Skocz do zawartości
answer24

M Audio Trend 900, Quadral 700 może coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!!

Proszę o poradę/pomoc w dobraniu zestawu kolumn dla amplitunera Onkyo 607.

Początkowo myślałem że będą to głośniki firmy Quadral Quintas 700, (po przeczytaniu pozytywnych recenzji) min. na forach internetowych ( niestety jeszcze wtedy nie przeprowadziłem odsłuchu). Mój optymizm co do tego zestawu został szybko sprowadzony na ziemię przez jednego ze sprzedawców, nie wyrażał się zbyt pochlebnie o tym modelu i zaproponował kolumny M-Audio trend 900, jako zestaw bardzo solidny o ładnym brzemieniu Co sądzicie o tym konkretnie modelu, ponieważ odwiedzając inny sklep ( MM ) zachwalano Quadrale a "psioczono" na M Audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten człowiek raczej ściemniał bo pewnie akurat na stanie miał owe kolumny M audio a inny miał akurat quadrale ale... i tu właśnie to ale ja również wybrałbym z podanej pary kolumny M audio chociaż ogólnie jestem ich ogromnym przeciwnikiem. Sprecyzuj jeszcze jak bardzo zależy Ci na jakości muzyki a jak na kinie bo te M audio będą na prawdę fajnymi kolumnami do kina za te pieniądze. M Audio to taka kolumna trochę produkowana na ilość ale w tym wypadku wyszło to całkiem nieźle za to Quadral próbuje osiągnąć typowe niemieckie brzmienie (mniej basu dużo środka i dobra dynamika) ale zrobienie dobrej kolumny tego typu za małe pieniądze jest trudne więc z tej pary ja (jak już pisałem) wybrał bym M audio.

pzdr

PS nic bez odsłuchu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na etapie poszukiwań całego sprzętu, ampli pewnie będzie Onkyo, tylko jeszcze nie wiem który model. Natomiast co do kolumn to oglądałem Klipscha. Ta marka ma dużo pochlebnych opinii odnośnie samego brzmienia, a do tego wygląd, który naprawdę mi się podoba, zwłaszcza seria reference, tylko cena mnie przeraża i jeśli już to wybiorę serię synergy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to się rozkłada tak 2/4 filmy, a po 1/2 na gry i muzykę. Klipsch F3 są bardzo fajne, tylko cena jest dla mnie nie fajna i pewnie jeśli bym brał to F1, myślę, że wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim filmy filmy i jeszcze raz filmy, muzyka to raczej będzie sporadycznie.

to powinieneś być bardziej zadowolony z tych M Audio...ale tu kolega rzucił nas prawdę fajnymi kolumnami i zestaw trendów 900 to ok 1200 zł a klipsch F1 to ok 2000zł warto przemyśleć. Mógłbyś jeszcze zaoszczędzić bo Onkyo i Klipsch to ten sam dystrybutor to można by u nich w zestawie coś wziąć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja ostatnio odsłuchiwałem kolumny KEF seria C, Klipsch Synergy i Dali Concept na Denonie AVR-1909 a w efekcie kupiłem zestaw 5.0. Dali Ikon 6, 1 i Vokal 2.

Długo dumałem co zrobić bo wydałem dwa razy więcej kasy, ale po pierwszym odsłuchu trzech pierwszych pozycji byłem zawiedziony jakością wszystkich. Mi jeszcze najbardziej pasowało naturalne brzmienie Conceptów, ale dopiero po przesłuchaniu Ikon stwierdziłem, że to jest to. I po krótkiej (jak narazie) ekploatacji nie żałuję wyboru.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale byłem ciekaw czy rzeczywiście jest taka różnica, no i okazało się że jest. No ale mój debet stał się większy :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to się rozkłada tak 2/4 filmy, a po 1/2 na gry i muzykę. Klipsch F3 są bardzo fajne, tylko cena jest dla mnie nie fajna i pewnie jeśli bym brał to F1, myślę, że wystarczą.

2/4 = 1/2, więc łącznie wychodzi filmy+gry+muzyka = 3/2 :P Fakt, przy HD czas płynie inaczej :D

Edytowane przez mrozik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...