Skocz do zawartości
iSiO

1080 24p na HD Ready

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem/pytanie, mam LCD firmy LG (32LC41) i dziś testowałem różne ustawienia KMplayera i jest tam coś takiego, że po powiększeniu obrazu na pełny ekran, zmienia rozdzielczość ekranu. Dałem ustawienia 1920x1080 24Hz i co ciekawe ekran nie zrobił się czarny z napisem "no signal" tylko normalnie działa. Po naciśnięciu klawisza OK, na pilocie, pojawił się napis 1080p 24Hz, wiec wnioskuje że telewizor przyjmuje taka rozdzielczość. Obraz był bardziej nasycony w kolory, ale zauważyłem że został także obcięty i kilkanaście pixeli z każdej ze stron ekranu (dookola).

I teraz pytanie:

1. Czy da się ustawić wszystko tak, żeby obraz był nie obcięty i była zachowana płynność (dlatego bawię się w te 24hz) i nic nie stało się z telewizorem?

2. Czy lepiej oglądać film w natywnej rozdzielczości 1366x768 60 hz (wtedy rwie)?

3. Czy jak kupie sobie stacjonarny odtwarzacz bluray to czy wypuszczając do tego telewizora obraz w 24p obraz też będzie obcięty z czterech stron?

(Komputer na którym robiłem testy to Intel DualCore 3Ghz, 3 Gb ramu, Radeon 3780)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor ten po prostu przetwarza sygnal 1080 na swoja natywna rozdzielczosc. Niestety jako ze idzie przez dodatkowy processing tak jak w przypadku sygnalu TV zmieniana jest kolorystyka, odszumianie, itp. parametry. Podejrzewam, ze nie do konca da sie to wylaczyc. Ja mam juz 3 letniego LCD42" LG i tam sie da ustawiac tryb dla wejscia DVI/HDMI na PC i jakis drugi, ktory wlasnie wprowadza dodatkowa obrobke sygnalu. Osobiscie Snazia mam podlaczonego w trybie PC, nic mi sie nie obcina ani dodatkowo skaluje, kolory sa takie jak nadaje je Snazio.

Sprawdz czy nie masz jakiejs innej opcji przy wyborze zrodla.

Najlepiej jednak na telewizorze 1366x768 ogladac w natywnej rozdzielczosci jesli masz taka mozliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...