Skocz do zawartości
fitarkus

DEKODER N-KI A POBÓR PRĄDU

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem sprawdzić pobór prądu dekodera n-ki ,okazuje się ,że wynosi 19wat natomiast w trybie standby Uwaga! ... też 19wat :P , Gdy już myślałem ,że klocek nadaje się do wymiany i twardo chciałem dzwonić na infolinię, postanowiłem najpierw jeszcze raz to sprawdzić ale tym razem na sprzęcie kolegi który dla odmiany ma n-recorder i...? efekt dokładnie ten sam...34waty w trakcie pracy i 34 w standby. W związku z tym nie ma sensu go w ogóle wyłączać.??? Czy ktokolwiek wie cokolwiek na ten temat? n-recorder 34w x 24h x 365 dni = 298KW rocznie!!!! :( czy to jest gwóźdź programu platformy "N"? nabijanie kasy elektrowni?... By uniknąć pytań "co i jak" to pomiar był przeprowadzony atestowanym cyfrowym licznikiem prądu, dodam przy okazji ,że tyle (wg. producenta) w ciągu roku pobiera moja wielka energo oszczędna lodówko-zamrażarka.

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes taki dociekliwy w obliczeniach, a brak tobie wyobrazni by odpowiedziec sobie dlaczego tak jest w przypadku recordera! Zastanow sie, pomysl, a jak to nie pomoze to przysun swoje ucho do czarnucha - moze wtedy sie zorientujesz w czym jest rzecz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestes taki dociekliwy w obliczeniach, a brak tobie wyobrazni by odpowiedziec sobie dlaczego tak jest w przypadku recordera! Zastanow sie, pomysl, a jak to nie pomoze to przysun swoje ucho do czarnucha - moze wtedy sie zorientujesz w czym jest rzecz!

Człowieku! na Boga litości! czy przeczytałeś i zrozumiałeś? chyba nie bardzo co? :blink: Chodzi o to ,że zazwyczaj urządzenia w trybie standby pobierają mniej prądu w przypadku obu dekoderów nki tak nie jest. Dla mnie to nie jest normalne.Gdyby Twoja plazma w standby pobierała 400w to nie byłbyś zadowolony co? Pytanie nie dotyczyło różnicy w poborze przez oba dekodery, to ,że n-recorder pobiera więcej to chyba oczywiste.

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze ten sprzet nie jest "ekologiczny" (bialas) to wiadome jest od dawna. Nie slyszalem by w bialym pobor mocy w trybie pracy / czuwania byl identyczny - ale faktem jest, ze jest mocno wysoki (w trybie czuwania - pewnie z powodu ciaglego sprawdzania danych / aktualizacji oprogramowania). To, ze czarny bierze podobnie w czasie pracy / standby nie jest dziwne bo dysk tez pracuje w trybie "uspienia".

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co te nerwy. Odpowiedź jest prosta. Recorder pobiera tyle ile pobiera bo musi. VOD miele na okrągło. Pobór w Białasach to efekt przesadnej troski ITI o to by klient miał zawsze nowy soft i listę kanałów z automatu. Działanie bez sensu, skoro auto update softu i tak nie zawsze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesbor :"To, ze ten sprzet nie jest "ekologiczny" (białas) to wiadome jest od dawna" nie tylko białas ale i czarnuch ma ten sam problem. Napisałeś: " Nie słyszałem by w białym pobór mocy w trybie pracy / czuwania był identyczny - ale faktem jest, ze jest mocno wysoki " no właśnie o to mi chodziło czy jest włączony czy też nie pobiera prąd biały 19w czarny 34w. Standby czy nie standby? ,nie sadziłem,że takie niespodzianki są możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co te nerwy. Odpowiedź jest prosta. Recorder pobiera tyle ile pobiera bo musi. VOD miele na okrągło. Pobór w Białasach to efekt przesadnej troski ITI o to by klient miał zawsze nowy soft i listę kanałów z automatu. Działanie bez sensu, skoro auto update softu i tak nie zawsze działa.

Po co te nerwy? chyba odpowiedz jest prosta ,chodzi o mój i wasze portfele.Jaki sens jest kupowania żarówki energooszczędnej skoro kilka metrów dalej jest klocek który żre nawet gdy nie jest używany? Poza tym to jest oszustwo ... gdy WYŁĄCZAM jakiekolwiek urządzenie oczekuję ,że tak właśnie jest, natomiast n-boxy pracują non stop. Uważam więc ,że to nie jest uczciwe i dlatego jestem taki zbulwersowany.

arsenal napisałeś: "Recorder pobiera tyle ile pobiera bo musi" co za bzdura! nic podobnego, wcale nie musi bo to kwestia oprogramowania. A jak chce się zabgrejdować to niech sie włączy raz na dobę powiedzmy o 3ciej w nocy na 20 minut.

Efekt przesadnej troski ITI ? Troska? czy złodziejski układ który zmusza nas do Płacenia za energię gdy nie korzystamy z dekodera? A może zwykła nieudolność programistów?.

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi bo cały czas pobiera VOD i raczej w stand-by tego nie da rady zrobić. Więc jeszcze raz pytam, po co te nerwy? Przecież to nie nowość a i cały ten temat jest powtórzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musi bo cały czas pobiera VOD i raczej w stand-by tego nie da rady zrobić. Więc jeszcze raz pytam, po co te nerwy? Przecież to nie nowość a i cały ten temat jest powtórzony.

Znaczy,że wszystkie dekodery działają w ten sposób :blink: ? Czy jest jakiś dekoder na rynku którego nie dotyczy ta przypadłość ? jakaś alternatywa dla nboxa ? Jakoś dziwnie mnie uspokajasz arsenal pracujesz dla ITI czy handlujesz boxami ? :D Nie gniewaj się na mnie ale dostosowanie się w tej sytuacji do tego co oferuje ITI nie wchodzi w rachubę bo nie lubię gdy ktoś kopie mnie w tyłek, natomiast Ty próbujesz mi powiedzieć ,że kopani są wszyscy i to już było a tak naprawdę to nic się nie stało :o .No nie wiem może to jest jakaś metoda, ale ja "parówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE :angry: " i dlatego jeśli tylko jest jakiś dekoder lepszy od nbox/a to daj namiar bo już nie mogę na niego patrzeć, coś co działa z kartą nki bez cudowania.

Poza tym "VOD - Video On Demand (video na żądanie)" białas tego nie ma .... wydaje mi się ,że vod nie jest tutaj przyczyną. Chyba że czarnuch ciągnie cały czas, tyle o ile nie ma nad czym sie rozwodzić ,jesli biały nie ma VOD to przyczyna na pewno nie leży w nim.

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiary przez Ciebie wykonane i Twoje obserwacje są w 100% prawidłowe. Mogę nawet potwierdzić przy okazji, że Twój i mój miernik energii, działają również prawidłowo :o.

W każdym razie, dekoder nie jest zepsuty. Dokładnie tyle pobiera energii. Jeśli chodzi o białego, to generalnie taka jego uroda, dzięki temu gorący start jest szybszy, niż gdyby był całkiem odłączony od zasilania. Widać projektanci wyszli z założenia, że 19W jest wartością akceptowalną. Rozumiem, że gdyby to było 19W w standby, a 50W na power on, to byś wtedy nie zgłaszał uwag?! :blink: Prawda niestety jest taka, że niektóre telewizory LCD, z aktywną przetwornicą w trybie standby też potrafią "ciągnąć" na czuwaniu około 20W. Paradoksalnie, plazmy na czuwaniu potrafią pobierać 0,5W, gdyż mają drugi obwód do trybu standby, przełączany przekaźnikiem. Producenci chociaż w ten sposób, chcieli być "ekologiczni".

Jeśli boli Cię taki stan rzeczy w przypadku białasa, to są 2 opcje, albo przestać go używać i przenieść się do konkurencji, albo kupić listwę zasilającą z wyłącznikiem. Telefony z reklamacjami na pobór energii, czy też poszukiwania innego egzemplarza, nic tu nie pomogą.

EDIT

A jak już chcesz statystyk, to dla porównania PVR Cyfry pobiera 19W na czuwaniu i 35W podczas pracy. Jak widać jest to "złoty" środek pomiędzy dekoderami N-ki. Dlatego też zawsze używam te urządzenia w trybie "Listwa Off". Zapewniam, że jest to bardzo ekologiczny tryb prac tych wszystkich wynalazków :angry:.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak już chcesz statystyk, to dla porównania PVR Cyfry pobiera 19W na czuwaniu i 35W podczas pracy. Jak widać jest to "złoty" środek pomiędzy dekoderami N-ki.

Niestety mniejszy pobór prądu PVR C+ w trybie stand-by został okupiony ośmiokrotnie dłuższym czasem załączania się w stosunku do recordera Nki (32 sekundy zamiast 4). Sporo na ten temat zostało napisane na forum Nki:

http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=12861

http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=12877

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek poboru prądu w trybie Stand-by pojawia się non stop co jakiś czas.

Te 27 W poboru w trybie Stand-by, to pobór mocy biernej (naprawdę ok. 27 var). Ta moc nie jest liczona w rachunku elektrycznym. Pobór mocy czynnej jest w tym przypadku na poziomie 1 W.

ArtS smile.gif

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...mp;#entry101708

Najbardziej miarodajna metoda pomiarów jest wyłączenie wszystkiego w domu, poza badanym obiektem i obserwowanie licznika energii elektrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..... Najbardziej miarodajna metoda pomiarów jest wyłączenie wszystkiego w domu, poza badanym obiektem i obserwowanie licznika energii elektrycznej.

Najprostszą i miarodajną metodą jest podłączenie specjalistycznego indywidualnego licznika energii elektrycznej do urządzenia, który to licznik dokona zliczenia pobranej energii w określonym przedziale czasu. Na tej podstawie można wysnuć prawidłowe wnioski co do średniego zapotrzebowania na energię elektryczną danego sprzętu.

Tych farmazonów, o tym że jest to moc bierna w trybie standby, to nawet nie warto komentować ;) .

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisałeś SlawekR :"Rozumiem, że gdyby to było 19W w standby, a 50W na power on, to byś wtedy nie zgłaszał uwag".

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :-)

potwierdzam że czarna skrzynka zwana recorderem żre ok 19 W w stanie ,spoczynku,

i pomyśleć że to tyle ile pobiera w całym mieszkaniu podsufitowe oświetlenie ledowe ...14x 1.5 W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dekodera 5810 CD (dekoder cyfrowy HD w kablówce Vectry bez dysku) pobór mocy wynosi około 15W (praktycznie tyle samo w trybie czuwania i pracy) przy czasie uruchamiania (po podłączeniu do zasilania sieciowego) trwającym z "dobrych" pięć minut. Czyli nie jest tak źle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder angielski sky PVR, jakiś czas temu sky wprowadził 'opcję eko' co polega na tym że po przytrzymaniu wyłącznika dłużej dekoder niemal całkowicie się wyłącza (niemal bo na pilota reaguje, ale VOD-a już nie ściągnie). Niestety ponowne włączenie z trybu eco-off trwa min. 2 minuty i zawsze startuje na kanale dla abonentów (nie pamięta ostatniego kanału), ściągnięcie epg to dodatkowe kilkadziesiąt sekund. Kilka razy spróbowałem i dałem sobie spokój.

Edytowane przez WitekG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...