Skocz do zawartości
painmaker

Sony 40E4030 - szumy, zakłócenia problem

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam od 8 miesięcy lcd 40E4030. sygnał mam z cyfrowych kanałów z anteny naziemnej, obraz bardzo dobry, wyraźny przy wyłączonej redukcji zakłóceń i kompresji MPEG. do wczoraj...

pojawiły się dość wyraźne (raz bardziej, raz mniej, zależy co leci w tv) szumy i zakłócenia w postaci pixeli. wygląda to tak jakby sygnał wizyjny był słabej jakości, o wysokiej kompresji, coś w stylu dość słabego divx'a. widać to także dość dobrze jak mamy w górnym rogu znaczek np. TVP lub kółeczko kolorowe na górze po lewo, a także przy innych napisach np. w menu cyfry+ (litery stały się trochę postrzępione).

na dvd jest podobnie choć trochę lepiej, ale obraz stał się mniej wyraźny.

po włączeniu 'dopalaczy' w stylu redukcji zakłóceń jest lepiej no ale jak wiadomo powoduje to, że obraz się rozmywa...

dzisiaj przyjechał serwisant, bardzo miły, grzeczny i w ogóle. ale..

dziad jeden (sorki ale jestem wkurzony) na siłę mi chciał wmówić, że te moje problemy to normalne, że to tak jest, że technologia nadawania jest z lat 50 a telewizor nie jest do takiej przystosowany, że to tak zawsze było i jest z tymi pixelami a mi się wszystko wydaje! a ja obraz wczoraj na tvp2 miałem od pixelów w kratkę, myślałem, że coś nie halo z moją anteną. a wzrok mi się przecież nie polepszył, że widzę teraz dokładnie pixelozę!

koniec końców zabrał tv do sprawdzenia przez technika i wgrania nowego softu, nie dając mi wielkich nadziei, że technik się czegoś dopatrzy...

mam pytanie do ludzi dobrej.

czy jak odbieracie cyfrowe kanały ze zwykłej anteny to przy i naokoło znaczków np. TVP, POLSAT macie pixelozę?? czy jak lecą na pasku na dole jakieś napisy np. na TVP3 to macie wyraźnie poruszające się pixele przy tym pasku? czy kolorowe kółeczka na górze programów macie postrzępione? również wszelkie czcionki wyświetlane np. w menu są jakby zaśmiecone przez pixele.

to takie wady na pierwszy rzut oka mojego tv bo oczywiście przy dynamicznych akcjach pixeloza np. na twarzach też jest i to okrutna.

ale może to tylko ja zwariowałem??

help! :)

Edytowane przez painmaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd odbierasz sygnał telewizji naziemnej? Pamiętaj, że są to transmisje testowe i często coś szperają zmieniają i nic się na to nie poradzi, powiedz lepiej czy coś się zmieniło powiedzmy przy oglądaniu DVD lub blu ray, zdecydowanie bardziej miarodajne będzie i uniezależnione od kaprysów nadawców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp!

przepiszę to co zamieściłem na innym forum.

serwisant powiedział, że oglądał dziesiątki takich tv i że u mnie jest świetny obraz i że pewnie mam do tego mam kablówkę (a wcale nie mam), że to jest telewizor do HD i że wcześniej nie było lepiej. no ręce opadają

ja mówię, no Panie, ja rozumiem, że to nie jest sygnał w HD, że inna rozdzielczość itd itp, miałem C+ z HD i wiem, co jak wygląda i że z metra się nie ogląda, bo zawsze się coś zobaczy, ale u mnie znacznie się pogorszył z DVB-T obraz, a nie mam tv od 3 dni, żeby gadać takie głupoty tylko od 8 miesięcy i ślepy nie jestem.

np. cyfrowe TVP1 i TVP2 wyglądają u mnie teraz o wiele gorzej niż te kanały z C+ (a zawsze było odwrotnie). obraz jest jakby o wysokiej kompresji, jakby zaśmiecony przez kwadraty, pixele, tak jakby się nie wiem 'silnik' nie wyrabiał z przetwarzaniem obrazu? dopiero po włączeniu dopalaczy typu redukcja zakłóceń na maxa obraz robi się gładki, czyli taki jaki mi się wydaje był wcześniej (a zawsze miałem te dopalacze wyłączone).

ja wiem, że emitel cały czas przeprowadza testy, mój ojciec tam pracował do niedawna więc wiem co jest na rzeczy i że rwie połączenia co powoduje czarny obraz, chwilową pixelozę oraz efekty z brakiem synchro wizji z dźwiękiem - ja to wszystko rozumiem i tego się nie czepiam.

TV wrócił wczoraj z serwisu, oczywiście niczego nie wykryli i wszystko jest niby ok

jeśli chodzi o C+ to efekt jest podobny choć jest trochę lepiej.

kanały HD praktycznie w porządku choć wokół znaczków w rogu widać trochę pikseli (sam już nie wiem czy to normalne). wygląda to tak, że im lepszy sygnał tym mniej jest widoczny ten problem.

wszelkie czcionki od C+ wyświetlane na ekranie lekko z efektem "ducha" i trochę zaśmiecone ciemnymi pixelami. nie jest to po prostu czysta, gładka czcionka - czy to normalne??

tak u mnie wygląda logo TVP (na innych kanałach efekt ten sam) przy odbiorze DVB-T w Warszawie z PKiN (na cyfrze wygląda to ciut lepiej - zdjęcia nie oddają w pełni tego o czym piszę)

http://img36.imageshack.us/img36/5504/dsc03337y.jpg

http://img139.imageshack.us/img139/6671/dsc03338s.jpg

zwróćcie uwagę na literę V.

dla jasności - nie czepiam się na siłę, tylko staram się pokazać co się u mnie dzieje (a najłatwiej pokazać to na logach, bo że cały obraz ogólnie pixeluje to już pisałem)

wokół tego loga robi się pixeloza, czego nie widać na zdjęciach niestety.

często ta pixeloza jest ruchoma i wygląda tak (i na DVB-T i na C+)

http://img29.imageshack.us/img29/6952/tvpinfono.gif

(oglądałem właśnie panoramę na tvp2, pasek z informacjami na dole i efekt dokładnie ten sam)

dzisiaj sprawdzę dokładnie DVD i C+ na TV u znajomego.

ps. za wszelką POMOC w temacie serdeczne dzięki, bo nie ukrywam, że mi to teraz spędza sen z powiek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak sprawa przedstawia się się z DVD lub blu ray, bo inaczej nie ma żadnego punktu zaczepienia, jak pisałem jakość sygnału może być zmienna i mogło zdarzyć się 1000 innych rzeczy nie związanych z telewizorem. Co do zdjęć mógłbyś zrobić najlepiej jakimś dobrym aparatem, tak żeby było widać cały ekran?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...