Skocz do zawartości
roksan1

Denon 3800 BD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Od wczoraj mam u siebie Denona BD 3800Pierwsze wrażenie bardzo solidny klocek,troche waży i niezle wygląda,ale w tej ocenie nie jestem obiektywny poniewaz zawsze kupowałem sprzet na wagę.Juz wczoraj dowiedziałem sie ,że niestety mam starą wersje oprogramowania,rozmawiałem z serwisem Horna i uswiadomili mi to,stad podejrzewam raczej rozczarowanie obrazem z DVD i troszke mn iejsze ale jednak z Blue-Ray-a.Napiszcie mi prosze ,czy ktoś wgrywał juz nowy soft ,jak to zrobic i czy sam dam radę?Sympatyczny Pan z Horna obiecał mim dosłac na płycie tego softa ale moze sam zrobie to szybciej.A więc pierwsza skucha,gdybym nie widział na własne oczy jak potrafi grac ten sprzet to pomyslał bym ,ze jest uszkodzony.Fakt w salonie grał na TV Pioneera jakas 50-tka ale bardzo fajnie swieciła.A u mnie tylko Panas 42 cale i tylko ready HD wiec czeka mnie wymiana telewizora na 50-tke i Full HD .Co powinno sie poprawić po wgraniu nowego softu,prosze osoby które zrobiły to o wrazenia.Nastepna sprawa pilot jest strasznie mało czuły a niektóre funkcje z pilota raz działają a innym razem nie chca sie właczyc np. return czy to jest normalne czy moze ja cos zle robie?

Natomiast duży plus dla części audio ,płyty CD,CDR grają bardzo ładnie w stereo,Denon podłaczony jest pod wysokiej klasy wzmacniacz stereofoniczny i radzi sobie nadzwyczaj dobrze.Aha wizję porównuje do uzaywanej od 1,5 roku konsoli PS3 ,która na ta chwilę lepiej odtwarza zwykłe DVD i w porównaniu do Denona bardzo szybko startuje,no bo z niego to prawdziwy zółw!!

Uzytkownicy tego cuda niech sie odezwia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten denon nie jest znowu takim cudem :D

zobacz jaka jest jego cena w usa. Tylko w Europie ten model sprzedawany jest za chore pieniądze. Gdyby jeszcze za tą ceną szła wyraznie lepsza jakosc AV niż w konkurencyjnych rozwiazaniach....ale niestety. Można taniej i równie dobrze /patrz sony 5000, pioneer 71/

Mnie denon zraził do siebie na smierc olaniem bardzo waznego dla posiadaczy kamer formatu - avchd

Ale grunt ze jestes zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od 26 czerwca jest nowy soft.Wchodzisz na strone www.firmware .denon-online.eu , podajesz numer fabryczny i kolor, akceptujesz licencje i sciągasz plik ok.25MB , następnie rozpakowywujesz i nagrywasz możliwie z najmniejszą szybkościa płyte cd(np NERO). Jak wypalisz płytę to sekwencją 9 8 7 6 i pop/menu otwiera się szuflada ,wkładasz płytę , odtwarzacz czyta zawartość , po ok 2min. wysuwa się szuflada...zamykasz ją i obserwuj ekran ,procenty lecą jak 100% poczekaj chwile pokaże Ci kod . Potem wyciągasz wtyczkę z gniazka( tzw restart) i już koniec. Zawsze resztą masz na tej stronie instrukcję jak postępować w pdf-ie. Na forach już dawno pisano, że 3800 bez upgrade rozczrowywuje, ale po.....super. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie denon zraził do siebie na smierc olaniem bardzo waznego dla posiadaczy kamer formatu - avchd

A mnie już właściwie praktycznie wszystkim (pomimo posiadania A1) a najbardziej polityką cenową "dla snobów" :mellow:

No przecież to się nóż sam w kieszeni otwiera .... skrętka w cenie 4 "poprawnych" playerów BD ! :)

70ed09e9681e069a.jpg

Ale Polacy (z korzeni) nie gęsi i swoje kabelki też mają - metrowy kabelek za 13 570 pln.

( swoją drogą ciekawe czemu nie 13 560 pln?)

Emotion IC 1.0m 13 570 zł - http://audiofast.pl/main.asp?idm=52&r=0&wersja=0

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście lubię "dzwięk" Denona i lubię te firma , cenie ją za jakość pruduktów i rozwiązania techniczne (własnie bardzo odpowiada mi Denon-link), używam tańszej skrętki, przecież nie ma przymusu kupowania czegokolwiek....decyzja należy zawsze do użytkownika i to użytkownik kształtuje rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam także ten model i jestem z niego zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bylem o bardzo mały krok od transportu BD 2500 Denona i zrezygnowałem z niego również ze względu na brak AVCHD! Mimo, że "odsłuchowo" jest on bardzo dobry, solidny w wykonaniu, pozostanę na razie jedynie przy ampli tej firmy. Może jak kiedyś zmądrzeją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam także ten model i jestem z niego zadowolony...

nie wątpię

chodzi o to że ten kto kupił Funaja za 500zł dostał dokładnie to samo i z tej samej fabryki - a to jest już przegięcie

HD Maniac - miałem dokładnie te same plany i z tych samych powodów olałem 2500 /oraz 1800/ :)

Ale i tak cena tego klocka była wybitnie przesadzona o jakieś 40% minimum /przecież to sam napęd, UniPhier i transmitter HDMI + żadnych przetworników, wyjść etc/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno Funai jest znakomitym odtwarzaczem, ale mnie osobiście podoba się DENON, każdy podchodzi do zakupów w sposób indywidualny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o ten znaczek na obidowie za który dopłaciłeś 1500zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[(...) Ale i tak cena tego klocka była wybitnie przesadzona o jakieś 40% minimum /przecież to sam napęd, UniPhier i transmitter HDMI + żadnych przetworników, wyjść etc/

Dokładnie tak. Absolutnie nic, co pozwalało by zastosować go "szerzej". Dla mnie AVCHD jest bardzo ważne, ale też DVDAudio/SACD, a ich też brak! Przy takiej kwocie! (A zastanawiałem się nad nim, gdy na allegro i w MM czarne były po 2800 PLN..., a dziś? hehe... dla snobomaniaków :) Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napewno Funai jest znakomitym odtwarzaczem, ale mnie osobiście podoba się DENON, każdy podchodzi do zakupów w sposób indywidualny....

Chyba nie zrozumiałeś co mobor miał na myśli, aby zrozumieć spójrz na przykład w ten wątek - > http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=15944

Denon BD 1800 rożni od Funaia B1-M110 jedynie kawałek plastiku z logo za który płacisz 1500zł, pod logiem jest to to samo urządzenie. Oczywiście w tym, że Denon sprzedaje referencyjną konstrukcję Panasonica wykorzystywaną przez wielu różnych producentów nie byłoby nic złego, ale... Po pierwsze marża na niej jest zdecydowanie przesadzona, a po drugie odbiorcy Denona chcieliby raczej mieć pewność autorskich konstrukcji Denona z górnej półki, w końsu płacą za markę duże pieniądze . A tu dostają bardzo drogiego Funai'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego , zrozumiałem doskonale, żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo do własnej decyzji odnośnie zakupów ja wybieram z całą konsekwencją DENONA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, to wybacz, przyjąłem, że nie czytałeś informacji o niedrogich konstrukcjach pod drogimi logo. Oczywiście masz rację, każdy ma święte prawo do wydawania własnych pieniędzy według własnego wyboru. I oczywiście inni mają prawo do własnego zdania na temat racjonalności takich zakupów, szczególnie na forach, jakby nie było, dyskusyjnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega tylko MYŚLI że wybrał Denona

dokladnie tak samo mozna kupic Adidasy na bazarze z tą jednak roznicą że tam nikt nie zdziera za podróbę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy oprócz zdjęć środka tych BD ktoś je testował i porównywał nawzajem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale trochę odeszliśmy od tematu, temat to Denon 3800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze były porownywane - wszystko w nich jest identyczne- od napędu po płytę główną z dokladnością do jednego kondensatora :)

sa tylko 2 roznice

1 - emblemat

2 - cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a za numer z modelem 1800 nadal ją bedziesz lubić ? :rolleyes:

Należy pamiętać, że w tym numerze uczestniczą również ONKYO i MARANTZ, a ten ostatni kosztuje jeszcze drożej od Denona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz to jeszcze w 100 innych tematach ..... Denon to ściema za dużą kasę, tutaj wszyscy już o tym wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz to jeszcze w 100 innych tematach ..... Denon to ściema za dużą kasę, tutaj wszyscy już o tym wiedzą.

Do wykasowania.

Edytowane przez Rejter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...