niedawno kupiłem nie tylko design jak z lat 90-tych ale i wyświetlacz jest taki sam jak w produkcie sprzed lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...