Skocz do zawartości
piotr_37

XBMC a .rmvb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Nie mogłem nigdzie znaleźć rozwiązania mojego problemu może tutaj.. Zainstalowałem XBMC na Win7 , odtwarza wszelkiego rodzaju .avi oraz x264 720p/1080p jednak gdy dochodzi do wybrania filmu rmvb koszmarnie długo go odpala albo zwiecha :) , zainstalowałem MediaPortal bez problemu odtwarza również pod J. River Media Center v14.0.011 kodek to realalternative ( płyta zintegrowana gforce8200/2GBRam/Athlon64 ) poprzednio miałem ten sam problem na słabszym kompie ale wtedy winiłem słabą konfigurację sprzętową ale pod MediaPortal i J.River śmigało bez problemu szukałem na portalu XBMC ale nic nie mogłem wyczytać .Chciałem zostawić XBMC ze względu na wygląd i bardziej mi "leży" obsługa no ale te nieszczęsne rmvb... za wszelkie porady i sugestie z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sm problem...tylko pod VISTĄ. A mianowicie RMVB odpala po minucie ale obraz klatkuje...reszta filmów ok. Proszę o sugestie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po poszukiwaniach na forach wychodzi iż jedyną do przyjęcia możliwością bezproblemowego odtwarzania .rmvb jest użycie external playera ;-( , wynika to z tego iż XBMC nie może korzystać z zewnętrznych kodeków a jedynie tych wbudowanych .Jeżeli coś poknociłem proszę o sprostowanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zewnętrznych kodeków nie, ale playerów już tak :) wystarczy sobie skonfigurować jakis player np. KMP czy MPC i wkleić odpowiedni plik do folderu z XMBC [czeba poszukać na internecie :lol:] i automatycznie przy wyborze każdego filmu XMBC odpala player i to w nim puszcza film. Po zakonczeniu / wylaczeniu program automatycznie zamyka player i wraca do swojego okna. Proste, wygodne i wydajne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...