Skocz do zawartości
640

Harman/Kardon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do posiadaczy H/K 255, 355. Czy przy cichym słuchaniu muzyki w trybie stereo, słychać niskie tony w waszych amplitunerach? Oczywiście bez suba. Pytam, ponieważ w swoim AVR 355 mam ustawione basy na +10 i słabiutko z niskimi tonami. Bas narasta przy głośniejszym słuchaniu. Zastanawiam się, czy ten typ tak ma. W poprzednim ampli, marki Kenwood, bas ustawiony był na -2 i było go w sam raz, bez względu czy cicho słuchałem czy głośno. Odsłuch na tych samych kolumnach, oraz gatunkach muzyki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz poustawiane odcięcia poszczególnych głośników w zwrotnicy amplitunera?Bo być może źle to poustawiałeś i kolumny główne zostały odcięte od basu lub też zostały odcięte zbyt nisko i nie potrafią przenieść basu o takiej częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to teraz bardziej serio.

tak jak napisał poprzednik sprawdź odcięcia, czy sub jest wyłączony w ampli, czy niepotrzebne głośniki nie są włączone i co też ważne czy głośniki nie są podłączone w przeciwfazie .

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable podłączone mam prawidłowo. Ustawienia dla głośników frontowych mam na Large, typowe dla dużych kolumn. Sub wyłączony itd. Panowie, próbowałem na wszystkie możliwe sposoby, dlatego też pytam, bo może AVR jest uszkodzony. Na forach, właściciele AVR 255 lub 355 zachwalają niskie tony, że ich jest aż nadto. Przy cichym słuchaniu, u mnie nie ma w ogóle basu. Dopiero pojawia się przy dość głośnym słuchaniu. A nie zawsze człowiek potrzebuje głośno słuchać. Na jakim poziomie macie ustawiony bas w waszym sprzęcie? Jeśli mniej niż +10, to mój ma wadę. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo ustawienie głośników na Large nie zmienia podziału zwrotnicy.Ustawia jedynie czy bas ma iść w całości na głośniki przednie czy również na suba.Musisz wejść w menu i tam ustawić odcięcie głośników na ok 80 - 100 Hz,ewentualnie włączyć autokalibrację.Napisz jeszcze jakie to są głośniki ,może będzie łatwiej coś podpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałem na wszystkich możliwych częstotliwościach. Sub wyłączony. Początkowo używałem kolumn Tonsil Scherzo 200, następnie Siesty. Obecnie mam podpięte JBL E 90. Na żadnych nie słychać basu, przy cichym słuchaniu. Dlatego, chciałbym się dowiedzieć, czy to jest urok H/K, czy też wada (oczywiście w moim przypadku). :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustawiałem na wszystkich możliwych częstotliwościach. Sub wyłączony. Początkowo używałem kolumn Tonsil Scherzo 200, następnie Siesty. Obecnie mam podpięte JBL E 90. Na żadnych nie słychać basu, przy cichym słuchaniu. Dlatego, chciałbym się dowiedzieć, czy to jest urok H/K, czy też wada (oczywiście w moim przypadku). :)

hmm sprawdź ponownie wszystkie podłączenia i ustawienia. CO jak co, ale w HK na brak basu nie można narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak duży pokój masz ? bo może te kolumny są poprostu za duże do twojego pokoju i nie napisałeś jakiego Harmana masz bo jeśli 255 to może być za słaby do E90.Jeśli kolumny są nowe to też musisz wziąć pod uwagę że muszą one się wygrzać ( w nowych kolumnach membrany są dość sztywne i muszą się poukładać,a to wymaga czasu).W trybie stereo włączonym na ampli HK faktycznie jest trochę mniej basu niż innych ustawieniach typu DD czy Logic7 lub na efektach typu hall.Ale samo stereo gra naprawde dobrze.Jeśli słuchasz mp3 to kup sobie pożądne płyty audio i wtedy posłuchaj czy tego basu faktycznie nie ma.Włącz autokalibracje ,poczytaj instrukcję ,czy napewno wszystko poustawiałeś tak jak trzeba ,jeśli to nie pomoże to może faktycznie jest coś nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój AVR to 355, kolejny sprzęt w moich rękach, a było tego trochę. Wiadomo, człowiek dąży do czegoś lepszego, tym lepszym miał być właśnie H/K AVR 355. Zanim nabyłem ten amplituner, czytałem o nim min. na tym forum i zdecydowałem o jego zakupie. Jeśli chodzi o kalibrację, to owszem była zrobiona, lecz lepiej gra na ustawieniach manualnych. Pokój 16 m. Nie za duży, ani nie zbyt mały. Szczerze mówiąc, to uważam że z tym wygrzewaniem, to jakaś ściema. Może po jakimś czasie jest różnica, lecz nie radykalna. Nadmienię, że ampli gra bardzo elegancko, czysto i przejrzyście, co bardzo mi się podoba. Lecz niskich tonów przy cichym słuchaniu, jak nie było, tak nie ma. Dzięki wszystkim za odpowiedzi, na zadane pytanie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po części masz odpowiedź na swoje pytanie (16 m to za mało na tak duże kolumny,bas jest tyle ze pewnie w sąsiednim pokoju lub u sąsiada).Dziwi mnie tylko jedno pisałeś wcześniej że miałeś Kenwooda i że grało lepiej ( ze swojego doświadczenia wiem że Kenwood właśnie nie za bardzo gra basem (choć może to wina tego ze ten co miałem to był już dość stary model)) Co do wygrzewania się kolum uwierz mi ze po tym jak już się ułożą będą schodziły niżej w basie i stanie się on bardziej miękki ,a soprany staną sie mniej metaliczne.Jeśli masz możliwość wklejenia zdjęcia jak masz poustawiany amplituner( jego menu odnośnie ustawień dźwięku)to może coś jeszcze się da zrobić .I może jakiś rysunek jak wygląda twój pokój i jak są poustawiane głośniki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...