Skocz do zawartości
widex

Sharp BD-HP21S

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Zakupiłem odtwarzacz Blu-Ray firmy Sharp - model BD-HP21S.

Mam dość poważny problem, ponieważ po podłączeniu HDMI nie mogę ustawić nic innego niż 576p. Opcje 720p, 1080i i 1080p nie chcą załączyć. Po wybraniu wyświetla się komunikat, że urządzenie wyjściowe nie obsługuje danego formatu.

Telewizor LG obsługuje 1080p. Obraz z nboxa na 1080 idzie bez problemu.

Oprogramowanie jest zaktualizowane ze strony Sharp.

Pozdrawiam

Edytowane przez widex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na innym kablu hdmi ew sprawdz jak wyglada kwestia priorytetu połaczen wyjścia video

czasami ustawiajac Component - wyjscie HDMI dostaje sygnał ale wlasnie w low-resie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za radę. Na pilocie znajduje się taki przycisk "HDMI" przytrzymanie go przełącza go raz na HDMI, a raz na Component.

W trybie HDMI: działa HDMI i Component

W trybie Component: działa tylko Component.

Jeżeli włączony jest tryb Component, to zmiana rozdzielczości Component i HDMI jest możliwa. Jeżeli tryb HDMI to można zmieniać rozdzielczość Component.

Standardowo ustawione jest na AUTOMATYCZNIE. Można zmienić najwyżej na 576/480p. Może w trybie automatycznym podaje te FullHD? Tylko, że menu jest takie lipne. Prawdziwe SD w proporcji 16:9.

Każdorazowa zmiana nie wpływa na obraz. Pozostaje wyłącznie proporcja 16:9, ale to ustawione w innej kategorii.

Dołączam zdjęcia: Fotki

Inny kabel HDMI przetestuje jutro.

P.S. Po otwarciu filmu BD-Video - grafika ekranowa wyświetla się w normalnych proporcjach - tak jak w HD.

Chyba najwyraźniej będzie trzeba sobie darować HD w menu :D

Dziękuję za pomoc. Będę z tym walczył dalej

Edytowane przez widex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Od lutego czyli od momentu kupienia na ebay-u tego modelu ale wersji angielskiej BD-HP21U miałem ten sam problem.Poruszałem ten problem w innym wątku ale nikt nie był w stanie mi pomóc.U mnie dodatkowo "sypała" się grafika.Ale do wczoraj.Ukazał się nowy soft 1.19 ale tylko do wersji angielskiej odtwarzaczy i już wszystko jest w porządku.Grafika stabilna i menu wyświetlane w pełnej rozdzielczości.

Ewidentnie musi to być błąd oprogramowania tylko dlaczego niektórzy nie mają takich problemów?

Chyba musisz skontaktować się z serwisem a zwłaszcza jeśli masz odtwarzacz na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

po rozkreceniu odtwarzacza okazuje sie ze w nim jest nagrywarka blu na zlaczu sata sharp bd-rh2s , po przelozeniu do kompa na nagranej plycie na buffalo 816fbs powerdvd pokazuje wybor regionu a po chwili nieznany blad .

z jaka predkoscia nagrywa bede wiedzial jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...