Skocz do zawartości
akierz

tvix i radia internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Probuje uruchomic radio internetowe na tvix 6500 (firmware 1.3.150). Polaczenie z internetem dziala, lacze 2mb DSL, na komputerach w sieci w Windows Media Playerze pliki PLS (sciagniete z shoutcast) działają prawidłowo. Po ich nagraniu na tvixa i wybraniu radia nastepuje proba buforowania i po kilku (czasem kilkunastu) sekundach powrót do nadrzędnego menu. Czy ktoś wie może, gdzie tkwi problem?

aki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem błędna konfiguracja TVIXa

ustaw parametry sieciowe w TVIXie następująco:

IP - statyczny adres IP który przyporządkowaliśmy w routerze dla Tvixa,

Mask - 255.255.255.0,

Gateway - tu wpisujemy adres IP routera, czyli ten którym się logujemy w panel routera przez www,

DNS - tu wpisujemy adres DNS który dał nam usługodawca

(jeśli nie wiesz jakie masz DNSy to można wpisać w DNS adres IP routera, Tvix sam sobie pobierze DNSy z routera o ile w nim wpiszemy DNSy w odpowiedniej zakładce, często router ma już wbudowane DNSy w konfigu, np mają tak DLinki dla TPSA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie niestety dokladnie tak mam ustawione parametry sieciowe Tvixa. Nie bardzo mam pomysl jak sprawdzic czy on widzi świat, jako ze nie da sie na niego wtelnetować i puscic pinga poza sieć lokalną. Nie do końca wiec wiem jakie kroki dalej przedsiewziac...

aki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda tvix'a 5100 ale z tego co pamiętam to miał on problemy z radiem nadawanym nie w formacie mp3, tylko w aac albo aac+ i chyba nigdy nie udało mi sie radia w takim formacie odpalić. Oprócz tego w każdym pliku .pls jest z reguły więcej niż 1 adres ip. Może w tym jest problem i po wybraniu innego adresu radio zacznie grać. U mnie też coś takiego było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...