Skocz do zawartości
Zdzislawd

MKV odtwarza tylko głos

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Dvico 6500 już kilka miesięcy. Żadnych kłopotów. Kiedyś nie odtwarzał plików w kontenerze TS ale MKV od począdku chodziły bez problemu. Nie chodzi tu (chyba) o Dvico bo na jednym TV jest OK na innym nie. Problem w tym, że nie odtwarza na TV na którym pracował dobrze od samego początku. Nie zmieniałem nic w ustawieniach TV. Kabel sprawdziłem tzn. wymieniłem - mam niewatpliwie dobry. Mysle sobie (czy słusznie ?), że Dvico dekoduje obraz i dźwiek zatem obojętny czym i jak skompresowany jest obraz on odpowiada aby rozpakować go do standardu oczekiwanego przez TV. Sygnał do TV chyba z Divico jest jednakowy z plików z rozszerzeniem MKV czy TS. Co może przyczyną . Wyczerpałem pomysły na ustawienia. Zaczęło się to po zmianie firmare gdzies w marcu. Mam najnowszy ale juz MKV nie mogę odtwarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowym sofcie mam podobnie kiedyś odtwarzał wszystko teraz nie które filmy nie zależnie czy to divix czy mkv nie odtwarza.... film niby idzie sekundy mijają ale tv tak jak by nie miał sygnału. po zrobieniu stop normalnie wyświetlane jest menu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wasze tv nie obsługują 1080p 24Hz . Spróbuj wyłączyć w setupie 24Hz -----auto switch of (a nie pal/1080p24Hz) Filmy 24 Hz sakczą ale coś widać na ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Na nowym sofcie mam podobnie kiedyś odtwarzał wszystko teraz nie które filmy nie zależnie czy to divix czy mkv nie odtwarza.... film niby idzie sekundy mijają ale tv tak jak by nie miał sygnału. po zrobieniu stop normalnie wyświetlane jest menu....

mam to samo, dodatkowo obraz jest przesunięty o parę cm w prawo(pojawia się po ok 10-20sekundach). Wystarczy, ze wyłączę tvixa i włączę ponownie, wszystko jest ok. obraz pojawia się od razu i bez przesunięcia. Dotyczy tylko plików z filmami, menu wyświetlane jest zawsze prawidłowo.

Zauważyłem, ze problem występuje po wcześniejszym połączeniu tvixa z kompem przez USB oraz po "ingerencji" w pliki poprzez sieć. Prawie zawsze tak sie dzieje. Po restarcie wraca do normy do czasu ponownego podłączenia do kompa.

Tak dzieje się niezależnie od firmware.

Dodatkowo zauważyłem, że jak w katalogu z danym filmem jest pusty plik tekstowy, to po próbie odtworzenia danego pliku .mkv tvix się restartuje.

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabbaa. Jesteś super. Wyłączenie 24 hz załatwiło problem. Mam duży Full HD ale JVC tylną projekcję. Tam czegoś takiego jak herce nie ma. Majstrowałem i ustawiłem te herce ale jakoś sam nie skojarzyłem. Dziwne, że wszystko oprócz MKV działało nawet w kontenerze TS. Na zwykłym LCD to wszystko mi działało. Bardzo dziękuje za skuteczną radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...