Skocz do zawartości
pomierski

Instalacja XBMC na ubuntu - kilka niewiadomych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, od niedawna zainteresowałem się media center na linuxa czyli xbmc, zainstalowałem najnowszą wersję i niby wszystko ok ale, nie mam możliwości dodawania pluginów z poziomu xbmc oraz skrypty nie działają a już nie mam mowy o jakim automatycznym łączeniu się z xbmc z update czy innymi. To był jeden problem, następny ale ważny to nie działający pilot medion x10, działał przez moment ale nie prawidłowo, doinstalowałem lirc i pilot działa ale tylko podczas sprawdzania po wydaniu komendy irw a tak w systemie i w samym xbmc nie działa.

Czy może mi ktoś to wytłumacyć bo zaczynam tracić cierpliwość a testuje to już jakieś dwa tygodnie.

Dzięki za odp.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lirca to edytowałes plik Lirmap.xml (/usr/share/xbmc/system?

Jezeli nie to musisz to zrobic.

<remote device="nazwa twojego pilota z lirc.conf">

<play>przycisk</play>

Co do dodawania pluginów.

Sciagnij sobie SVN_Repo_Installer

http://xbmc-addons.googlecode.com/sv...ller_1.3.1.zip

Rozpakuj i wrzuc do katalogu domowego/.xbmc/plugins/programs

Pozdr.

Edytowane przez grzegorz_76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. ale nadal nic, faktycznie nie dodałem tej nazwy w tym pliku xml ale jak to zrobiłem to i tak nie działa, co do tego dodatku do programów to był tam ten programik. Nadal nie wiem co tu zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama nazwa jeszcze nic nie da.

musisz zobaczyc w lirc.conf jaki klawisz jak sie nazywa.

U mnie nie jest np. tak:

begin codes

KEY_PLAY 0x2881d5b700000201

KEY_POWER 0x289115b700000201

wtedy wpisuje w lircmap w miejsce: <play>KEY_PLAY</play>

Jeżeli w konsoli dajesz komende irw i wyswietlaja ci sie kody z pilota to znaczy ze wszystko jest ok i pozostaje tylkowyedytowac ten plik.

Edytowane przez grzegorz_76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie pomyślałem jak by postawił od nowa ubuntu i xbmc ale bez instalowania lirc? zaraz po instalacji pilot działa ale kiepsko i wtedy przerobił plik xml w systemie xbmc? troche pracy ale może wreście jeden z wielu problemów uda się rozwiązać.

inne problemy to:

-dzwięk po hdmi w ati radeon 2600xt

-pluginy

-skrypty

ale to potem hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sama nazwa jeszcze nic nie da.

musisz zobaczyc w lirc.conf jaki klawisz jak sie nazywa.

U mnie nie jest np. tak:

begin codes

KEY_PLAY 0x2881d5b700000201

KEY_POWER 0x289115b700000201

wtedy wpisuje w lircmap w miejsce: <play>KEY_PLAY</play>

Jeżeli w konsoli dajesz komende irw i wyswietlaja ci sie kody z pilota to znaczy ze wszystko jest ok i pozostaje tylkowyedytowac ten plik.

No ok zaraz tak przerobie jak napisałeś, tylko w afekcie odinstalowałem lirc, zaraz go postawie od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróboj najpier wyedytowac ten plik lircmap.xml.

ja mam wszystko pod opensuse takze xbmc z lircem dziala dobrze.

co do ati to ci nie pomoge przesiadlem sie na nvidie i problemy pod linuksem zniknely :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróboj najpier wyedytowac ten plik lircmap.xml.

ja mam wszystko pod opensuse takze xbmc z lircem dziala dobrze.

co do ati to ci nie pomoge przesiadlem sie na nvidie i problemy pod linuksem zniknely :)

Dzięki, też już mam dosyć tej karty myślę ją zmienić. A jak myślisz co to może być z tym SVN_Repo_Installer że nie działa? kurde troche to pokręcone postawiłem xbmc na viste i tam działa wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jakim sensie nie dziala?

jak wejdziesz w ten program to wyswietlaja ci sie grupy co chcesz zainstalowac (xbmc-addons, xbmc-scripting itd)?

Edytowane przez grzegorz_76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w jakim sensie nie dziala?

jak wejdziesz w ten program to wyswietlaja ci sie grupy co chcesz zainstalowac (xbmc-addons, xbmc-scripting itd)?

\no własnie nic mi się nie wyświetla w xbmc

ale chcę na moment wrócić do tego pilota, w nazwie tzn w remote device to mam wpisać nazwę pilota czy nazwe pliku z lircd.conf bo u mnie po zainstalowaniu lirc mam tak że w tym pliku lircd.conf mam podaną scieszkę do katalogo z pilotami u mnie jest atiusb i tam mam dopiero muj plik z konfiguracją pilota o nazwie lircd.conf.atilibusb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w tym pliku lircd.conf.atilibusb powinienes miec cos takiego :

# nb: most codes appear to come in with an initial keypress value, as well as

# a "this key is no longer being pressed" value, which is "key | 0x00004000"

begin remote

name Antec_Veris_RM200 - ja mam to wpisane jako remote device

bits 64

eps 30

aeps 100

Najwazniejsze to sa raczej te kody zeby je wpisac

Co do pluginu to rozumiem ze siec ci dziala :)

Moze nie masz wszystkich pakietow zainstalowanych.

Sproboj tego svn repo installer co w linku podalem u mnie on dziala.

Edytowane przez grzegorz_76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w tym pliku lircd.conf.atilibusb powinienes miec cos takiego :

# nb: most codes appear to come in with an initial keypress value, as well as

# a "this key is no longer being pressed" value, which is "key | 0x00004000"

begin remote

name Antec_Veris_RM200 - ja mam to wpisane jako remote device

bits 64

eps 30

aeps 100

Najwazniejsze to sa raczej te kody zeby je wpisac

Co do pluginu to rozumiem ze siec ci dziala :)

Moze nie masz wszystkich pakietow zainstalowanych (perl i takie tam)

Sproboj tego svn repo installer co w linku podalem u mnie on dziala.

pilot smiga, faktycznie teraz tylko pozmieniac klawisze w xml, ale hehhhe, za szybko dziala pilot tzn jak klikne to skacze nawet cztery razy i w samym ire tescie taz mam tak ze po nacisnięciu jednego klawisza pokazuje cztery razy ten sam kod, co to za diabelstwo i jak to zmienic może i to wiesz. Dzięki za cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze się zapytam, jaką masz karte graficzną? bo chcę zrezygnować z tej ati ale nie wiem jaką grafe kupić, działają Ci filmy hd i czy hdmi na tej co masz działa? obraz razem z dzwiękirm o to mi chodzi z tym hdmi.

Dzięki

Witam, może mi ktoś jeszcze powiedzieć czemu nie mogę z poziomu xbmc uruchamiać pluginów? tzn nawet ich tam nie ma!. W katalogu gdzie mam xbmc tzn /usr/share/xbmc/ nie było wogóle katalogu plugins oraz skrypty. Czy są może gdzieś indziej w linuxie? Sam stworzyłem te foldery i w plugins/programs umiesciłem w nim SVN Repo Installer ale nadal nić się nie zmieniło w xbmc. Może to być wina pythona w linuxie? mam zainstalowanego linuxa ubuntu 9.04 64bit.

mam jeszcze pytanko, jaki masz system i skąd instalowałeś xbmc chodzi mi cały czas oto by te pluginy i aktualizacje chodziły bo ja instalowałem z tego http://xbmc.org/wiki/?title=HOW-TO_install...on_step-by-step no jak już wiesz nie mam działających pluginów i kryptów.

a może Ty Janek_pl pomożesz mi troche z tym moim problemem? widze na forum że jesteś nieźle oblatany w tym xbmc.

Z góry dzięki za jakąś wskazuwkę.

Jeszcze jedne post i będzie BUBU...Następnym razem edytuj swoje posty

Edytowane przez pomierski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

SVN Repo Installer musi umiescic w katalogu bodajze programy ale w swoim katalogu domowym /home/nazwa uzytkownika/.xbmc/plugins/programs.

Karte mam 8400GS i wszystkie filmy HD mi dzialaja praktycznie nie obciazajac dodatkowo procesora.. Dzwiek mam podlaczony z karty dzwiekowej do amplitunera.

Moj system to opensuse 11.0

Obudowa Antec Fusion Remote - czarna

Skiny sciagam normalnie ze stron i wrzucam do /usr/share/xbmc/skin

Tylko musisz uwazac bo niektóre skiny dzialaja dobrze tylko z najnowszym xbmc (svn).

Pozdr.

Edytowane przez grzegorz_76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam, dzięki za odp, właśnie kupiłem taką kartę rano zaraz ją przetestuje.

Właśnie stawiam sobie wszystko od nowa na nowym dysku, już mam nadzieję że na gotowo i myślę że już mi te przeklęte pluginy zadziałają

Jeszcze mam pytanko w jaką to obudowe sobie wrzuciłeś?

a dodatkowe skiny to skąd pobierasz? wpisałeś w "źródła oprogramowania" ścieszkę z kąd ma pobierać?

Jesteś wielki, wreście wszystko śmiga moge teraz tylko po sieci udostępnić dyski i mam złozony ten media center

Co do gafiki to faktycznie o niebo lepiej i szybciej wszystko działa, jednak ati to sie nie nadaje do linuxa

Teraz pytanko odnośnie zawartości media cente, tzn. filmy najlepiej mieć w luzem czy posegregowane w oddzielnych folderach? pytam bo troche info znalazlem na google ale zdania są podzielone.

Pojawił się nowy problem, już wcześniej był też, chodzi o głos po wyłączeniu i włączeniu xbmc nie amm głosu. Zeby głos się pojawił muszę wejść na pulpit w linuxie i ręcznie nieraż odgłosić a nieraz wybrać z listy urządzenie. Jak to zrobić na stałe by działało w xbmc zawsze?

Edytowane przez pomierski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Segregowanie filmow to juz zalezy od ciebie mozesz sobie sam wyprobowac co ci bedzie lepiej pasowac.

Jezeli chodzi o dzwiek to troche nie rozumiem problemu. Masz 2 karty dzwiekowe? W xbmc nie mozesz podglosic?

Wyskakuje ci jakis blad?

To jak 2 raz odpalisz to jakpodglaszasz to sie nic nie dzieje tak?

a jak podglosisz w xbmc na maxa to jak wyjdziesz z xbmc to suwaki glosnosci w mixerze tez sa na maxa?

moze musisz ustawic w mikserze glowny kanal glosnoci inny.

a ten glosniczek przekreslony masz tez po uruchomieniu systemu? Zwroc uwage ze w xbmc glosnos na 0 to jest max a -100% to jest min. (przynajmniej ja tak mam )

Spróbuj tego co pisze Szamot83

5. Ustawianie poziomu głośności systemu.

Wpisujesz:

sudo alsa reload

sudo alsactl init

Wyskoczy znaleziona karta dźwiękowa.

Następnie wpisz:

alsamixer

i ustal poziomy głośności na poziomie, na którym chcesz, aby ustawiały się po starcie systemu. Strzałkami w lewo - prawo wybierasz suwaki, góra - dół zwiększasz, zmniejszasz głośność, spacją wybierasz ustawienia, klawisz "Esc", to wyjście z programu.

Aby system zapamiętał na stałe poziom głośności - wpisujesz:

sudo alsactl store

Poszukaj jeszcze na forum ubuntu bo to raczej nie wina xbmc.

Tak rmvb tez mi przycina.

CPU ~36 a grafika ~60stC

Edytowane przez grzegorz_76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie błąd nie wyskakuje, mam jedną kartę dzwiekąwą poprostu odpalam mam dzwiek wyłączam i włączam dzwięku nie ma.

no właśnie jak w xbmc dam na maxa i nadal nie mam glosu wychodze z xbmc i wchodze na pulpit ubuntu to widze że suwaki sa na minimum i głośniczek przekreślony i tak jest ciągle ja dam na maxa a on sam na minimum.

heheh tyle to wiem ze w xbmc jest troszke inaczej. Tak zaraz po uruchomieniu i wejsciu w pulpit ubuntu ten glośnik jest przekreślony.

Dzięki, sprawdze potem bo teraz buduje tunel powietrzny do karty graficznej.

To niestety nie pomogło, ale zato pomogło usunięcie pulseaudio z systemu.

Wszystko ustawione, prawie mam jeszcze pytanko czy działają Ci dobrze fimy w kodeku rmvb? bo mi sie przycinaja.

Nie grzeje Ci się to wszystko za bardzo?

Mam kilka jeszcze problemów z xbmc, nikt mi zabardzo nie odpowiedział na ten problem, to zapytam się Ciebie bo jesteś obyty z tym xbmc.

a mianowicie jak mam odpalonego xbmc i oglądam film chcę zobaczyć informacje o zużywanym systemie podczas oglądania wciskam "o" i restartuje się xbmc, tosamo się dzieje gdy wybiorę podczas oglądania filmu zakładkę ustawienia dzwięku robi się restart, ta zakładka z dzwiękiem działa tylko podczas oglądania filmów z dvd. Wcześniej to mi działało wcześniej tzn. jak testowałem różne instalacje xbmc.

Następny problem to taki że jak robie zamknij i wybieram restart to raz się restartuje xbmc a raz przechodzi do logowania i wyboru sesji linux.

Czy ktoś wie co to za problemy

Edytowane przez pomierski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...