Skocz do zawartości
ruskiszczytno

EGreat EG-M34A VS POPCORN HOUR A110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, zapewne zaraz będą wypowiedzi ze podobne tematy już były i że słabo szukam na forum ale przymierzam się zakupić jakiegoś NMTka i zastanawiam się który będzie bardziej funkcjonalny oraz mniej zawodny. Zależy mi na wypowiedziach osób które posiadają takie urządzenia.

Więc tak posiadam telewizor 32 sony i niestety jeszcze z jednym HDMI na którym mam podłączoną eNke. Wiec zostaje mi podłączyć NMT na Component Y/Pb/Pr.

1. Wiec tak pierwsze pytanko jak wypadają obydwa urządzenia na podłączeniu Componenta ( występują jakieś problemy)

2. Nie chce wymieniać urządzenia za rok tylko chciałbym żeby pochodziło jakiś czas więc jak wygląda z oprogramowaniem do urządzeń i ich aktualizacją. Widziałem ze do kukurydzy nie ma problemu ale jak sytuacja z EG-M34A to nie wiem.

3. Najwięcej materiału raczej będe oglądał w dvix ale zależy żebym mógł też od czasu do czasu pozachwycać się obrazem HD redy i obejrzeć coś H264/AVCHD, MKV. Wiem że obydwa urządzenia wpierają takie formaty ale które urządzenie lepiej płynniej działa przy obsłudze tych formatów.

4. Ogólna wasza ocena (ceny do jakość w skali 1 do 10) co byście mi polecili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie gryzie co kupić, jest jeszcze wd tv. Nie wiem czy to wakacje czy coś się stało z forum ale jakoś słabo tutaj ostatnio z aktywnością :D. W Twoim przypadku chyba mija się z celem wydawanie tysiaka, żeby oglądać divixy a czasem filmy np w 720p. To już lepiej kupić np tanią mantę a od czasu do czasu podpiąć laptopa/pc do tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm widzę że ciężko z odpowiedziami na mój post albo nie ma na tym forum użytkowników popcorna i EGreat albo za banalny post. W sumie już wybrałem playera tylko może ktoś podpowie w jedną pytanko.

Czy jak kupie dysk 2,5 cala 5400obr/min i podłącze do popcona albo EGreata na usb 2.0 czy filmy w formacie h.264 będą chodziły bez problemu i nie będzie cieć czy też może wybrać tradycyjny 3,5 calowy dysk z 7,200 obrotów ( głośny) żeby nie było problemu z odtwarzaniem.

pozdrawiam i liczę na jakąś odpowiedź osób które przerabiały ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmmm widzę że ciężko z odpowiedziami na mój post albo nie ma na tym forum użytkowników popcorna i EGreat albo za banalny post. W sumie już wybrałem playera tylko może ktoś podpowie w jedną pytanko.

Czy jak kupie dysk 2,5 cala 5400obr/min i podłącze do popcona albo EGreata na usb 2.0 czy filmy w formacie h.264 będą chodziły bez problemu i nie będzie cieć czy też może wybrać tradycyjny 3,5 calowy dysk z 7,200 obrotów ( głośny) żeby nie było problemu z odtwarzaniem.

pozdrawiam i liczę na jakąś odpowiedź osób które przerabiały ten temat.

Jeżeli chcesz oglądać głównie divxy to faktycznie,lepiej kupić sobie jakiś odtwarzacz dvd z gniazdem usb podpiąć do niego zewnetrzny dysk usb i jazda :( napewno wyjdzie taniej :) mało oglądam filmów w tym formacie,bo wiekszość kiepsko wygląda na lcd-ku :( popcorn radzi sobie tak samo z dyskiem wew jak i na usb (mam WD passport 500GB) dyskach masz osobny temat,poczytaj.

Jeżeli nie masz wielkiego parcia na zakup NMT, na twoim miejscu wstrzymałbym się jeszcze trochę,cały czas pojawia się coś nowego. Na pewno nie kupiłbym już niczego co nie posiada wbudowanego wyświetlacza, trochę to utrudnia obsługę urządzenia(mnie to wkurza) i patrzył bym już na konstrukcje z nowszymi prockami (kłania sie blu ray) i szybszymi sieciówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmmm widzę że ciężko z odpowiedziami na mój post albo nie ma na tym forum użytkowników popcorna i EGreat albo za banalny post. W sumie już wybrałem playera tylko może ktoś podpowie w jedną pytanko.

Czy jak kupie dysk 2,5 cala 5400obr/min i podłącze do popcona albo EGreata na usb 2.0 czy filmy w formacie h.264 będą chodziły bez problemu i nie będzie cieć czy też może wybrać tradycyjny 3,5 calowy dysk z 7,200 obrotów ( głośny) żeby nie było problemu z odtwarzaniem.

pozdrawiam i liczę na jakąś odpowiedź osób które przerabiały ten temat.

Oprogramowanie jest praktycznie identyczne na obydwóch playerach. Pozostaje kwestia hardwaru....Serce to samo...różnica to przede wszystkim obudowa, no i cena.

Co do dysku to nie powinno być żadnej różnicy czy użyjesz dysk 2,5 czy 3,5 cala. Wąskim gardłem jest tutaj port USB 2.0,który będzie spowalniać obydwa dyski. Osobiście używam dyski na USB i przy HD jest OK.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wąskim gardłem jest "odczyt plików' na Sigmie , czy to będzie USB ,czy wewnętrzny dysk (SATA lub w starszym PH !100 IDE) jest on na tym samym niskim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EG-34A ma IDENTYCZNE oprogramowanie jak PH A110. Wczoraj porównywałem z kukurydzą kolegi. Dosłownie to samo, te same funkcje.

Wczoraj testowałem EG-34A i szczerze go polecam.

BTW: oba playery mają długi czas uruchomienia (około 40-50sekund do pełnej gotowości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki tomy pl za info własne jestem coraz bardziej przekonany do EGreat M34A bardziej mi sie podoba i chyba bedzie bardziej funkcjonalny z dyskiem.

szukam czytam i widze ze zeczwywiście pojawia sie codziennie mnustwo urzadzen tego typu nawet firm asus,dlink.linksys w dodatku jeszcze mnustwo nowych fajnych zabawek w naprawde ciekawych cenach jedynie co mnie denerwuje czesto sa bardzo slabo opisny i zanim znjade cos wiecej informacji to sie okazuje ze jest Full hd itp ale nie obiera w H.264 wiec lipa w dodatku boje sie o to ze nikt nie bedzie robil do tego aktualizaji oprogramowania. Wszystko to wplywa ze albo kupie popcorna albo EGreat M34A co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki tomy pl za info własne jestem coraz bardziej przekonany do EGreat M34A bardziej mi sie podoba i chyba bedzie bardziej funkcjonalny z dyskiem.

szukam czytam i widze ze zeczwywiście pojawia sie codziennie mnustwo urzadzen tego typu nawet firm asus,dlink.linksys w dodatku jeszcze mnustwo nowych fajnych zabawek w naprawde ciekawych cenach jedynie co mnie denerwuje czesto sa bardzo slabo opisny i zanim znjade cos wiecej informacji to sie okazuje ze jest Full hd itp ale nie obiera w H.264 wiec lipa w dodatku boje sie o to ze nikt nie bedzie robil do tego aktualizaji oprogramowania. Wszystko to wplywa ze albo kupie popcorna albo EGreat M34A co o tym myslicie?

Moge ci sprzedac egreat za 650 zl.Mam go 3 miesiace.Na gw.,nowy soft,stan idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki tomy pl za info własne jestem coraz bardziej przekonany do EGreat M34A bardziej mi sie podoba i chyba bedzie bardziej funkcjonalny z dyskiem.

szukam czytam i widze ze zeczwywiście pojawia sie codziennie mnustwo urzadzen tego typu nawet firm asus,dlink.linksys w dodatku jeszcze mnustwo nowych fajnych zabawek w naprawde ciekawych cenach jedynie co mnie denerwuje czesto sa bardzo slabo opisny i zanim znjade cos wiecej informacji to sie okazuje ze jest Full hd itp ale nie obiera w H.264 wiec lipa w dodatku boje sie o to ze nikt nie bedzie robil do tego aktualizaji oprogramowania. Wszystko to wplywa ze albo kupie popcorna albo EGreat M34A co o tym myslicie?

To na prawdę świetny playerek, stylistycznie idealny (szczotkowana, aluminowa obudowa pomalowana na czarno).

Czyta TE SAME formaty, które widzi Popcorn Hour A-110 - SOFT JEST IDENTYCZNY!!!

Testuję go już kilka dni i jest idealny. Dla mnie strzał w 10-tkę. Niebawem pobawię się możliwościami sieciowymi.

Na razie na nowo odkrywam swoją domową videotekę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...