Skocz do zawartości
audiosystem1

Optymalne ustawienia amplitunera Onkyo 905 z JBL ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z Was ma pomysł na ustawienie głośników Jbl Studio L w składzie: Fronty L890x2,Centralny L2,Sub 8400,Tył L830x2 Amplituner Onkyo 905 Bd Onkyo 606.Pokój 27 m prostokąt. Miejsce w którym słucham znajduje się z tyłu pokoju przy ścianie.Odległość tyłów od miejsca odsłuchu licząc w bok 2.5 m głośniki na wysokości uszu zwrócone w stronę sofy

L830<<<2.5m<<<<sofa>>>>>2.5m>>>L830.Fronty stoją przy ścianach bocznych odległość między nimi wynosi ok 5m,zwrócone pod kątem do miejsca odsłuchu sub umieszczony w odległości 1m od frontowej kolumny przy ścianie bocznej .Centralny umieszczony nad Tv z racji braku miejsca jest umieszczony ok 0.8m nad frontami na wprost miejsca odsłuchu czyli jest znacznie wyżej nad głową .Sub ustawienia Vol 50% crassover max 150,faza 0 przełącznik na pozycję LFE.Po ustawieniu wejść i wyjść w amplitunerze oraz impedancji powyżej 6 Ohm dokonana została automatyczna auto kalibracja przez audyssey za pomocą mikrofonu. Kolumny ustawione w przedziale -4 do 1 dB. Następnie w amplitunerze zmieniłem opcje głośników z FULL BOND na 80 Hz [txt] wszystkich kolumn sub LFE ustawiłem na 120 Hz. Następnie opcję Audyssey wyłączyłem Equalizer też przełączyłem w ustawieniach na pozycję off. Muzyka najlepsza jest w trybie Stereo głos jest wyraźny i nie rozmyty natomiast gdy ustawiłem na tryby wbudowane w amplituner 5.1 mam wrażenie że głos jest wycofany stłumiony .Problemem są również kolumny tylne L830 pomimo podbicia w amplitunerze o 3dB względem auto kalibracji grają bardzo cicho aby były słyszalne musiałby usiąść ok 40 cm od głośnika. Ma ktoś pomysły co można by poprawić w ustawieniach amplitunera lub w rozmieszeniu kolumn choć tutaj jest małe pole manewru. Za wszystkie propozycję dziękuję ;)

Edytowane przez audiosystem1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pasuje po autokalibracji?? no to odpowiedź jest jedna. Usiądź sobie spokojnie w miejscu odsłuchu i zrób wszystko po swojemu. Skoro masz już satysfakcjonujący dźwięk z muzyki to skup sie na kinie domowym. Wydaje mi się również że powinieneś odsunąć "miejsce odsłuchu" od tylnej ściany przynajmniej na 1 m i wtedy pokombinować z głośnikami tylnymi.

PZDR i miłej zabawy (to przecież sama przyjemność ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mam dokładnie zmieniać po autokalibracji odległości głośników,podbicia tonów np 160 hz itp dla kolumn a może coś zupełnie innego.Czy audyssey w amplitunerze najlepiej wyłączać czy też pozostawić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zmieniać mozesz odległość(zmierz), podbicia tonów, głośność poszczególnych kolumn, podbicia poszczególnych częstotliwości....wybór całkiem duży....kombinuj :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiosystem1->Na początek radzę Ci żebyś zrobił autokalibrację w całkowitej ciszy, następnie na spokojnie usiądź i wsłuchaj się dobrze, zwłaszcza w muzykę przy włączonej korekcji akustyki pomieszczenia Audyssey i porównaj z muzyką odtwarzaną bez korekcji, przy czym zwróć szczególną uwagę na jakość basu który w pierwszej chwili w opcji z włączoną korekcją może wydawać się nieco odchudzony ale jest za to o wiele bardziej czysty, pozbawiony buczenia nawet przy głośniejszym słuchaniu co według mnie jest ogromną zaletą, nie wiem co prawda na jakim etapie jesteś ale zakładam że nie fascynujesz się już ogromnym, rezonującym, dudniącym basiskiem a cenisz czysty, klarowny i kulturalny dźwięk.Nie skreślaj tak łatwo ustawień Audyssey gdyż naprawdę odwala kawał dobrej roboty, zwłaszcza w pokoju o złej akustyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady,może ktoś jeszcze napisać o częstotliwościach odcięcia w amplitunerze opcja Full Bond lub 80 Hz itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...