Skocz do zawartości
Dref

Jaką ustawić rozdzielczość?

Rekomendowane odpowiedzi

Praktycznie problem rozdzielczości przewija się przez dziesiątki wątków, ale w masie tych informacji nie mogę znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania. Wiem, że wyjdę na dyletanta, ale chcę zrozumieć jak to działa.

Do TVIX-a podłączyłem TV LCD-42XD1E kablem HDMI.

Założyłem, że na TViX mam ustawić sztywne parametry wyjścia podebrane do tego urządzenia - czyli najlepsze dostępne: 1080p

Rozumiem, że TViX czyta obraz zapisany w najróżniejszy sposób; z różną rozdzielczością (720p, 1080i..), I/P, fps etc.

Założyłem, że zadaniem TViX-a jest przekodowanie rozdzielczości i częstotliwości klatek do tych jakie mają być na wyjściu (ustawione w set-upie).

Lektura wielu postów sugeruje mi, że to nie jest tak. Praktyka także...

Jeszcze większy mętlik w głowie zrobiła mi nowo dodana opcja "native resolution" w TViX-ie.

Zaś w instrukcji telewizora doczytałem się, że możliwe jest ustawinie I/P oraz że, jest dedykowana funkcja "tryb filmu - 24/25 klatek".

Szanowni Forumowicze - proszę wyjaśnijcie mi jak to działa, please...

Jakie ustawienia mam stosować?

Czy zmieniać pod konkretny film? Jak uzyskać informację o formacie filmu?

Czy zmieniać częstotliwośc obrazów po stronie TViX-a czy telewizora? Czy da się to zrobić?

Poza tym, czy jest to gdzieś to jakoś opisane? Próbowałem przebrnąć przez strony typu 100fps, ale nie ma tam praktycznych informacji przydatnych dla takiego laika jak ja.

Pozdrawiam

Dref

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze poprostu wybrac ustawienia auto :( i obraz bedzie wyświetlany poprostu w takiej rozdzialce jaki jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli w TViXie ustawisz na sztywno wyjscie 1080p to niezaleznie co bedzie odtwarzane tvix zrobi konwersje do takiej rozdzielczości. Jesli ustawisz "native resolution" to obraz z tvix'a będzie przesyłany do tv dokładnie w takiej rozdzielczości w jakiej jest materiał źródłowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli w TViXie ustawisz na sztywno wyjscie 1080p to niezaleznie co bedzie odtwarzane tvix zrobi konwersje do takiej rozdzielczości. Jesli ustawisz "native resolution" to obraz z tvix'a będzie przesyłany do tv dokładnie w takiej rozdzielczości w jakiej jest materiał źródłowy.

Dziękuję za radę, ale po ustawieniu "native resolution" TViX wywala się na materaiale, który poprzednio odtwarzał bez problemu. Widzę, że jedynym rozwiązaniem będzie zamówić konsultację u któregoś z guru. Możecie kogoś polecić?

Dref

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw na sztywno 1080p. Jako, ze połączenie jest czysto cyfrowe, tv nie przeskaluje obrazu jesli ustawisz "native resolution" i tvix czasami bedzie sie wywalał jesli materiał bedzie miał nietypową rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. pobieżnie sprawdziłem funkcję native resolution i chyba jest z nią coś nie tak,patent super na to czekałem ale jeszcze nie działa jak powinien pewnie niedługo to naprawią.Slawko dobrze myślał ale trochę źle napisał , funkcja native resolution zmienia rozdzielczość na życzenie ...po co ? a no po to (znajdź temat "100Hz z TVIX czemu nie"), test należy przeprowadzać siedząc w normalnej odległości od ekranu ,obraz sd skalowany przez tvixa jest po prostu denny i tu z pomocą przychodzi native resolution i wedle życzenia zmienia rozdzielczość niezależnie od wyjściowej urządzenia. Oczywiście 100hz w temacie z nawiasu to bajer, po prostu obraz sd gdy dekodowany jest przez tvix a skalowany przez telewizor pozbawiony jest niemal całkowicie dokuczliwego judderu (wszystko zależy od tv),coś na miarę 100hz motionflow sonego. Szkoda tylko że działa to w ten sposób jedynie z obrazem sd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście 100hz w temacie z nawiasu to bajer, po prostu obraz sd gdy dekodowany jest przez tvix a skalowany przez telewizor pozbawiony jest niemal całkowicie dokuczliwego judderu (wszystko zależy od tv),coś na miarę 100hz motionflow sonego
ja nie mam problemu z żadnym materiałem. mam na sztywno 1080p, auto 24Hz zarówno w PAL jak i NTSC, i wszytko jedno jaki materiał, czy 24Hz, czy 25Hz, czy 30Hz, nie ważna rozdzielczość, nie ważne czy plik .avi, czy m2ts,czy mkv, czy obraz iso czy struktura BD.

ustawienia:

audio - digital

DTS audio - digital

TV standart - PAL

auto switch - NTSC/PAL/1080p24Hz

24Hz Auto BCS - on

native resolution - off

TV type - 16:9

Video port - HDMI

HDMI audio - on

HD audio pass trough - on

Video out mode - 1080p

Luminance level - auto ( tu jak na sztywno ustawiam 0-255 to na których filmach(obraz) pojawia sie s kilkunastosekundowym opóźnieniem i jest bardzo rozjasniony, w auto tego nie ma-filmy są z poziomem 0-255.

Oczywiście sygnał idzie przez amplituner (w podpisie)

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam problemu z żadnym materiałem. mam na sztywno 1080p, auto 24Hz zarówno w PAL jak i NTSC, i wszytko jedno jaki materiał, czy 24Hz, czy 25Hz, czy 30Hz, nie ważna rozdzielczość, nie ważne czy plik .avi, czy m2ts,czy mkv, czy obraz iso czy struktura BD.

ustawienia:

audio - digital

DTS audio - digital

TV standart - PAL

auto switch - NTSC/PAL/1080p24Hz

24Hz Auto BCS - on

native resolution - off

TV type - 16:9

Video port - HDMI

HDMI audio - on

HD audio pass trough - on

Video out mode - 1080p

Luminance level - auto ( tu jak na sztywno ustawiam 0-255 to na których filmach(obraz) pojawia sie s kilkunastosekundowym opóźnieniem i jest bardzo rozjasniony, w auto tego nie ma-filmy są z poziomem 0-255.

Oczywiście sygnał idzie przez amplituner (w podpisie)

No właśnie, jak współpraca Yamahy z Dvixem? HDMI rozumiem puszczasz do niej. Jak z rozumieniem formatów ze wszystkich mkv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie nie narzekam, działa bez problemowo.

Tak połaczenie jest tylko po HDMI, dokładnie tak:

tvix ->hdmi->yamaha->hdmi->tv i tylko tak. Wszystko pracuje bez zastrzeżeń. Co do odtwarzania mkv, to jeszcze nie miałem materiału którego nie dałoby sie odtworzyć. krótko mówiąc włączam i ogladam.

Jesli chcesz wiedzieć więcej o jaki dokładnie format Ci chodzi to pytaj. Sprawdzę czy taki mam i odpisze.

na razie znalazłem:

profil=unknow@3,1 (High@L3,1) CABAC /5 ref frame

profil=unknow@4,0 (High@L4,0) CABAC /3../5 ref frame

profil=unknow@4,1 (High@L4,1) CABAC /3../4../5 ref frame

profil=unknow@5,1 (High@L5,1) CABAC /8../9../11 ref frame

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...