Skocz do zawartości
  • 0
BrinX

Sony KDF-E42A11E - czyzby lampa?

Pytanie

Witam serdecznie parę dni temu popsuł mi się Sony KDF-E42A11E, wezwałem znajomego technika od TV ale i on nie był w stanie nic zaradzić ani właściwie zdiagnozować. Objawy są takie:

Odpalam telewizor, ładuje się jakieś 30-40 sekund co jest u niego standardem działa kilkanaście sekund i gaśnie wyświetlając błąd za pomocą diody odpowiedzialnej za stan telewizora. Dioda najpierw miga 2 razy na czerwono potem już trzy razy i tak cały czas. Mozliwe, że jest to problem z lampą ale jako, że Tv jest po gwarancji to naprawa droga a nim sprowadzę lampę chciałbym się upewnić czy to na pewno to. Może jest ktoś z Warszawy z takim telewizorem i chciałby pomóć koledze z forum dobrą rada lub przyjechać za 6-pak browara ze swoją lampą do sprawdzenia TV.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

z jakiego rejonu warszawy jestes?

wkrótce otrzymam nową lampę i będę ją wymieniał, mimo, że stara jeszcze działa, więc będzie wolna, mogę pożyczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

grzebałeś coś przy lampie?

po wymianie na nową miałem dokładnie taki sam efekt. znalazłem na sieci odpowiedź, że lampa musi dociskać taki bzdyczek, więc wyjąłem ją i długim patyczkiem wcisnąłem bzdyczek, włożyłem lampę i hula :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hm, nie pamiętam czy przez zdarzeniem lampa byla wyjmowana. Próbowałem wczoraj ale nie bardzo wiem o który przycisk chodzi. Zrobiłem zdjęcie środka oraz nakręciłem krótki film odnośnie mojego problemu.

ZDJĘCIE: th_IMG_1871.jpg

Edytowane przez BrinX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hmm... spróbuj to co ja zrobiłem

to ten switch, wciśnij go czymś długim, tak żeby "kliknął" i włóż lampę solidnie (tak ją dociskając, żeby nie było mowy o żadnych luzach) no i oczywiście osłonę lampy załóż i przekręć blokadę:

img1871g.th.jpg

jak to nie pomoże to mogę Ci pożyczyć swoją starą lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety kilkukrotnie próbowałem wcisnąć ale jakoś nie klika docisnąłem najlepiej jak umiałem i nadal kiszka. Jeśli nie było by problemem pożyczenie lampy byłbym naprawdę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

z lewej strony switcha wciskałeś? w ogóle cosik się rusza, czy wciśnięty na stałe?

jeśli się nie rusza, to musisz go lekko czymś wyciągnąć. grzebiąc w sieci natknąłem się na opis kolesia który musiał go wyciągnąć, żeby ten błąd zniknął.

możliwe też że się zapadł na amen.

co do lampy, pisz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

przycisk sie rusza ale nie "klika", masz moze link do tego opisu

wysylam tez wiadomosc na proiv w sprawie lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...