Skocz do zawartości
pawcio81

denon 1909

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam amplituner h/k avr 132 i blu ray bd-p1500 , oba sa bez dekoderów dzwieku hd wiec takiego jeszcze nie sluchałem. reszta kina to fronty jamo s406(wiem ze lipa ale kupiłem za bezcen)centralny i tyły to jbl balboa.Chce zmienic ampli na denona avr 1909, i teraz pytanie, czy bedzie jakas wyrazna róznica w dzwieku na tych dekoderach hd z filmów blu ray? na czym wogole polega ta róznica w nowych formatach dźwieku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, posiadam amplituner h/k avr 132 i blu ray bd-p1500 , oba sa bez dekoderów dzwieku hd wiec takiego jeszcze nie sluchałem. reszta kina to fronty jamo s406(wiem ze lipa ale kupiłem za bezcen)centralny i tyły to jbl balboa.Chce zmienic ampli na denona avr 1909, i teraz pytanie, czy bedzie jakas wyrazna róznica w dzwieku na tych dekoderach hd z filmów blu ray? na czym wogole polega ta róznica w nowych formatach dźwieku?

różnica powiadasz :)

dla mnie to było jak przesiadka z fiata do mercedesa,masakra...

szczegóły,dynamika dzwięku poraża słuchacza,coś pięknego,pierwszym filmem na nośniku blu ray,który zaliczyłem w DTS HD MA był Szklana Pułapka 4,polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam maly pokój, ok 14 m2 więc to co mam chyba wystarczy. Az nie chce mi sie wiezyc ze jest taka róznica a jednoczesnie nie moge sie doczekac żeby posluchac, skąd to się bierze, przeciez to ta sama sciezka tylko mniej skompresowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zauważe ta róznice na moim dośc niskiej klasy sprzęcie, czy warto wymieniac ten amplituner bo w najblizszym czasie nie wymienie głosników

Edytowane przez pawcio81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważysz to nie wiem. Czy usłyszysz, tego też nie wiem... :rolleyes:

Ale jeśli na DVD słyszysz różnicę pomiędzy dwoma ścieżkami dźwiękowymi na tym samym filmie, to znaczy różnicę pomiędzy DTS a DD, to dźwięk HD nawet na starym ampli będzie lepszy (tak zwane "core"). Z nowym ampli będzie jeszcze lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zakupione, tylko ze wybór padł na avr 255, a dodatkowo frontowe jamo zastapiły jbl e60, róznice słychac i to wyrażnie ale nie można mówic o jakiejś przepaści, gra ładniej, czyscie, wiecej basu, no i surroundy troche częsciej daja o sobie znac. ogólnie jestem zadowolony ale nie porazony róznicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak ustawic ten sprzęt bez ampli w pokoju ok 14 m2, tzn te odciecia poszczególnych kolumn, frontowe ustawia mi automatuznie na large i wtedy wszysko buczy przy sporych basach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

menu >manual setup > speaker setup > speaker config. > przestaw na small

teraz return > crossover freq > ustaw odcięcie jak Tobie pasuje ( ja mam na 80 Hz wszystkie i LFE 120 Hz pokój 20 m2) kilka prób i będzie ok :P

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja nie mam suba, w moim poprzednim poście jest bład, chodziło o suba a nie amplituner, bez suba ustawia na large zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...