Skocz do zawartości
Uruk

Czy bedzie odtwarzany dzwiek DTS?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem już bliski zakupu sprzętu WD i mam pytanie. Posiadam telewizor Sony Bravia KDL 40V300, czy dźwięk DTS będzie odtwarzany przez wejście HDMI??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiec pytania

WD player nie odtworzy dzwieku

ale mozesz go wyslac po optyku do amplitunera i wtenczas on to zrobi, sam WD tego nie zrobi

zacznij czytac, bylo o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz amplitunera to będziesz musiał każdorazowo przerabiać audio DTS do np DD 640kbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy dźwięk DTS pójdzie tylko z użyciem WD TV i tego telewizora. Czy tez będę musiał przerabiać na AC3.

EDIT:

Ok wielkie dzięki!

Edytowane przez Uruk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego jak dla mnie to troche lipa, bo nie mozna go zabrac na wyjazd, a do bagaznika nie mam zamiaru nosic amplitunera, to jak dla mnie minus tego WD playera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale zmiana DTS na DD i podmienienie w mkv to jest prosta i w miarę niedługa operacja (około 15-20 minut roboty) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ale zmiana DTS na DD i podmienienie w mkv to jest prosta i w miarę niedługa operacja (około 15-20 minut roboty) :lol:

Wiem, ostatnio przerabialem i zdecydowanie szybciej i nie trzbeba podmieniac. Uzywalem DS Mus z HaaliMediaSplitter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ale zmiana DTS na DD i podmienienie w mkv to jest prosta i w miarę niedługa operacja (około 15-20 minut roboty) :lol:

faktycznie szybko, dla mnie strata czasu, wiekszosc filmow to DTS, jak dla mnie wielki minus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
faktycznie szybko, dla mnie strata czasu, wiekszosc filmow to DTS, jak dla mnie wielki minus

DS Mux przerabia ponad 5 min i wszystko jest gotowe do oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak kiedy Popcorn i eGreat mają już możliwość wysłania DTS na TV po HDMI (jako stereo) to brak tego w WD trochę go dyskwalifikuje. No ale Samsung też nie zamieścił tego w swoim TV LCD serii 65X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na Xtreamer zobacze jak tak to bedzie rozwiazane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
faktycznie szybko, dla mnie strata czasu, wiekszosc filmow to DTS, jak dla mnie wielki minus

Ale dla wiekszosci lubiacych DZWIEK to raczej plus ;-)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle zrozumiales, wielki minus bo trzeba przerabiac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zle zrozumiales, wielki minus bo trzeba przerabiac!

To ściągaj wersje bez DTS albo kup sobie oryginalną płytkę z filmem. Tam jest kilka wersji audio ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ściągaj wersje bez DTS albo kup sobie oryginalną płytkę z filmem. Tam jest kilka wersji audio ;-)

ja tez sie nacielam na to bo wd kupilam po to zeby odtwarzac wiekszosci filmy hddvd a mam ich sporo ale we wszystkich mam glos DTS.Dzwiek jest, ale spozniony do 2 sek,wiec masakra.Wszyscy pisza musisz podlaczyc do amplitunera i bedzie dobrze ale ja tak mam i nie jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Justyna, mam masę mkv (ale wszystkie 720p) i żadnych opóźnień dźwięku nie mam. Gra pięknie, także DTS-ES

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie nacielam na to bo wd kupilam po to zeby odtwarzac wiekszosci filmy hddvd a mam ich sporo ale we wszystkich mam glos DTS.Dzwiek jest, ale spozniony do 2 sek,wiec masakra.Wszyscy pisza musisz podlaczyc do amplitunera i bedzie dobrze ale ja tak mam i nie jest dobrze

może ten wątek ci pomoże

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=17530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie nacielam na to bo wd kupilam po to zeby odtwarzac wiekszosci filmy hddvd a mam ich sporo ale we wszystkich mam glos DTS.Dzwiek jest, ale spozniony do 2 sek,wiec masakra.Wszyscy pisza musisz podlaczyc do amplitunera i bedzie dobrze ale ja tak mam i nie jest dobrze

Ja właśnie kupiłem odtwarzacz i podłączyłem do kina dźwięk i obraz przez jeden kabel HDMI (tak sugerował podłączyć to sprzedawca). Wszystko działa, ale co jakiś czas na sekundę "zanika" głos (sprawdzałem na różnych kablach HDMI). Jeśli podłączę WD przez załączone w zestawie kable przez wyjścia YPbPr i AV Out do kina, głos nie zanika. Czy to wina odtwarzacza, czy nie jest to właściwe połączenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie kupiłem odtwarzacz i podłączyłem do kina dźwięk i obraz przez jeden kabel HDMI (tak sugerował podłączyć to sprzedawca). Wszystko działa, ale co jakiś czas na sekundę "zanika" głos (sprawdzałem na różnych kablach HDMI). Jeśli podłączę WD przez załączone w zestawie kable przez wyjścia YPbPr i AV Out do kina, głos nie zanika. Czy to wina odtwarzacza, czy nie jest to właściwe połączenie?

Sprawdziłem jeszcze raz i na połączeniu dzwięku przez HDMI (ampliturer odczytuje format PCM) przy przełączaniu między plikami słychać trzask w głośniku i czasami zanika dzwięk na chwilę. Problem znika jeśli podłączę dzwięk w formacie analogowym i pewnie zostawiłbym na analogowym tylko lepiej brzmi na HDMI. Czy ktoś podpowie jak wyeliminować trzaski i przerwy?

pozdr

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest z tym dźwiękiem odtwarzacz przepuszcza go takiego jaki jest po optyku do ampa i później on musi sobie z nim radzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak to w końcu jest z tym dźwiękiem odtwarzacz przepuszcza go takiego jaki jest po optyku do ampa i później on musi sobie z nim radzić?

Puscilem dzwiek w formacie DTS na aplituner po HDMI i co jakis czas dzwiek zanika (pojawia sie na amp. napis ES - OFF). Przeczytalem, ze ampl. Harmana mial z tym problem, wiec zaktualizowalem mu oprogramowanie. Wyeliminowalem trzaski ale dalej rozlacza dzwiek na sekunde albo dwie.

Czy myslicie, ze problem rozwiaze sie jak puszcze dzwiek po optyku?

pozdr

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno pomóc ... ew. kabel iHDMI ze strony iHDMI.pl jeśli bawisz się w dźwięki HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...