Skocz do zawartości
goldi69

Kilka pytan nowego uzytkownika m6500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od piatku mam m6500, mam kilka pytan odnosnie tego sprzetu.

1. czy to normalne ze nie widzi zdjec jak sa w wyzszej rozdzielczosci (np.5mpix)

2. czy to normalne ze nawet jak sa mniejszej to czasami nie wszystkie zdjecia wyswietla

3. czy po lanie przez FTP film 8gb przezuca sie 30min (po USB ok.8min)

4. co moze byc nie tak, skoro po ftp mi sie laczy z TVIXem ale w druga strone jak (mam odpalonego Netshara) chce bezposrenio z laptopa (vista home) cos zestreemowac to nie widzi go wogole TVIX

5. czy jest mozliwosc jak mam net Aster podpiety do Routera wi-fi zeby bezprzewodowo sie laptop z TVIXem przez router komunikowal?

6. jest gdzies dokladnie wytlumaczone jak radia internetowe podpiac?

7. czy TVIX obsuguje Youtube itp jak PH?

thx za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

od piatku mam m6500, mam kilka pytan odnosnie tego sprzetu.

1. czy to normalne ze nie widzi zdjec jak sa w wyzszej rozdzielczosci (np.5mpix)

2. czy to normalne ze nawet jak sa mniejszej to czasami nie wszystkie zdjecia wyswietla

3. czy po lanie przez FTP film 8gb przezuca sie 30min (po USB ok.8min)

4. co moze byc nie tak, skoro po ftp mi sie laczy z TVIXem ale w druga strone jak (mam odpalonego Netshara) chce bezposrenio z laptopa (vista home) cos zestreemowac to nie widzi go wogole TVIX

5. czy jest mozliwosc jak mam net Aster podpiety do Routera wi-fi zeby bezprzewodowo sie laptop z TVIXem przez router komunikowal?

6. jest gdzies dokladnie wytlumaczone jak radia internetowe podpiac?

7. czy TVIX obsuguje Youtube itp jak PH?

thx za odpowiedz

Witam,

1. Nie, regularny soft, np. 1.3.137 bez problemu wyświetla również dużo większe (np. z EOSa - 10Mpix). Późniejsze release, jak 1.3.158, 168 mają w ogóle problemy z poprawnym wyświetlaniem, np. SlideShow działa dobrze dopiero po powtórnym uruchomieniu.

2. Przy małych rodzielczościach może mieć problem z obracaniem zdjęć przy SlideShow, proponuję sprawdzić poprzednie wersje softu, np. stabilną 1.3.125. Przy 1.3.137 takie coś mi się nie zdarzyło. Tvix ogólnie miewa problem z wyświetlaniem niektórych zdjęć jako ikony, nie znalazłem jednak reguły dlaczego tak się dzieje.

3. Tak, zdecydowanie polecam zmianę routera na 1000Mbps.

4. Sprawdź czy Netshare jest nie tylko uruchomiony, ale też ma włączony sharing (sam się na początku na to nabrałem...), Sprawdź IP w tvixie - dobry router sobie z tym radzi, ale tvix ogólnie miewa problemy z DHCP. Czasem lepiej skonfigurować sieć ręcznie. Koniecznie pingnij PC z tvixa. Sprawdź też uprawnienia dostępu do sharowanego katalogu w PC.

5. Jak rozumiem tvix po kablu - laptop po WiFi. Dla FTP powinno zadziałać bez problemów. Dla Netshare trzeba wówczas zmienić IP w tvixie do sharowanego PC - Karta WiFi ma oczywiście inne IP.

6. Gdzieś czytałem, że wystarczy odpalić w tvixie link shoutcastowy, ale nie sprawdzałem. Gdyby Tobie się udało, chętnie poczytam.

7. Też nie sprawdzałem, ale może ktoś z forumowiczów nam podpowie...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a to normalne ze TVIX sie odpala ok 1min (polowe tego sie BOOTuje a polem LOADinguje)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Twój komputer odpala sie w sekundę ? Przecież to taki rodzaj kompa na linuxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a Twój komputer odpala sie w sekundę ? Przecież to taki rodzaj kompa na linuxie.

hehe

no wsumie prawda, ale gdzies przegladajac strony ktos pisal ze nie bootuje mu sie po wgraniu nowego softu, a przedchwila liczylem to 68sek mi sie odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe

no wsumie prawda, ale gdzies przegladajac strony ktos pisal ze nie bootuje mu sie po wgraniu nowego softu, a przedchwila liczylem to 68sek mi sie odpala.

Ten ktoś miał pewnie na myśli, że tvix sam mu się już nie (re)bootuje na np. jakimś trudniejszym do odtworzenia materiale pozaktualizowaniu softu... Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...