Skocz do zawartości
BigBadMoon

BD do 1800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :lol:

Chciałbym kupić odtwarzacz blu ray do kwoty 1800 zł. Głównym moim wymogiem jest to, żeby na swoim pokładzie potrafił zdekodować DTS HD, DTS HD MA i Dolby TrueHD do PCMa, ponieważ mam amplituner Denon 2307, ma on HDMI, ale nie ma dekoderów dźwięku HD, natomiast potrafi odtworzyć PCM 5.1 i 7.1 ;)

Na razie nie myślę o kupnie nowego amplitunera, dlatego poszukuję właśnie takiego odtwarzacza, ktory będzie to potrafił robić. Wiadomo, ze odtwarzacz ma się prezentować i przede wszystkim dobrze odtwarzać blu ray'e, ponieważ do odtwarzania DVD służy mi Denon 2930 :lol: Od siebie dodam, że dużo mysłałem o PS3, ponieważ wiem, że ono wysyła po HDMI dźwiek w postaci PCM. Prosze o pomoc i Wasze propozycje, będę bardzo wdzięczny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku dobrym rozwiązaniem może być Panasonic DMP-BD80 ma wszystkie dekodery na pokładzie podłaczyłbyś go analogowo do wejścia EXT IN , a obraz przez drugie HDMI , bo pierwsze HDMI, jak mniemam masz wykorzystane przez DVD 2930 i to za cene jaką podałeś. PS3 byłoby też dobrym rozwiązaniem, ale masz w Denonie HDMI w specyfikacji1,1 a to oznacze nie całkowitą zgodność z PS3 tam jest HDMI chyba 1,3 i nie miałbyś pełnego dzwięku HD. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę jeszcze powaznie o takich odtwarzaczach:

http://allegro.pl/item688745966_pioneer_bd...wy_od_reki.html

i ewentualnie o tym pioneerze: http://allegro.pl/item689549656_pioneer_bd...wice_sklep.html

Co będzie najlepsze? A może jednak PS3? chodzi o o najlepszy mozliwy dźwiek i obraz, jak to połączyć? Przez HDMI do amplitunera mającego HDMI 1.1 a potem do TV mającego 1.3a? Czy tak jak land sugerował, do ampli przez analogi,a obraz bezpośrednio przez hdmi do TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

za te pieniądze kup sobie ten model Pioneer BDB LX51 ( http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=14304 ) będziesz bardzo zadowolony... po aktualizacji oprogramowania dekoduje na swoim pokładzie dzwięk HD w każdej postaci,obraz na bardzo wysokim poziomie,naprawde warto,osobiście posiadam model LX71 i jestem wniebowzięty...

http://allegro.pl/item690437778_pioneer_bd...ncja_f_vat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtopic - troszkę - za zwyczaj w sklepach jest taniej niz na allegro. Dlatego czasami się pisze alledrogo. :lol: Ale pęd owczy jest nim zawsze - ślepym...

Tutaj też nie będę oryginalny : żaden BD nie opłaca się kupować do słuchania muzyki. A nowe systemy dźwięku (HD) ... hm ... tylko przez HDMI. Bo audio w BD jest najwyżej so-so. W podanej cenie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem, dzis ogladalem teog LX71 z Pioneera i podoba mi sie ten sprzęt, podłączyłbym go właśnie po analogu do ampli i do tv przez hdmi. Chyba, że macie jeszcze jakieś inne propozycje, wskazówki etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez pionka 51fd nie oplaca sie doplacac do lx71 1200zł za takie drobne roznice. mam 51 dzwiek i obraz super. aha da sie sluchac cd z tego bluraya (jakosc cd za okolo 1500-2000zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli do 1800zł to 51fd albo lg 390. LX 71 to już inna półka cenowa.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do 3000 zł? Bo za tyle mi zaoferowali 71. I jeszcze dwa pytania: Czy 51 i 71 potrafią zdekodować DTS HD Master Audio? Drugie, jak podłaczyć takiego blu raya do ampli? Lepiej przez HDMI (taki byłby schemat: BR HDMI 1.3a ---> Amplituner HDMI 1.1 ---> TV HDMI 1.3a) czy lepiej, tak jak mi doradzano, dźwiek przez analogi, a obraz przez hdmi bezpośrednio do TV? Kiedy jakość będzie najlepsza?

Edytowane przez BigBadMoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że robię bumpa, ale chciałem napisać, że już znalazłem odpowiedzi na wszystkie moje pytania, czy to na tym forum, czy na avforums.com :) tak więc sorki za zawracanie głowy. Niemniej męczy mnie jedno pytanie, mianowicie czy ten LX71 mając profil 1.1 a nie 2.0, odtworzy wiekszosc filmów, które będa miały profil 2.0? (tak naprawde niepotrzebne mi są jakies zwiastuny czy reklamy związane z filmem ściągane z internetu...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 jest zupełnie niepotrezbne

na stronę www danego filmu mozesz przecież wejsć przez kompa - jesli juz koniecznie bedziesz chciał...

wciagnałem 51 i jako posiadacz 2930 powiem ci w zaufaniu że po raz pierwszy spotkałem się z urzadzeniem ktory potrafi grac dvd na rowni z 2930

wiecej znajdziesz w wątkach poswieconym pionierom gdzie trochę popisałem - nie chce się powtarzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.0 jest zupełnie niepotrezbne

na stronę www danego filmu mozesz przecież wejsć przez kompa - jesli juz koniecznie bedziesz chciał...

A chyba ma profil 1.1, który umożliwia odtwarzanie filmu z opcjami PIP i to jak dla mnie jest max czego od dodatków mogę oczekiwać.

Najważniejsza jest jakość obrazu i dźwięku jaką produkuje odtwarzacz. I tutaj ten Pioneer jest w czołówce.

Czy ten model był (jest) dostępny w kolorze srebrnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma profil 1.1 oraz bardzo wygodne przyciski secondary audio/video

ma tez REWELACYJNY system przerzucania sciezek audio, subtitli działający w OBIE strony /a nie tylko w jedną jak przy sony/ - co bardzo ulatwia zycie /szczegolnie jesli plyta ma 30 wersji jezykowych/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...