Skocz do zawartości
Sookar

Dźwięk HD przez SPDIF i HDMI jednocześnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam płytę główną ASUS M3A78-EM. Kablem hdmi mam podłączonego PC do plazmy i dźwięk jest natomiast problem się pojawia gdy do kina domowego chciałem podłączyć światłowód i dźwięku na wieży nie ma mimo aktywnego złącza SPDIF(świeci się), ale to nic gdy udało mi się włączyć dźwięk na wieży nie ma go na telewizorze! A przełączanie jest bardzo uciążliwe da się tak zrobić żeby dźwięk był na wieży i na telewizorze jednocześnie lub jakoś to łatwo dało się to przełączać ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się da (uroki HTPC...).

Ale rozwiązaniem może być ustawienie w kompie wyjścia SPDIF coby był dźwięk w kinie domowym, a do TV podłączenie kanałów L i R z wyjść analogowych kompa; zapewne należy także coś ustawić w menu TV, aby obraz był z HDMI a dźwięk z wejścia analogowego (RCA lub mini jack).

Przypuszczam iż jednoczesne "nadawanie" dźwięku na SPDIF i wyjściach analogowych w kompie nie powinno być problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki 'zabieg' działa u mnie tylko przy podłączeniu z kablem RGB (jack działa z RGB tylko), dźwięk wtedy jest na TV i na HIFI, myślę więc o podłączeniu HTPC do TV HDMI i RGB, jak nie będę oglądał filmu na kinie domowym to przez RGB, a tak przez HDMI /może być podłączone tym i tym kablem jednocześnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że nie powinno być przeciwwskazań do takiej kombinacji.

Ja osobiście jednak bym nie kombinował, obraz po HDMI a dźwięk po SPDIF z wieży. Po co dźwięk z TV, nie lepiej z zestawu kina? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam też zrobione :P , ale chciałem się wywiedzieć , bo nieraz jak się ogląda kinówkę to nie potrzebna jest wieża starcza TV , no ale cóż...lepszy rydz niż nic :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę puścić dźwięk po HDMI i po SPDiF, z tym że mam płytę Asrock A790GMH/128M, z tego co zauważyłem to ma ona dwie karty. Jedna 7.1 to VIA VT1708S, obsługuje złącze 7.1 i SPDiF, natomiast do HDMI instalują się sterowniki Realteka tylko nie wiem na razie jhaki to układ, może pogrzebie i się dowiem. Podczas kontroli głośności głównej steruje oba wyjścia SPDiF jak i HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić szybkie przełaczanie -będzie to mniej uciążliwe :-)

Kiedyś tak miałem - tworzysz ikonki do wpisu do rejestru na pulpicie.

Potrzebny program do porównywania wpisów w rejestrze.

Spisujesz rejestr windowsa, potem przełączasz manualnie i następnie znów spisujesz rejestr, porównujesz oba rejestry - wynik różnicy to wpis do rejestru do przełaczenia źródła w daną stronę.

Analogicznie robisz w drugą stronę i masz dwa wpisy. Umieszczasz na pulpicie - teraz wystarczy dwuklik na jedną z opcji i potwierdzenie.

Niestety nieraz po upgrade driverów przestaje to działać, ale przeciez sterowników nie musisz zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no mogę spróbować , ale na razie mam podłączone HDMI oraz VGA i jeśli nie oglądam na wieży to patrze przez VGA a jak chce z efektami to przez HDMI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...